Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-10-2013, 20:57   #11
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach

Ale 1A to chyba przy włączonej lampce w kabinie albo innych takich odbiornikach... Normalnie po "uśpieniu" pobór jest poniżej 10mA...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 20:58   #12
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach

no to wszystko jasne

na tak wpiętym mierniku wyjmuj po kolej poszczególne bezpieczniki (z obu skrzynek) i patrz czy ciągle masz 1A
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 21:03   #13
Bonzo7
ford::beginner
 
Avatar Bonzo7
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-08-2012
Skąd: Grodzisk Maz
Model: Focus/Focus 2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004/2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach

Oczywiście wszystko było wyłączone , świecił się jedynie wyświetlacz komputera .
Dzięki za sugestie jutro spróbuję powalczyć .
Bonzo7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2013, 21:51   #14
maniek_07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2010
Model: FORD FOCUS TREND
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach

Kolego pobory prądu w Focusach to temat długi i bardzo kręty. Jak się kiedyś doczytałem i sprawdziłem na swoim mk2 kombi z 2007roku to zegar wyświetlacza powinien zgasnąć po 10minutach od zaryglowania samochodu. Działający wyświetlacz informuje o ciągłej pracy GEM który się musi uśpić ale to może zająć do 30min (przy nie zaryglowaniu auta GEM zaśnie po 30minutach wymuszony trybem oszczędzania energii.) Zegar kilometrów włącza się również przy spadku/wzroście temperatury zewnętrznej o 0,5 stopnia Celsjusza i pozostaje aktywny przez 10min (w zimową noc jak spada temperatura to praktycznie zawsze jest włączony). Sądzę że jak poczekasz tak 45 minut i nie będzie zmian temperatury to pobór Ci spadnie do kilku miliamper zależnie od alarmu. Napisz coś o alarmie:masz/nie masz, jaki model, fabryczny/ dokładany, jakieś inne magiczne przełączniki. Proponował bym sprawdzić:
1. Czy nic się nie świeci (żarówka w schowku, żarówka w słoneczku, w bagażniku, CB)
2. Zestaw głośno mówiący (ja w swoim miałem podpięty na stałe i szukał mojego telefonu przez Bluetooth) jeżeli masz to odłącz na jakiś czas
3. Alarm lub magiczne przełączniki (syrena alarmu w większości przypadków ma własne zasilanie - Alarmy Cobra- to alarmy z salonu Ford tzw. oryginał.) jeżeli padnie Ci akumulatorek w syrenie też może Ci zbierać prąd a na to niema bezpiecznika w skrzynce.
4.Napięcie ładowania jest zależne od sprawności alternatora ale również rozładowania akumulatora. Aku rozładowane większy prąd ładowania a tym samym mniejsze napięcie. (Focus ma załączanie alternatora przez GEM. Zaraz po odpaleniu masz napięcie akumulatora dopiero po 3 minutach GEM załącza ładowanie z alternatora. Alternator jak każda prądnica nie osiąga parametrów w 1sekundę musi trochę poładować i wyrównać ubytki z odpalenia i tych 3 minut pracy.) Proponuję sprawdzić napięcie na klemach po odpaleniu i po15 minutach(lub 5minut obserwacji).
5. Nowe aku z reguły powinno być naładowane ale różnie to bywa. Jak aku przyleżało się w sklepie to może być do ładowania mimo że nowe.
6. Sprawdź połączenia z masą silnika oraz alternatorem może któreś zaśniedziało.
7. Sprawdź rozrusznik. W 18 TDCI jest zaraz za chłodnicą obok alternatora. Wygląd zewnętrzny czy niema uszkodzeń pęknięty elektromagnes lub przerwana plecionka masowa do stojana. Może być spalona szczotka i wtedy przy pracy powstaje spalanie szczotki dużym prądem i momentalne rozłądowanie.
8. Sprawdź też świece może jedna ma zwarcie podczas podgrzewania.
9. Sprawdź jeżeli masz podgrzewaną szybę przednią czy się nie załączyła (zależnie od ustawień GEM w związku z temperaturą zewnętrzną)

Jeżeli popełniłem błąd proszę o poprawienie przez kolegów. Jak masz pytania pisz w temacie lub zapraszam na priv jak będę umiał to pomogę.
Napisz jak robiłeś pomiary oraz czy coś sam potrafisz zrobić oraz jakie są dokładne objawy i kiedy.
maniek_07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 19:19   #15
Bonzo7
ford::beginner
 
Avatar Bonzo7
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-08-2012
Skąd: Grodzisk Maz
Model: Focus/Focus 2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004/2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach

Dzięki maniek za konstruktywny postGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto zaprowadziłem w piątek do elektryka/ elektronika w celu znalezienia usterki i usunięcia jej . Samochód stał u fachowca cały dzień i w końcu elektryk stwierdził że nic nie stwierdza.
Oświecił mnie mowiąc że najprawdopodobniej zle dokonałem pomiaru spadku napięcia , bo zrobiłem to za wcześnie- nie odczekałem co najmniej 30 minut po odłączeniu zapłonu . Stwierdził że tyle czasu potrzeba aby systemy auta przeszły ze stanu czuwania w stan uśpienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. , oraz że nie robi się tego w Fordzie przy otwartej masce bo rzekomo w zamku jest podpięty jakiś stycznik .
Mam alarm Cobra fabryczny i bluetooth Nokia i tą drogą pójdę bo kojarzę taki wyłącznik drzwiowy od alarmu na podszybiu którego niedawno widziałem w stanie agonalnym .
Poza tym w tym aucie najprawdopodobniej świruje też immo , ale tu już widać światełko w tunelu - dzięki koledze Mayakowi , ale o tym napiszę jak się z tym uporamy definitywnie .
Bonzo7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2013, 22:34   #16
void-tech
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focus Kb
Silnik: 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach

W związku z tym, że nie wiem jakim cudem znowu zostawiłem w aucie (mimo brzęczyka!) włączone światła - rozładowałem akumulator. Jaki kupić, na co zwracać uwagę? Czy coś w tej kwestii polecacie?
void-tech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2014, 16:30   #17
ŚwiątuŚ
ford::beginner
 
Avatar ŚwiątuŚ
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-05-2014
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach

Witam. Podepnę się do tematu. W moim focusie po kilku dniach postoju rozładowuje się akumulator do tego stopnia że nie można go otworzyć z pilota. Alternator został wymieniony bo miałem problemy z ładowaniem - teraz jest ok. Mierzyłem sobie pobór prądu i napięcia i takie otrzymałem wyniki:
-na postoju bez obciążenia ponad 12,5V (jak samochód nie stał dłużej niż dzień)
-na zapalonym silniku ładowanie 14,5V
-pobór prądu po zamknięciu samochodu 0,9A
-pobór prądu po 10min gdy gaśnie licznik oraz radio 0,36A
-pobór prądu po 40min od zamknięcia 0,01A (chwilę jednak prędzej zauważyłem że pobudza się licznik i radio i wskazuje 0,9A i po chwili spada do 0,01A)
Dodam że akumulator mam nowy Centra Futura 72Ah. Ostatnio nawet odłączyłem aku i sprawdzam czy sam w sobie się nie rozładowuje ale trzyma ponad 12,5V. Czy jest w stanie ktoś mi podpowiedzieć co może być nie tak? Męczy mnie ten problem bo auto postoi 4 dni i nie idzie go odtworzyć ani odpalić...
ŚwiątuŚ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2014, 19:56   #18
espaniol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-09-2012
Model: Ford Focus 2
Silnik: 1,6 TDCI Ghia 109 KM Durashift
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach

Stawiam na radio 1 A pobiera, radio do wymiany, mnialem to samo i radze sprawdzic lewa manetke od komputera tam potrafi znalesc sie smar na plytce ktory budzi potwora zjadajcego energie ,po tej oprracji odlacz klemy na 5 min, pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez espaniol ; 18-10-2014 o 20:05
espaniol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 11:21   #19
ŚwiątuŚ
ford::beginner
 
Avatar ŚwiątuŚ
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-05-2014
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach

radio sprawdzałem i samo radio, gdy wyświetla się tylko godzina wskazywało 0,02A. Zastanawia mnie to że jak włączy się tryb czuwania pobór mam 0.01A i tak cały czas się trzyma bo mierzyłem i nawet po 2h nic się nie zmieniło a auto postoi 4 dni i nie ma prądu... Miałem tak samo nawet gdy radio było odłączone, bo tez na początku je podejrzewałem... Czy z radiem czy bez po 4 dniach prąd zniknął...
A skąd smar na manetce?

Ostatnio edytowane przez ŚwiątuŚ ; 19-10-2014 o 11:23
ŚwiątuŚ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 14:04   #20
espaniol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-09-2012
Model: Ford Focus 2
Silnik: 1,6 TDCI Ghia 109 KM Durashift
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Akumulator wyładowuje się po paru godzinach

sa tam części plastikowe które sa smarowane fabrycznie , pod wpływem ciepla może się zlac na plytke tak było u mnie , co do radia to gdy było radio zimnie wszystko było wpozadku , gdy tylko grala jakies 10 minut , po wylaczeniu procek od radyjka generowal sygnal który podtrzymywal system i wyświetlacz swiecilsie nawet cala noc a radio swoja droga przez ten czas zjadal 1 A , odlacz radio i przetestuj przez kilka dni , ja szukałem problemu dwa tygodnie mi wyszlo radi i manetka , spece od forda proponowali tylko wymiany co wiazaly by się z dużymi kosztamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: a jeśli nie pomoze trzeba każdy bespiecznik wyciagnac i sprawdzić amperomierzem , radze sprawdzać w miliamperach musi cos wyjść , daj znac jak cos znajdziesz
espaniol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.