Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2009, 09:43   #1
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Kontrolka rezerwy a wskaźnik poziomu paliwa.

Witam wszystkich. Przeszukałem archiwum, ale nie znalazłem zadowalającej odpowiedz!!! Od razu przejdę do rzeczy: otóż nie kumam o co biega. Wczora jeździłem swoim focusem i jak skończyłem jeźdić komputer pokazywał, że na paliwie zrobię około 120-130 km. (co jest uzasadnione wskazówką od ilości paliwa). Po południu wsiadam do swojej foki i chcę jechać, a tutaj mały ZONK! Komputer pokazuje, że przejadę tylko 45 km. (a gdzie się podziało te 120-130 km?), natomiast wsakózwka od poziomu paliwa pokazuje coś zupełnie innego...mianowicie, że spokojnie mogę zrobić więcej.
Jeździłem już czasami tak, żę komputer pokazywał 0 km, ale wskazówka była poniżej czerwonj kreski!!! Natomiast teraz wskazówka jest dość dużo ponad czerwoną kreskę, a komputer pokazuje dużo mniejszy wynik. Z mojego doświadczenia wiem, że spokojnie mógłbum zrobić te 120-130 km. Co z tym fantem zrobić lub o co może w tym wszystkim chodzić i czemu zaufać - wskazaniom kompa czy wskazówce od ilości paliwa...?

Czy coś mogło ulec uszkodzeniu - o zgrozo....?


Z góry dzikuję za Waszą pomoc!!!

__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 09:19   #2
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Kontrolka rezerwy a wskaźnik poziomu paliwa.

Nie jestem tego pewien, ale wyliczenie ilości km do przejechania może być realizowane z wykorzystaniem średniego spalania chwilowego. Na zimnym silniku takie spalanie jest dużo wyższe i i wynik jest zupełnie inny.
Ale to tylko taka moja teoria, musiałbyś sprawdzić, czy po rozgrzaniu i przejechaniu jakiegoś odcinka wynik będzie rosnąć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 12:29   #3
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Kontrolka rezerwy a wskaźnik poziomu paliwa.

Rufik dzięki za odpowiedź, ale chyba to nie o to idzie. Wiem, że na zimnym siniku chwilowe spalanie jest większe niż jak się silnik rozgrzeje, ale z tego co wiem to średnie spalanie jest liczone na dłuższych dystansach niż 5, 10 czy 15 km. Kurcze może źle to sformułowałem, jak ktoś przejedzie 3 km to też będzie miał średnie spalanie wyliczone, ale po dłuższym dystansie będzie ono bardziej miarodajne i zbliżone do prawdy niż po 3 km.

Jeżeli idzie o ten mój problem to dziwne jest to, że po odpaleniu auta wskazówka paliwa idzie od góry i zatrzymuje się w miejscu, gdzie pokazuje ilość paliwa w zbiorniku, a jak gaszę silnik to wskazówka opada poniżej 0 lub czerwonej linii. Nie wiem teraz czy to chwilowy błąd komputera w wyniku średniego spalania czy to awaria wskaźnika paliwa w baku się zacięła i cały czas stoi w tym samym miejscu...!!!

Pozdrawiam!
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 13:38   #4
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Kontrolka rezerwy a wskaźnik poziomu paliwa.

Cytat:
Napisał ADRIANO LEITE! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rufik dzięki za odpowiedź, ale chyba to nie o to idzie. Wiem, że na zimnym siniku chwilowe spalanie jest większe niż jak się silnik rozgrzeje, ale z tego co wiem to średnie spalanie jest liczone na dłuższych dystansach niż 5, 10 czy 15 km.
Tak tak, średnie spalanie jest na pewno liczone z dużych odcinków lub wręcz z całości przebiegu małego licznika (choć raczej to pierwsze jak się zastanawiam nad tym). Ale nie wiem, czy ilość km do przejechania jest liczona analogicznie. Na zdrowy rozum powinno być, a to oznacza, że być może masz awarię któregoś wskaźnika.


Cytat:
Napisał ADRIANO LEITE! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli idzie o ten mój problem to dziwne jest to, że po odpaleniu auta wskazówka paliwa idzie od góry i zatrzymuje się w miejscu, gdzie pokazuje ilość paliwa w zbiorniku, a jak gaszę silnik to wskazówka opada poniżej 0 lub czerwonej linii.

Nie rozumiem, co jest w tym dziwnego. Załączasz stacyjkę - załączają się wskaźniki (w tym paliwa). Wyłączasz - wyłączają się wskaźniki (opadają na min.). Normalne.
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 20:24   #5
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Kontrolka rezerwy a wskaźnik poziomu paliwa.

Rufik dzięki za odpowiedź. Będę bacznie obserwował jeden i drugi wskaźnik i jak coś to będzie trzeba zapytać fachowca.

Jeżeli idzie o tę sprawę z tym odpalaniem i gaszeniem samochodu i tymi wskaźnikami to może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Wiem o tym, że tak jest natomiast u mnie było to tak, że wskazówka podnosiła się do pewnego poziomu, jednak ciągle był to ten sam poziom mimo iż kilometrów przybywało...idąc dalej tym tropem wskazówka powinna podnosić się coraz mniej. A tutaj przejechałem 30-40 km a ona ciągle w tym samym miejscu się zatrzymywała.

Dziś poza tym zatankowałem paliwo i wskazówka podniosła się zdecydowanie dalej, a i wskaźnik komputera pokazuje większą liczbę kilometrów do przejechania. Ciekawe tylko co się stanie w tym newralgicznym punkcie, od którego zaczęły się moje podejrzenia...

Pozdrawiam!
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 08:05   #6
kim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 223
Domyślnie Odp: Kontrolka rezerwy a wskaźnik poziomu paliwa.

Jeśli chcesz spróbuj "test zegarów" temat opisany na forum:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

lub:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wybierasz focusa, potem: 4 -> 19 -> 10 -> "Diagnostyka i testowanie" -> "Wielofunkcyjny elektroniczny moduł sterujący"
Po przewinięęciu w dół jest "A1 - Test własny"

jest tam m.im. ilość paliwa w zbiorniku - zobaczysz czy działa czujnik.
kim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 02:06   #7
clooney88
ford::average
 
Avatar clooney88
 
Zarejestrowany: 22-09-2008
Skąd: wlkp.
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 TDCI 109PS
Rocznik: 2005
Postów: 69
Domyślnie Odp: Kontrolka rezerwy a wskaźnik poziomu paliwa.

kim świetny ten TIS. nie posiadasz czegoś takiego do FF2 2005? gdzieś to znajdę?
__________________
CB UNIDEN PRO XL 520 + PRESIDENT FLORIDA
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=105
clooney88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 08:01   #8
kim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 223
Domyślnie Odp: Kontrolka rezerwy a wskaźnik poziomu paliwa.

Odnośnie TIS - to znalazłem tylko tyle na forum c-maxa. Sam też szukałem nowszych modeli, ale chyba od 2005 ford wprowadził opłaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Odnośnie ciekawostek to znalazłem jeszcze "plan obsługi pojazdu":
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
myślę, że może sie przydać jeżeli serwisujesz samochód sam lub w nie-ASO. Jeśli chodzi o ASO to też można sprawdzić, czy mechanik się przyłożył, czy spieszył na kawę.
kim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 10:34   #9
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Kontrolka rezerwy a wskaźnik poziomu paliwa.

Dzięki za podpowiedzi i pomoc. Mam fokę II po face liftingu z 2007 roku więc niestety test nie będzie chyba pomocny. Poza tym niestety, ale po wlaniu paliwa wszystko było fajnie. Wskazówka paliwa poszła w górę, w górę poszło też max. liczba km do przejechania na komputerze. Niestety w miarę ubytku paliwa wskazówka zaczęła spadać, ale zatrzymuje się w tym samym miejscu co poprzednio...mimo iż dawno powinna być w polu czerwonej kreski oznaczającej minimum paliwa w zbiorniku wskazówka jest dużo powyżej. Chyba to jakaś awaria wskaźnika...

Co o tym sądzicie? Chyba zadzwonię do ASO zapytać ile kosztuje zdiagnozowanie usterki...
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 13:01   #10
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Kontrolka rezerwy a wskaźnik poziomu paliwa.

Wydaje mi się, że także możesz wejść w tryb serwisowy komputera i odczytać poziom paliwa w zbiorniku (HEX) oraz wykonać test wskaźników...tylko menu serwisowe może być nieco inne niż przed liftem.
Spróbuj.
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.