Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2022, 08:33   #261
dsz
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-09-2019
Skąd: Poznań
Model: Ford Escape SE
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już ...

Dziękuję za odpowiedź! Dam znać jak poszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 08-06-2022 o 15:45
dsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2022, 12:39   #262
esdarek
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 17-06-2022
Skąd: Kużnia Raciborska
Model: Ford Escape Titanium
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cześć. Przeczytałem wszystkie 27 stron w tym temacie i albo przeoczyłem abo nie znalazłem odpowiedzi.
Mój problem: Escape 2018 z założonymi lampami ksenon+led z Kugi (tak kupiony). Wszystko działa (mijania, dzienne, pozycyjne,) ale:
-kiedy włączam długie zamiast unosić się przesłona na ksenonie włącza się żarówka h1 chyba od doświetlania zakrętów.
-tym samym nie dzałają ani długie ani doświetlanie zakrętów
Czy jest jakiś prosty sposób polegający na zmianie pinów aby napięcie długich unosiło przesłonę. Póki co na doświetlaniu i poziomowaniu mi nie zależy-to chcę zrobić przyszłości.
esdarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2022, 19:30   #263
markami
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 31-05-2022
Model: Ford Escape/kuga mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Escape wersja Titanium Światła

Witam. Posiadam Forda Escape MK2 z 2015r w wersji Titanium z bixenonami sprowadzony z Kanady. Problem polega na tym, że gdy przełącznik świateł jest w pozycji 0 to palą się ledy do jazdy dziennej oraz światła przeciwmgłowe z przodu. Podobno jest to seryjne wyposażenie w Kanadzie bo światła przeciwmgielne robią również za dzienne. Mam pytanie czy ktoś z was wie gdzie można to zmienić w forscanie ? szukałem w BCM ale prawdopodobnie trzeba wpisać odpowiednie numery by zaprogramować tą funkcję. Będę wdzięczny za podpowiedź. Ewentualnie poprosił bym zdjęcie z forscana z BCM od kogoś kto ma escape z USA z xenonami, porównałbym sobie wtedy numery. Pozdrawiam
markami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2022, 11:04   #264
wojtasm91
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2018
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

esdarek Witaj jest dokładnie tak jak mówisz nie masz modułu HCM a co za tym idzie lampy nie są poprawnie obsługiwane. Nie wiem co dokładnie masz zrobione u siebie ale widziałem już niestety myk z zakodowaniem doświetlania zakrętów które symulowały zmianę świateł z tym że zmiana świateł jeśli dobrze pamiętam realizowana jest przysłoną a twoja lampa robi dokładnie to co napisałeś zaczyna świecić mocno na boki. Co do rozwiązania uzupełnienie auta o wymagane elementy i poprawne ich zakodowanie. Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł pod tytułem potencjometry pozostawione pod maską i inne.
wojtasm91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2022, 19:34   #265
Hazard1337
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-07-2022
Skąd: Babiczki
Model: Escape mk2 lift
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Witam serdecznie, ja mam problem z lampami, musze obie przednie zakupic, niestety dosyc nietypowe bo na hb3 i h9. Ford escape mk2 lift. 2019r, wersja SEL.
Opis na lampie C520 MID HEADLAMP
GJ54-13w029-bh
GJ54-13008-bc
[RH]3193
Czy ktos moze wie jaki zamiennik/ odpowiednik na europe?
Hazard1337 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2022, 12:58   #266
mkrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Lampa Escape 2020 jak na foto. Jestem totalnie nieobeznany - co najlepiej zrobić z tym na EU? Nie wiem czy to bixenon, halogen, skrętny, doświetlany czy nie itp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? Kupić nowe lampy, wystarczy te przeprogramować? Boję się oddać jakiemuś "fachowcowi" zanim nie będę wiedział co potrzebuję zrobić.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg lampa.jpg (98.9 KB, 41 wyświetleń)
mkrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2022, 16:39   #267
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał mkrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Boję się oddać jakiemuś "fachowcowi" ....
Bo potrzebny jest taki bez cudzysłowów... W Dębicy bywa Kolega Łukasz tel. 660 842 033, prawdziwy fachowiec od lamp w Fordach i nie tylko... Umówić się i omówić co i jak...
BTW - to są lampy ledowe "poziom 3", generalnie po wymianie na EU na takie same nie daje się ich uruchomić. Więc albo zostaną te amerykańskie (jeśli są całe) albo będzie trzeba "downgradeować" do poziomu 2 (żarówkowe) albo "upgradować" (z dokładaniem HCM) do "poziomu 4". To ostatnie niestety jest "mocno nie tanio"...

Jeszcze druga uwaga - nigdy nie zająłem się "na poważnie" analizą z jakiego powodu wymiana tych lamp "poziomu 3" z USA na EU nie daje się wykonać. Moim zdaniem powinno się to udać, ale wielu tego próbowało (fachowców) i każdy mi mówi "nie da się"... Więc albo "nie jest to łatwe, ale się da" albo "z nieznanych zupełnie powodów nie da się i już"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 02-11-2022 o 16:43
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 08:07   #268
mkrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albo zostaną te amerykańskie (jeśli są całe)
A to mogą zostać takie? Znaczy się przejdą przegląd? Co warto w takim razie zrobić?
Skąd wiadomo, że nie mam HCM? Na desce nie ma pokrętła do regulacji poziomowania lamp.
Dzięki za kontakt tel. Bałem się właśnie "fachowców".

Ostatnio edytowane przez mkrek ; 03-11-2022 o 08:59
mkrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2022, 16:00   #269
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Pokrętła żadnego nie znajdziesz .... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Tyle już było pisane na temat poziomowania , reflektorów xenon , że naprawdę warto przeczytać temat od początku
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2022, 12:58   #270
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Ford Escape - reflektor

Proszę szanownych kolegów o pomoc. Jaki jest europejski odpowiednik reflektora o symbolu CJ54-13D155-AM . Potrzebuję kupić komplet na EU ale często są gołe więc mam jeszcze jedno pytanie czy przetwornice z tych lamp co podałem z USA będą pasowały i działały z europejskimi ? Bardzo dziękuję za wszelkie wyjaśnienia. .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.