Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2007, 12:35   #1
ryba2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Klimatyzacja - upal - problem

Miesiac temu bylem w stacji diagnostycznej na uzupelnieniu gazu w ukladzie klimatyzacji maszyna dobila wedlug przepisu 750g chyba (wersja 1,9 TDi klimatyzacja manualna) wszystko chodzilo ale gdy auto postoi na sloncu klimatyzacja nie moze zalapac (na odcinku ponad 100km) podczas jazdy w silniku czuc tylko takie lekkie dlawienie co chwile.
Podejrzewam ze gdy jest zagoracy uklad klimatyzacji to sie wylacza i wlacza (stad to odczucie dlawienia) no ale z drugiej strony jak jest gorco to powinna wlasnie dzialac i chlodzic a nie tylko wtedy gdy jest chlodniej
Co moze byc przyczyna ? kilka postow nizej czytalem ze ktos mial podobne objawy za duzo gazu nabite. czyzby ten sam problem ? moze zle nabili uklad albo jakis czujnik pada od temperatury


Ostatnio edytowane przez deku ; 07-03-2016 o 14:10
ryba2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2007, 13:35   #2
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Dokładnie to samo mam - jak postoi w słońcu to pojawia się problem. Jutro upuszczę czynnika i będzie wiadomo czy to coś pomoże... choć wątpię. Lekkie dławienie to próba załączenia sprężarki i jej rozłączenie - podłącz się na komputer, może coś wykaże. U mnie wychodzi błąd czujnika ciśnienia.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2007, 14:44   #3
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie

Cytat:
Napisał LolleQ
Dokładnie to samo mam - jak postoi w słońcu to pojawia się problem. Jutro upuszczę czynnika i będzie wiadomo czy to coś pomoże... choć wątpię. Lekkie dławienie to próba załączenia sprężarki i jej rozłączenie - podłącz się na komputer, może coś wykaże. U mnie wychodzi błąd czujnika ciśnienia.
Upuszczenia czynnika nic nie pomoże,
wręcz przeciwnie.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2007, 00:11   #4
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Dzisiaj też doszliśmy do tego wniosku z moim mechanikiem - a dobrze się złożyło, bo akurat jak u niego byłem wymienić łączniki stabilizatora to klima zaczęła mi zgłaszać błędy. Podłączenie do komputera ponownie wykazało błąd czujnika ciśnienia, pomiar parametrów na pracującej klimie wahał się od 0 do 11. Szykuję się na wymianę zatem.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2007, 15:33   #5
joopik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-05-2006
Postów: 3
Domyślnie

Witm.
Miałem ten sam efekt rano klima działała a gdy postał na słońcu to przestawała działać, w komputerze był błąd czujnika ciśnienia gazu, po wypuszczeniu gazu i ponownym napełnieniu odpowiedniej ilości gazu ciśnienie w przewodach zmalało 0 3 atmosfery i klima działa.
Taki sam efekt miał znajomy w seacie i po upuszczeniu gazu działa.

Pozdrawiam.
joopik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2007, 09:16   #6
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

panowie nie ruszamy klim jesli nie mam pojecia o tym zasadnicza spr to podlaczenie zegarow cisnienia i kontrola cisnien (nie mozna jednoznacznie okreslic tych wartosci wszystko zalezne jest od obciazenia instalacji)
bardzo czesta sytuacja jaka pojawia sie po interwencji <lodówkarzy<jest zle zrobiona proznia (zamarzanie zaworu wys cisnienie).

a naprawde jesli nie znamy histori serwisiwania auta zalecam wymiane czynnika chlodniczego na nowy suchy.
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2007, 09:16   #7
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

panowie nie ruszamy klim jesli nie mam pojecia o tym zasadnicza spr to podlaczenie zegarow cisnienia i kontrola cisnien (nie mozna jednoznacznie okreslic tych wartosci wszystko zalezne jest od obciazenia instalacji)
bardzo czesta sytuacja jaka pojawia sie po interwencji <lodówkarzy<jest zle zrobiona proznia (zamarzanie zaworu wys cisnienie).

a naprawde jesli nie znamy histori serwisiwania auta zalecam wymiane czynnika chlodniczego na nowy suchy.
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2007, 09:30   #8
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

U mnie był wymieniony - a właściwie odessany stary, którego już nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko odbyło się z automatu po podaniu modelu i rocznika - ciekawe jednak, że w bazie urządzenia było 1050 g czynnika a producent podaje 1350. Próżnia też była robiona automatycznie. Cała operacja trwała około 30 - 40 minut.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2007, 13:51   #9
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

"1050 g czynnika a producent podaje 1350"
OWszem 1350 to bylo w starych modelach - w nowych jest 1050 z klima z tylu i 700z klima tylko z przodu.
poza tym mowi o tym rowniez naklejka pod maskaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2007, 14:09   #10
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Mam klimę z tyłu, model 2001 i naklejkę z dwiema wartościami - 700 (czy może 750, nie pamiętam) i 1350. Robię gdzieś błąd? Bo już sam nie wiem... może coś grzebane było?
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.