Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2011, 14:04   #41
blanszek
ford::average
 
Avatar blanszek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Płońsk
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: pilot od centralnego nie dziala

witam mam tensa problem pilot nie za karzdym wcisnieciem dziala wiec mysle sobie bateria do wymniany wiec wymnienilem i to samo raz dziala a raz nie tylko jak go poruszam to zaskakuje co moze byc nie tak

blanszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 15:38   #42
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: pilot od centralnego nie dziala

Cytat:
Napisał jasiu991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamykaja mi sie tylko drzwi pasażerów i jak otwieram tez otwierają sie tylko drzwi pasażerów.
Kolego to nie kwestia pilota. Szwankuje Ci zamek kierowcy bo dostał wody albo zimna. Mi się tez tak dzieje ale na szczęście przy mrozach powyżej - 10 stopni
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2011, 10:00   #43
Dragi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-07-2011
Skąd: 3city
Model: mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: pilot od centralnego nie dziala

co w takim wypadku trzeba zrobic ?
wymienic mikrusy i przesmarowac mechanike ? czy mozna odratowac te mikrusy ktore sa ?
Czy ktos wie moze gdzie takie mikrusy mozna kupic i ile ich jest w zamku kierowcy ?
Lub ewentualnie gdzie kupic nowy zamek lub zamiennik ? (nie piszcie o ASO bo tam pytalem to sam zamek kosztuje jakies 700zl).
Panowie pytam bo mi pilot na jedno wcisniecie zamyka tylko przednie drzwi a za drugim wcisnieciem rygluje podwojnie cale auto poza tym przycisk otwierania klapy ze srodka i ten w klapie z tylu nie dziala wiec podejrzewam ze to zamek drivera.

Na chwile obecna klape otwieram tylko z pilota.
Dragi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 20:29   #44
drumboy
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 13-11-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 benzyna 145 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: pilot od centralnego nie dziala

Cytat:
Napisał Dragi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co w takim wypadku trzeba zrobic ?
wymienic mikrusy i przesmarowac mechanike ? czy mozna odratowac te mikrusy ktore sa ?
Czy ktos wie moze gdzie takie mikrusy mozna kupic i ile ich jest w zamku kierowcy ?
Lub ewentualnie gdzie kupic nowy zamek lub zamiennik ? (nie piszcie o ASO bo tam pytalem to sam zamek kosztuje jakies 700zl).
Panowie pytam bo mi pilot na jedno wcisniecie zamyka tylko przednie drzwi a za drugim wcisnieciem rygluje podwojnie cale auto poza tym przycisk otwierania klapy ze srodka i ten w klapie z tylu nie dziala wiec podejrzewam ze to zamek drivera.

Na chwile obecna klape otwieram tylko z pilota.
mam tak samo w moim mondeo, jak sobie poradziłeś z tym problemem? dodam, że teraz jak jest mróz koło -5 czy -8 to nie chce mi ryglowac wcale z pilota. jak przyduszę guzik zamykania to rygluje, ale od razu otwiera. problem znika jak się trochę rozgrzeje... jak zakluczę ręcznie drzwi od kierowcy to mogę zaryglować resztę z pilota i uzbroić alarm. tak jak by był jakiś problem z drzwiami od kierowcy...

Ostatnio edytowane przez drumboy ; 09-12-2012 o 20:36
drumboy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 20:31   #45
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: pilot od centralnego nie dziala

podepne sie pod temat. Moj mk2 ma ostatnio problem z centralnym. przepala mi bezpiecznik 25. kiedy jedne z drzwi sa otwarte i pilotem lub klamka zamkne... przypala. trza wymienic. latem nie bylo problemow. domyslam sie ze wilgoc ale zeby az tak...? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2013, 17:43   #46
Morior
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: pilot od centralnego nie dziala

Podłączę się do tematu. Mam takowe pytanie czy jeśli kupię sam pilot i dołączę go do starego kluczyka po wcześniejszym zaprogramowaniu to będzie on śmigał w moim Mk3.
Morior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 23:40   #47
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: pilot od centralnego nie dziala

Witajcie Koledzy...piszę z pytaniem. Zakupiłem sobie zamiennik kluczyka do Mondeo - scyzoryk zamiast "jajka" z trzema przyciskami. Zamiennik zrobiony na zasadzie: dorabiamy grot - grot dorobiłem bez problemu, a całe "bebechy" przekładamy ze starego oryginalnego kluczyka do zamiennika. A więc sprawa wygląda tak że wyciągnąłem wnętrzności z oryginalnego "jajka" i umieściłem je w nowym i niestety brak totalnej reakcji na wciaskanie przycisków na pilocie. Auto odpala więc immobilaiser się odblokowuje, otwieram auto ręcznie bo własnie nie wiem czmu pilot nie działa...wsadziłem nową baterię, podginałem troszke blaszki od baterii bo wiem że często to też problem:/ myślałem że się może kluczyk rozkodował ale nie da sie go zakodować...przekręcam kluczyk w pozycje II zapłon cztery razy, słysze sygnał dźwiękowy ale niestety żaden przycik na pilocie nie raguje więc nie mogę go zaprogramować...macie jakieś pomysły co może być przyczną?? jakieś rady?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2013, 22:20   #48
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: pilot od centralnego nie dziala

Pilot już działa, uszkodzony był kwarcGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 20:18   #49
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: pilot od centralnego nie dziala

Cześć podłączam się do pytania, kluczyk działał ale zaczynał coś przerywać , i z mniejszej odległości , wymieniłem baterie i działał tak przez tydzień.
Jadąc do sklepu ledwo co otworzyłem samochód z pilota. Wychodząc ze sklepu już samochodu nie otworzyłem pilotem, musiałem z kluczyka. Po dojechaniu do domu to samo zamykam i uzbrajam alarm z kluczyka, pilot nie działa.

Czytałem ten temat i zrobiłem tak: odłączyłem klemy od akumulatora na 30 min.
Potem postępowałem wg. instrukcji @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
czyli :
1. przekręciłem stacyjkę 4 razy, tak żeby zapaliły się kontrolki i usłyszałem piknięcie po 4 razie.
2. nacisnąłem jeden z 3 przycisków na kluczyku i znowu usłyszałem piknięcie
3. przekręciłem stacyjkę ale bez zapłonu

Po tych zabiegach wyjąłem kluczyk żeby sprawdzić czy pilot działa i nic , nadal nie działa.

Czy to znaczy pilot nie dział i do wymiany czy coś innego się dzieje, jestem pewnie że usłuchałem dwa piknięcia. Ale jak próbowałem te same kroku drugi raz ale bez odłączania akumulatora to było tylko pierwsze piknięcie, drugiego nie było.

Jakieś rady ?
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2015, 07:50   #50
jziem
ford::beginner
 
Avatar jziem
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: w-wa
Model: Mondeo MK3/Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI 130KM/1.6 Tdci 90 KM
Rocznik: 2002/2009
Postów: 29
Domyślnie Odp: pilot od centralnego nie dziala

"Po dojechaniu do domu to samo zamykam i uzbrajam alarm z kluczyka, pilot nie działa".

Witam, mam pytanie czy poradziłeś sobie z problemem bo mam ten sam problem? Oraz drugie pytanie jak wyłączasz alarm kluczykiem bez działającego pilota ?
Pozdrawiam.
jziem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.