Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2022, 05:41   #1
szyrud2973
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 25-05-2022
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1,5DCI
Rocznik: 2019
Postów: 10
Domyślnie bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy

Cześć,

Mam taką przypadłość, że keyless działa mi tylko z drzwiami kierowcy. W ustawieniach samochodu wszystko OK ( wszystkie drzwi aktywne ).

Pomaga zdjęcie klemy na 1-3 minuty i po jej założeniu wszystko wraca do normy. Niestety po tygodniu / dwóch znów działają tylko drzwi kierowcy

Gdzie szukać przyczyny?

pozdrawiam.

szyrud2973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2022, 06:06   #2
Foka mk4
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 31-03-2020
Skąd: Jugów
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 142
Domyślnie Odp: Niewłaściwie działający keyless

Witam. U mnie taki problem leżał po stronie niedoładowanego akumulatora. Po naładowaniu wszystko wróciło do normy. I tak już dwa lata. Dodatkowym symptomem tego stanu było szybkie wyłączanie oświetlenia kabiny i bagażnika.
Pozdrawiam.
Foka mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2024, 20:05   #3
adrianze
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2023
Model: mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy

Witam
problem polega na tym, że otwierać/zamykać bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy - z pozostałych 3 samochód nie reaguje.
ustawienia w menu ZAMKI mam identyczne jak w mondeo mk5, w którym to działa na wszystkich 4 drzwiach.
w czym może leżeć problem? czy możliwe, że ma to jakiś związek ze zdechłym akumulatorem?
adrianze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2024, 21:35   #4
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,840
Domyślnie Odp: problem z otwieraniem/zamykaniem mk4

Cytat:
Napisał adrianze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
związek ze zdechłym akumulatorem?
Trop do sprawdzenia w pierwszej kolejności.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2024, 23:37   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,042
Domyślnie Odp: bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał adrianze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ma to jakiś związek ze zdechłym akumulatorem?
Na forum jest "ze 100 tematów", że przy słabym aku w nowych autach (Mondeo MK5 i pochodne, Focus MK4 itd.) bezkluczykowo otwierają się jedynie drzwi kierowcy.
Tak więc mamy "101 temat w tej jakże intrygującej kwestii"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2024, 06:07   #6
Foka mk4
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 31-03-2020
Skąd: Jugów
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 142
Domyślnie Odp: bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy

99% akumulator.
Foka mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2024, 18:46   #7
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,418
Domyślnie Odp: bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że przy słabym aku
rzecz w tym, że w Focusach i Kugach akumulator nie musi być "słaby", żeby elektronika zaczęła ciąć funkcje. Tam jest coś spaprane w mierzeniu/liczeniu stanu akumulatora.

Do OPa: naladuj akumulator zewnętrzną ładowarką, zresetuj BMS, Forscanem podkręć w BCM "Target charge" na 85% i z powinno mu przejść na dłuższą chwilę.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Wczoraj, 09:36   #8
adrianze
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2023
Model: mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na forum jest "ze 100 tematów", że przy słabym aku w nowych autach (Mondeo MK5 i pochodne, Focus MK4 itd.) bezkluczykowo otwierają się jedynie drzwi kierowcy.
Tak więc mamy "101 temat w tej jakże intrygującej kwestii"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki, Twoja odpowiedź bardzo dużo wnosi. szczególnie w kontekście dyskusji- która jak widac poniżej się wywiązała. nie pozdrawiam

do reszty kolegów: dzięki. samochód wzięty od handlarza, więc obstawiam, że akumulator mimo, że dobrze wygląda, nie jest w dobrej kondycji. nie sądzę też, że BMS był resetowany. tak czy inaczej kupie coś nowego żeby być spokojnym w późniejszym okresie.
pozdro
adrianze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Wczoraj, 18:13   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,042
Domyślnie Odp: bezkluczykowo mogę tylko z drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał adrianze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....nie pozdrawiam ...
Szcerze? Wisi mi to... Zdecydowanie lepiej będzie dla Kolegi jak zamiast "nie pozdrawiać" nauczy się wreszcie używac forumowej szukajki.
Wtedy dowiedział by się, że owa "wywiązana dyskusja" to głosy tych co to "nie bardzo się znam, ale coś tam napiszę"... Reset BMS przy zużytym aku to jeden z głupszych pomysłów.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; Wczoraj o 18:18
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.