Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2016, 17:00   #1
Suchciel
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 14-02-2016
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo mk4 Titanium
Silnik: 2.0 benz
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Wymiana rozrządu 2.0 16v Benzyna

Witam czy ktoś wymieniał z Was kpl rozrządu w mondeo mk4 2.0 benzyna ? wiadomo tam jest łańcuch ślizgi napinacz itd ? Bo chyba czeka mnie wymiana ? Kojarzy ktoś czy nie równa praca silnika może być spowodowana zbyt luźnym łańcuchem ? Czy łańcuch jest zakuty czy na spince ?

Suchciel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 09:15   #2
Sebioza
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3 Kombi Titanium
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2014
Postów: 57
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0 16v Benzyna

A jaki kolego masz przebieg tego auta, że chcesz rozrząd wymieniać? Co do nie równej pracy silnika, to zaczął bym od czyszczenia przepustnicy, następnie zobaczył czujnik temperatury i ciśnienia w kolektorze dolotowym. Następnie poszukałem bym, czy nie łapie lewego powietrza. Sam rozrząd raczej nie powoduje nierównej pracy. Jak by był łańcuch mocno rozciągnięty, to by o obudowę stukał. Było by słychać takie grzechotanie jak w maluchu.
Łańcuch nie ma spinki.
Sebioza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 14:57   #3
Suchciel
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 14-02-2016
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo mk4 Titanium
Silnik: 2.0 benz
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0 16v Benzyna

Wiesz co mam przebieg 244 tyś łańcuch jest troszkę luźny ale pośledziłem parę tematów i już wiem co mu dolega zasrane blaszki w kolektorze ssącym bo się tłuką wiem że pierwsza z lewej i pierwsza z prawej najbardziej się tłuką jutro jak pogoda pozwoli będę to rozbierał i spróbuje to wymienić na nowe z mk3 bo podobno pasują do mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Suchciel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 14:58   #4
Igula
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2,0 145 km
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0 16v Benzyna

Witam to co z tym rozrządem kupiłem mondeo 145km bena 2011 Poski serwis aso itd. przejechane 190000 km wymieniać przy 200000 czy jak zacznie dzwonić ?
Igula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 16:32   #5
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0 16v Benzyna

na ten temat zdania są podzielone
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 16:36   #6
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0 16v Benzyna

Sprawdź luzy zaworowe.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 19:49   #7
Igula
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2,0 145 km
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0 16v Benzyna

Co to są luzy zaworowe?
Igula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 20:23   #8
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0 16v Benzyna

Nagrzewanie się zaworów w czasie pracy silnika powoduje ich wydłużanie. Na skutek tego zawór może nie zamykać się całkowicie. Również zużycie gniazda zaworowego następuje szybciej, niż krzywki na wałku rozrządu, co może przyczyniać się do utraty szczelności zaworu i spadku mocy silnika.

Utrata szczelności grozi nadtapianiem gniazd zaworowych (a więc zużyciem przylgni zaworowej) oraz grzybka zaworu, ponieważ gorące spaliny przepływając wokół niedomkniętego zaworu powodują nadmierne grzanie się tych elementów.

Aby zapewnić szczelność zaworów przewidziany jest konstrukcyjnie luz zaworowy, w postaci minimalnego odstępu między określonymi elementami w mechanizmie rozrządu. Ten odstęp w zależności od konstrukcji silnika, typu rozrządu, zastosowanych materiałów, zmniejsza się lub zwiększa w miarę wzrostu temperatury pracy silnika. Zbyt mały luz zaworowy (lub jego brak) może powodować niedomykanie się zaworów, natomiast luz nadmierny powoduje spadek mocy, zwiększa hałas pracy silnika, i przyczynia się do nadmiernego zużycia układu rozrządu.
U mnie też nierówno pracował przed regulacją
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 20:40   #9
Igula
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2,0 145 km
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0 16v Benzyna

Dzięki! (widzę że specjalista)sprawdze nie tyle co ja ale mechanik jak znajdę jakiegoś dobrego od forda w Poznaniu bo ma jeszcze jeden problem mondeo mam od miesiąca byłem nim w już w Gdańsku A1 wszystko ok na trasie ale w czesie tego miesiąca 4 razy po odpaleniu zaczął szarpać silnik (chyba) były takie silne drgania i auto przez pierwsze parę sekund nie reagowały na dodawanie gazu raz mi nawet zgasł to nie było pierwsze poranne odpalenie po nocy byłem w Poznaniu u 2 mechamików podłączony pod kompa i nic kazali mi dalej jeździć dopóki nie wyskoczy błąd . Mondeo z 2011 przebieg 190000 głównie autostradowy Poznań Warszawa serwisowany w aso przed zakupem sprawdziłem go w aso i nic nie wykryli
Igula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 20:54   #10
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0 16v Benzyna

zaczerpnięte z wikipedi , ale sprawdź sobie luzy , bo być może od nich tak się dziać.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.