Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2013, 13:05   #51
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

do tego firma rejestrująca samochody (jest ich sporo) wzięła ode mnie wszystkie dokumenty i wszystko jest kompletne, we wtorek/środę dostaję tablice rejestracyjne polskie.

a poprzedniego właściciela kontakt jeszcze powalczę - wyślę mu tradycyjny list z prośbą o informacje o samochodzie, włożę kopertę z jakimiś tam 5 euro żeby odesłał mi info.

Bump:
Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no właśnie że tak nie jest. Jak ma być taki jak Twój ,to wprowadź że ma ksenony i nawigację
i wtedy zobacz ile takie kosztują . Idąc Twoją drogą rozumowani to by było tak że płacisz na Trenda a dostajesz Titanium .
jak chcesz sie kłócić o szczegóły... to proszę. na mobile.de jest taki dokładnie jeden. niestety ma klimę automatyczną, mój ma pokrętła. do tego był na kołach stalowych i na kompletnie łysych oponach. do tego większość aut z nawigacją i xenonami ma inne bajery pokroju podgrzewane siedzenia, lepsza tapicerka welurowa, tempomat itd - mój nic z tego nie ma. z tyłu nawet szyby na korbkę.

wracając do wątku - ceny z mobile.de to są ceny "życzeniowe", więc jest całkiem możliwe, że handlarz kupił mój samochód za tyle co mówił - 21 500zł. Do tego miał trzy takie same focusy z różnym wyposażeniem, mógł dostać rabat i wytargować.

nierealne? ten focus nie kosztował 15 000zł....


Ostatnio edytowane przez wojtas7 ; 07-11-2013 o 13:09
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 13:09   #52
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

wysłałem ci link z D parę postów wyżej, nie czytasz, nie wiedzisz tylko walisz swoje, najtańszy kosztuje 5200€ .Wiesz co, szkoda ciągnąć już ten temat , nic to już nie zmieni ani Tobie nie pomoże. Cześć
P.S. Może podasz VIN ...
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 07-11-2013 o 13:20
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 13:17   #53
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

A co w przypadku jak się przywiezie auto na lawecie do diagnosty bez rejestracji, już nie przejdzie badań?

Tapatalk u mnie...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 13:19   #54
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

nie wiem, nie miałem do czynienia z lawetami
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 13:26   #55
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wysłałem ci link z D parę postów wyżej, nie czytasz, nie wiedzisz tylko walisz swoje, najtańszy kosztuje 5200€ .Wiesz co, szkoda ciągnąć już ten temat , nic to już nie zmieni ani Tobie nie pomoże. Cześć
P.S. Może podasz VIN ...
Proszę bardzo VIN WF0SXXGCDS8E74932

trochę się dowiedziałem w tym wątku co i jak, za to dziękuję. Ty również możesz skorygować swoją wiedzę, bo to co napisałeś wcześniej w kilku miejscach jest po prostu nieprawdziwe.

Bump:
Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wysłałem ci link z D parę postów wyżej, nie czytasz, nie wiedzisz tylko walisz swoje, najtańszy kosztuje 5200€ .Wiesz co, szkoda ciągnąć już ten temat , nic to już nie zmieni ani Tobie nie pomoże. Cześć
P.S. Może podasz VIN ...
5200 EUR * 4,1 = 21 300zł...... coś się nie zgadza?
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 13:29   #56
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

a gdzie koszty sprowadzenia , zysk sprzedawcy ? zgadza się ? to było i tak najtańsze auto ,może łaskawie zajrzysz ile kosztują pozostałe

Bump:
Cytat:
Napisał wojtas7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty również możesz skorygować swoją wiedzę, bo to co napisałeś wcześniej w kilku miejscach jest po prostu nieprawdziwe.
więc mnie popraw, nie boję się wiedzy
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 13:33   #57
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Widzę że Ty dalej nie czytasz ze zrozumieniem. Za samochód dałem 23 000 zł. Na łysych oponach i z wyposażeniem raczej basic.
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 13:33   #58
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cała historia opisywana przez autora wątku może być dowodem w sprawie o uchylanie się przez pana handlarza, który sprzedał samochód autorowi wątku, od płacenia podatków. Uczciwi ludzie raczej wystawiają na auta rachunki/faktury i ponoszą przy tym dodatkowe koszty wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej. Najłatwiej jest - że tak to określę - na tzw. krzywy ryj. Ciekawe, czy urzędnicy czytają w przerwie na herbatę fora internetoweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jeśli chodzi o ubezpieczycieli, którzy dają OC na 30 dni di nieważnych tablic...
Oni nie mają obowiązku sprawdzania ważności tablic - chcesz, płacisz i masz. Proste. Najczęściej dopiero w przypadku szkody otwierają się oczy co niektórym. Uda się przez 30 dni - to dobrze. Gorzej jeśli się nie uda. Tablice tymczasowe z polskiego WK załatwiają sprawę, ale któremu handlarzowi chce się tracić czas i pieniądze na ich załatwienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednak tak to powinno wyglądać. W praktyce jest inaczej - to nie ulega wątpliwości.

A tak w ogóle to polecam sprawdzać terminowość ubezpieczenia Waszych pojazdów, bo Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny bierze się za tych, którzy mają przerwy w ubezpieczeniu, a kary finansowe mogą zaboleć. Poza tym w lutym zmieniła się ustawa komunikacyjna. Pamiętajcie: nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania. To tak na marginesie.

Ostatnio edytowane przez kael82 ; 07-11-2013 o 13:37
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 13:37   #59
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: więc mnie popraw, nie boję się wiedzy
proszę

co Ciebie podkusiło na taki zakup ? domyślam się że atrakcyjna cena, za "lalę", mało tego jeszcze piszesz o tym otwarcie. Trochę nie mądre postępowanie, delikatnie mówiąc, wykasuj co trzeba ze swojego posta bo już i tak masz dosyć kłopotów

czy Ty jesteś jakiś Marsjanin ? nie żyjesz na planecie Ziemia? Dawno nie czytałem takich postów , nie moja sprawa ale ciśnienie mi podnosi głupota ludzka. Sory za takie słowa ale to jest niestety prawda. Powiedz mi kto jest wpisany w ten Brief ? Gość kupił jako prywatna osoba na licytacji ?

jesteś w 100% pewien że tak było ? co złego w tym ? nie widzisz ? to Ci powiem "Umowa na Niemca" jest fałszywką

Czy jesteś aż tak naiwny ? to delikatnie mówiąc ?

1. Musisz mieć odpowiedni budżet do takiego zakupu , Ty jak widzę nie masz

Co będzie jak ci się U.S. dobierze do tyłka ?

z całości sprawy wynika że auto jest po firmowe, więc jak gość kupił go na aukcji to w cenie netto, jak kupił w komisie, to wystawili mu rachunek

Tablice muszą byc ważne aby móc zrobić bad.tech. te nie są.

Obecnie żeby przejść badanie tablice musza byc ważne inaczej nie powinien byc dopuszczony do badań i trzeba brac nasze próbne

nie twierdzę że tak nie robią,ich sprawa, ale przepisy stanowią inaczej

W Briefie jest adnotacja że auto jest wyrejestrowane i takim nie można się poruszać bo nie ma ważnych tablic i ubezpieczenia.

to wszystko co napisałeś to nieprawda. podaj przepis prawny ktory mowi ze podczas przegladu auto musi byc zarejestrowane? czy "ptaszek" w briefie "Wymeldowany" oznacza ze nie ma ubezpieczenia? przeciez kupilem.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 07-11-2013 o 14:03
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 13:37   #60
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co w przypadku jak się przywiezie auto na lawecie do diagnosty bez rejestracji, już nie przejdzie badań?

Tapatalk u mnie...
Nie możesz już przywieźć auta na lawecie na przegląd albo ma tablice np. Niemieckie albo musisz wziąć z wydziału komunikacji próbne czerwone tablice na dojazd na przegląd.
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.