Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2014, 21:16   #1
crk81
 
Postów: n/a
Question Wyciek chłodziwa - okolice turbiny/filtra oleju

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z wyciekiem płynu chłodniczego w silniku 1.4TDCi w okolicach turbiny?
Pod moim autkiem pośrodku silnika z przodu pojawiła się niewielka plama chłodziwa. Kapanie występuje bezpośrednio po starcie silnika i stopniowo zanika wraz ze wzrostem temperatury. Ubytek płynu to ok 0,5l na 200km.
Poszukiwałem miejsca wycieku i zacieki jak również wyraźne zamoczenie płynem doprowadziły mnie do mocowania węża powrotnego smarowania turbiny?? Powyżej tego złącza zero jakichkolwiek widocznych śladów...
Dla zobrazowania miejsca zaznaczyłem je na fotkach.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg C010123009.jpg (78.4 KB, 97 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez crk81 ; 26-04-2014 o 16:15
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 22:35   #2
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wyciek chłodziwa - okolice turbiny/filtra oleju

Witam

Tym przewodem powraca olej z turbosprężarki.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 23:36   #3
crk81
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wyciek chłodziwa - okolice turbiny/filtra oleju

...tak wiem, chodzi mi o umiejscowienie miejsca wycieku - te mało prawdopodobne.
Problem w tym, że ślady zacieków prowadzą do w/w miejsca, które jest mokre...
Brak mi koncepcji, wszystkie przewody ukł. chłodzenia, złącza oglądałem w pierwszej kolejności i nic - jestem w kropce.
Marnym pocieszeniem jest to, że nie przybyło oleju silnikowego i/lub nie zmienił koloru/konsystencji - znałbym przynajmniej wtedy problem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 10:10   #4
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wyciek chłodziwa - okolice turbiny/filtra oleju

Witam

W okolicy wycieku,ten ożebrowany element to chłodnica oleju.Przemyj i zaobserwuj czy jest wyciek z niej pł.chłodzącego.Miałem przypadki że był wyciek z tej chłodniczki.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 18:54   #5
crk81
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wyciek chłodziwa - okolice turbiny/filtra oleju

Dzięki kolego! Naprowadziłeś mnie na trop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze nie zaglądałem pod samochód, ale wyciek od strony bloku silnika na łączu z podstawą filtra oleju wyjaśniałby problem.
Na marginesie nie wiedziałem, że ta chłodniczka jest dodatkowo chłodzona cieczą, co notabene wyjaśnia zalecaną specyfikację oleju 5W30.
Trochę poszperałem i znalazłem taką fotkę ...z różową plamą od chłodziwa, oraz opis w/w usterki na forum cytryny.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 4165285515_1.jpg (14.0 KB, 90 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez crk81 ; 20-04-2014 o 19:54
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 16:15   #6
crk81
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wyciek chłodziwa - okolice turbiny/filtra oleju

Dla zamknięcia tematu z mojej strony uzupełniam wątek o moje fotki obrazujące problem...

Usterka zarówno w Citroenie jak i mojej Fuzji jest identyczna i wystąpiła w tym samym miejscu. Raczej to nie przypadek, moje spostrzeżenia to podstawa filtra oleju bardzo słabo przykręcona do korpusu silnika. Ile Nm być powinno nie wiem. Wydaje mi się, że siła dokręcenia powinna być zbliżona do tej, z którą dokręcona jest chłodniczka oleju - te śruby Torx są mocno dociągnięte.

Na koniec ...cena nowej uszczelki. Zapytałem trzech sprzedawców "Forda" - ta sama cena 105zł!!! Jeden zaoferował zamiennik za 90zł.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0001.jpg (89.5 KB, 73 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0002.jpg (90.2 KB, 60 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0003.jpg (92.6 KB, 55 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg image001.jpg (96.9 KB, 64 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 13:25   #7
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wyciek chłodziwa - okolice turbiny/filtra oleju

Witam

Pokrywka f.oleju moment dokręcania 18 lb-ft.
Chłodnica oleju 8 lb-ft.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2014, 06:25   #8
pawel21-09
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-05-2008
Skąd: Rybnik
Model: Fusion PLUS
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wyciek chłodziwa - okolice turbiny/filtra oleju

Witam, wiem że wątkowa sprawa dotyczy 1.4 tdci ale może to komuś pomoże. W moim Fusionie 1.6 TDCI co dwa lata zaczyna kapać płyn chłodniczy z okolic filtra oleju i paliwa. Okazało się, że źródłem wycieku jest przewód przelewowy wchodzący z obudowy termostatu, a dokładniej oring gumowy, który go uszczelnia. Dla wprawnego entuzjasty swojego autka ta naprawa kończy się na zakupie oringu 8,26x1.6mm - CHYBA - i wymianie. Koszt to 80gr + ok 20minut + druga osoba trzymająca otwór w obudowie termostatu, gdy wyciągniemy wąż aby płyn się nie lał na ziemię. Polecam robić to na zimnym silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam
pawel21-09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.