Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2023, 07:36   #11
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,619
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Wtyczka na termostacie w dw10f to całe sterowanie termostatem plus czujnik temperatury. Termostat jest elektryczny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 07:58   #12
Crispo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2023
Model: Mondeo mk 5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtyczka na termostacie w dw10f to całe sterowanie termostatem plus czujnik temperatury. Termostat jest elektryczny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To jeżeli termostat nie działa prawidłowo znaczy otwiera się dopiero na bardzo rozgrzanym silniku 110 + i biegu N to winny może być bezpiecznik/sterownik czy pompa wody ?
Crispo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 08:55   #13
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,619
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Cytat:
Napisał Crispo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jeżeli termostat nie działa prawidłowo znaczy otwiera się dopiero na bardzo rozgrzanym silniku 110 + i biegu N to winny może być bezpiecznik/sterownik czy pompa wody ?

Ten termostat ma sterowanie elektroniczne, nie działa tak samo jak zwykły termostat. Jeśli sam termostat nie wyrzuca błędu, to raczej, podkreślam, raczej, nie on. A pompa wody, No cóż, dużo się słyszy o wirnikami które ślizgają się na osi pompy, ze względu na kiepską jakość i pęknięcia plastików. Ja bym to sprawdził.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 15:52   #14
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Cytat:
Napisał Crispo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Czy ktoś wie od czego sa te wtyczki na termostacie ? Nie umiem znaleść schematu.
jedna jest od czujnika pozycji klapy a druga od mechanizmu termostatu bo dw10f nie posiada jako takiego klasycznego termostatu tylko jest klapa regulująca przepływ na podstawie komputera.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 16:35   #15
Crispo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2023
Model: Mondeo mk 5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedna jest od czujnika pozycji klapy a druga od mechanizmu termostatu bo dw10f nie posiada jako takiego klasycznego termostatu tylko jest klapa regulująca przepływ na podstawie komputera.
Jeżeli odłącze dolną wtyczkę, zapale silnik i znów ją podepnę to temp utrzymuje się na poziomie 77-86 stopni i wygląda jakby wszystko działało.

Silnik się schładza.

Temp czytam na aplikacji pod obd.

Jakiś błąd w oprogramowaniu, elektryce ?

Dlaczego żaluzje w ogóle nie pracują ?
Crispo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 23:26   #16
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Cytat:
Napisał Crispo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli odłącze dolną wtyczkę, zapale silnik i znów ją podepnę to temp utrzymuje się na poziomie 77-86 stopni i wygląda jakby wszystko działało.
To dosyć dziwne. Może nowy termostat jest uszkodzony (zamiennik, oryginał?) albo poprzedni był sprawny a problem leży gdzieś w okablowaniu/wtyczkach? Słyszałem, że zdarzała sie niektórym korozja we wtyczce do ECU. Jak odepniesz i podepniesz to węże są normalnie gorące?

Cytat:
Napisał Crispo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temp czytam na aplikacji pod obd.
Trzeba by podłączyć pod coś lepszego np. forscan, może masz jakieś błędy termostatu tylko taki zwykły interfejs uniwersalny może nie wyłapywać

Cytat:
Napisał Crispo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego żaluzje w ogóle nie pracują ?
Jak z jakiegoś powodu układ chłodzenia jest w trybie awaryjnym to być może żaluzja nie chodzi. Albo ogólnie jest za gorąco obecnie aby chodziła, nie sprawdzałem jak powinno być prawidłowo.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 04:24   #17
Crispo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2023
Model: Mondeo mk 5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To dosyć dziwne. Może nowy termostat jest uszkodzony (zamiennik, oryginał?) albo poprzedni był sprawny a problem leży gdzieś w okablowaniu/wtyczkach? Słyszałem, że zdarzała sie niektórym korozja we wtyczce do ECU. Jak odepniesz i podepniesz to węże są normalnie gorące?



Trzeba by podłączyć pod coś lepszego np. forscan, może masz jakieś błędy termostatu tylko taki zwykły interfejs uniwersalny może nie wyłapywać



Jak z jakiegoś powodu układ chłodzenia jest w trybie awaryjnym to być może żaluzja nie chodzi. Albo ogólnie jest za gorąco obecnie aby chodziła, nie sprawdzałem jak powinno być prawidłowo.
Termostat kupiony oryginalny.
W sobotę mam termin w Fordzie zobaczę co oni tam wymyślą może będzie to jakaś pierdoła w elektryce.

A co do żaluzji to czytałem że przy włączeniu zapłonu wykonują test czyli się zamykają i otwierają, a u mnie stoją w miejscu.
Może to ktoś potwierdzić?

Zastanawiq mnie jeszcze, który odczyt temp jest prawidłowy czy ten jak nie odłącze kabla czy ten jak odłącze kabel i znów go podłącze.

Działa forscan na win11 ?
Crispo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 06:11   #18
bodziol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2012
Model: mondeo
Silnik: mkIII
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

A co do żaluzji to czytałem że przy włączeniu zapłonu wykonują test czyli się zamykają i otwierają -
Tak potwierdzam, powinny zrobić test.
Najlepiej żeby to potwierdzić podepnij forscana, tam w DTC powinno Ci wywalić błąd.
Napisz jeszcze czy masz żaluzje na chłodnicy otwarte czy zamknięte.
Jeżeli masz zamknięte to wentylatory powinny się ciągle załączać i głośno pracować.
Musisz wtedy odkręcić silniczek żaluzji, przestawić żaluzje na pozycję otwarte a silniczek podpiąć pod wtyczkę.
Bez podpiętego silniczka wentylatory będą wyły.

Ok. doczytałem, żaluzje otwarte.
Mimo wszystko silnik żaluzji powinien zrobić test, jeżeli nie robi testu to komp ma zapisany błą żaluzji.
Będą inne obroty na jałowym, inne spalanie. Ktoś w temacie żaluzji pisał, że miał falowanie obrotów.
Skasowanie błędu nic nie da bo silniczek za każdym rozruchem bedzie szukał skrajnych położeń.
Pisze tylko odnośnie żaluzji.

Ostatnio edytowane przez bodziol ; 24-08-2023 o 07:22
bodziol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 06:35   #19
Crispo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2023
Model: Mondeo mk 5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Cytat:
Napisał bodziol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do żaluzji to czytałem że przy włączeniu zapłonu wykonują test czyli się zamykają i otwierają -
Tak potwierdzam, powinny zrobić test.
Najlepiej żeby to potwierdzić podepnij forscana, tam w DTC powinno Ci wywalić błąd.
Napisz jeszcze czy masz żaluzje na chłodnicy otwarte czy zamknięte.
Jeżeli masz zamknięte to wentylatory powinny się ciągle załączać i głośno pracować.
Musisz wtedy odkręcić silniczek żaluzji, przestawić żaluzje na pozycję otwarte a silniczek podpiąć pod wtyczkę.
Bez podpiętego silniczka wentylatory będą wyły.
Żaluzje są cały czas otwarte czy przy wyłączonym czy przy włączonym silniku.

Forscan pójdzie na win11 ?
Kabel zamówiłem jutro go dostanę.
Crispo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 06:40   #20
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 2,004
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Cytat:
Napisał Crispo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żaluzje są cały czas otwarte czy przy wyłączonym czy przy włączonym silniku.
Może ktoś wykodował wcześniej
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.