Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2010, 01:35   #21
siemaneczko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2010
Skąd: Płock
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: niestabilne zawieszenie tylne

Cytat:
Napisał misiek0408 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od niedawna jestem posiadaczem c-maksa i poznaje je dopiero.
Załwarzyłem na tylnim zawieszeniu rozchodzące się koła,przyglądałem się innym ta sama sytuacja jak umnie to normalne w tych modelach? W wcześniejszych wpisach wywnioskowałem że tylnie zawieszenie jest do regulacji.
Witam.
U mnie też koła są nachylone do środka auta, ale ponieważ prowadzi się znakomicie nie przejmuję się tym. Moim skromnym zdaniem przysiadło zawieszenie, to typowy objaw w samochodach z wielowahaczowym zawieszeniem. To samo jest np w Oplu Omega, Mercedesach, BMW i innych samochodach z welowahaczem, kiedy obnizy się zawieszenie pod wpływem zużycia lub dużego obciążenia. Może nie wygląda to zbyt estetycznie, ale nie wpływa na bezpieczeństwo, jeśłi nie ma luzów oczywiście. Ja tak przejechałem ponad 10 tys km i opony zużywają się równomiernie. Wydaje mi się, że w C-Max'ie nie reguluje się kąta nachylenia tylnych kół, reguluje się chyba tylko zbieżność.
Ja też jestem w sumie świeżym właścicielem C-Max'a i ponieważ do tej pory (odpukać) nie mam z nim żadnych problemów, więc nie znam go aż tak dobrze, jak Ci którzy mieli przeboje.

siemaneczko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 08:46   #22
maryhas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-03-2010
Model: C-Max
Silnik: 20 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: niestabilne zawieszenie tylne

Zarówno Omega, BMW, jak i Mercedes to tylny napęd. Tam musi być negatyw. Nie można porównywać geometrii samochodów z rożnym napędem, a już w ogóle nie powinno się oceniać geometrii na oko. Są normy dla każdego samochodu i wersji. To, że zawieszenie jest wielowahaczowe, czy nie nie zawsze ma znaczenie.
maryhas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 10:28   #23
meryl
ford::average
 
Imię: MATEUSZ
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: MIELESZYN K/GNIEZNA
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 51
Domyślnie Odp: niestabilne zawieszenie tylne

Tak to już jest w tych zawieszeniach a jak by było prosto i pełne obciążenie z tylu ? Co by się stało ? Po prostu taka jest konstrukcja i koniec
meryl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 12:12   #24
kim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 223
Domyślnie Odp: niestabilne zawieszenie tylne

Co oznacza w temacie niestabilne?
Jeśli tylko to, że koła nie stoją w pionie to zobaczcie w salonie forda na nowym egzemplarzu.
Jak ja ustawiałem geometrię w zaufanym zakładzie to widziałem parametry kąta pochylenia – max było -2.5st (na minusie – góra koła wciągnięta do środka)

Mam ustawione -2,47 st i -2,45st i opony zużywają się równiutko.
A im szerszy rozstaw kół tym lepiej.

Jeśli komuś się rozjeżdza bardziej to na Focusie pisali, że wymieniają jeden z wahaczy – „kość psa”

Ostatnio edytowane przez kim ; 05-05-2010 o 12:16
kim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 10:46   #25
mageberg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec HE + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: niestabilne zawieszenie tylne

Witam,
Opisze moze tutaj jeszcze moj przypadek, moze komus sie przyda.
Mialem zle ustawiona zbieznosc z tylu i tak jezdzilem sporo czasu, az to zauwazylem po oponach. Kola byly ustawione za bardzo na zewnatrz u dolu, tak ze kola sie scieraly bardziej od wewnatrz. Nie bylo to jednak w zaden sposob odczuwalne. Samochod sie prowadzil bardzo dobrze. Postanowilem jednak pojechac na geometrie. Kola zostaly ustawione dobrze i problem sie pojawil. Na prostej wszystko bylo ok, jak tylko zaliczalem jakas dziure bujalo samochodem do wewnarz w zaleznosci ktore kolo wpadlo. Wystarczylo ze byla to mala nierownosc a juz bujalo strasznie az sie ciezko prowadzilo. Okazalo sie ze jak kola zostaly ustawione prosto to powierzchnia krzywo startych opon byla pod katem do asfaltu. Podczas jazdy jak kolo wpadalo w nierownosc to najpierw zewnetrzna czesc opony stykala sie z asfaltem i opona sie ukladala na bok w strone w ktora byla zdarta co powodowalo bujanie do wewnatrz. Doczytalem tutaj powyzej ze pomogla wymiana opon dlatego podejrzxewam ze przyczyna mogla byc podobna jak u mnie.
mageberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.