Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2012, 23:21   #1
iboom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2010
Skąd: Krobia
Model: Mondeo MK3 FL Ghia
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie ASB obroty podskakują w czasie jazdy, szarpie podczas lekkiego przyspieszania

Szanowni koledzy,
od jakiegoś czasu mam problem z ASB. Postaram się jak najszerzej opisać problem a jeśli to nie wystarczy to mogę nakręcić filmik.
Objaw:
Podczas jazdy na 3, 4 i 5 biegu występuje takie dziwne zjawisko - obroty co kilka sekund podskakują w górę o ok 50-300rpm. (w zależności od obciążenia - im większa górka do pokonania tym bardziej podskakują)
Wygląda to tak jakby co chwile rozpinało się trochę sprzęgło. Zjawisko nie występuje gdy auto jest zimne i skrzynia jest w trybie szybkiego rozgrzewania czyli wtedy kiedy na wszystkich biegach jest "uślizg".
Dodam, ze skrzynia zmienia biegi poprawnie bez szarpnięć.

Pierwsza diagnoza - trzeba wymienić olej (mechanik nie miał raczej pojęcia o co chodzi i na ślepo zrobił mi wymianę, która kosztowała mnie 600pln) i wymienił jedna końcówkę wtrysku bo stwierdził, że była "kiepska".
oczywiście nic to nie dało...

Druga diagnoza - po przeczytaniu kilkudziesięciu postów i odpowiedzi na PW padło na zawór recyrkulacji spalin (bo podobno niedomagania skrzyni mogą się brać z niedomagań silnika)
efekt - jest lepiej ale problem pozostał. Powiedzmy, że o 20% jest mniej odczuwalny. Chociaż to pewnie odczucie subiektywne bo po czyszczeniu zaworu silnik ma większą moc i mniejsze spalanie o 0,9L/100km był bardzo zabrudzony sadza i nie domykał spalin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mniej tez kopci przy ostrym przyspieszaniu.

Trzecia diagnoza - ??? czekam na propozycje

Jeszcze kilka słów o aucie:
Mondeo MK3 FL 2003 TDCi Ghia
115KM
przebieg 255kkm

iboom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 22:24   #2
iboom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2010
Skąd: Krobia
Model: Mondeo MK3 FL Ghia
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: ASB obroty podskakują w czasie jazdy, szarpie podczas lekkiego przyspieszania

i co? nikt nie ma pomysłu?
iboom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2013, 21:47   #3
pablomax
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2013
Model: C Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: ASB obroty podskakują w czasie jazdy, szarpie podczas lekkiego przyspieszania

Witam.Mam bardzo podobne objawy.Mam wrażenie że po zatankowaniu paliwa w auchan mam jeszcze połowe zbiornika jak wyjeżdze to zatankuje coś lepszego i mam nadzieje że się poprawi.Napisz proszę co u ciebie było pszyczyną
pablomax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.