Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2010, 20:25   #11
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Wink Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996

A więc tak. Jak już koledzy pisali samo regulatory na szczękach są po to by pedał stał niezmiennie wysoko podczas gdy szczęki hamulcowe się ucierają. Jeśli twoje mondeo MK1 i przypuszczam ze MK2 również, ma kiepski ręczny pomimo wielu napraw, twój problem jest w dźwigni hamulca awaryjnego. Alby to naprawić należy wymontować fotel najlepiej pasażera aby sobie ułatwić dostęp. następnie wymontować tunel. I teraz dwie wskazówki:
1. jeśli linka jest na swoim miejscu to znaczy na krzywce z ząbkami to wystarczy zaciągnąć hamulec ręczny do końca, złapać linkę kombinerkami najbliżej jak to możliwe karoserii, trzymając ją mocno jednocześnie zwolnić hamulec, napinacz przy dźwigni automatycznie powinien naciągnąć linkę, A wasz ręczny powinien łapać na 4-5 ząbku. Jeśli zaciągniesz ręczny a on lekko załapie i przeskoczy, to znaczy ze ząbki on samonapinacza są już wytarte i należy kupić inną dźwignie.
2. Jeśli linka nie jest na swoim miejscu tzn zsunęła się z w/w krzywki, należy dogiąć blaszkę która trzyma linkę na właściwymi miejscu, ponieważ na pewno się odgięła. Następnie powtórzyć krok pierwszy. Istnieje możliwość ze linka nadal będzie się zsuwała z krzywki. Ja z tym poradziłem sobie następująco, poszukałem w składzie warsztatowym dosyć cienką podkładkę o wielkości trochę większej niż krzywka, przeciąłem ją na pół i przyspawałem MIG-iem do krzywki tak aby krawędzie podkładki wystawały ponad nią, następnie oszlifowałem spawy i założyłem linkę, powtórzyłem krok pierwszy hamulec ręczny mam na 4-5 ząbku.

Mam nadzieje ze moja porada zlikwiduje wasze dotychczasowe problemy z hamulcem awaryjnym w Mondeo MK1 i MK2. Co do MK2 nie mam pewności gdyż posiadam Mondeo MK1 SRS rok 1996 z silnikiem 1,8 16v LX Zetec, a z tego co mi wiadomo one już wychodziły w MK2 tzn MK1 po tzw lifcie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC03238.jpg (96.3 KB, 67 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez gorni ; 02-08-2010 o 20:38
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 12:55   #12
Karawan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo [MK1]
Silnik: 1.8 gaz
Rocznik: 1994
Postów: 85
Domyślnie Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996

Witam.

Miałem podobny problem z hamulcem ręcznym, a raczej z jego brakiem. Zbliżał się przegląd i postanowiłem, że wymienię okładziny z tyłu, po wymianie nożny działał jak trzeba, a ręcznego jak nie było tak nie ma, podejrzenie padło na linki, ale były całe. Po wyjęciu dźwigni, ząbki które odpowiadały za regulację naciągu linki były lekko spiłowane i postanowiłem że ją wymienię. Założyłem drugą dźwignie, po sprawdzeniu czy ręczny działa złożyłem wszystko do "kupy", zdążyłem tylko wyjechać z podwórka, zaciągam wajchę i... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. coś strzeliło, ogień do garażu, wchodzę pod auto a linki całe i naciągnięte, a dźwignia lata góra i dól beż obciążenia, po zdemontowaniu okazało się, że nit który trzyma samo-regulator i sprężynę w dźwigni schował się do środka, wszystko się poluzowało i linka która opierała się na regulacji, wpadła między niego a blachę dostając więcej luzu. Po zespawaniu felernego nita chodzi wszystko jak nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W starej dźwigni okazał się ten sam problem.
Karawan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 15:51   #13
nicram4
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996

Witam. Mam kilka pytań do was. Kilka dni temu zmieniając koło zdjąłem również bęben bo coś mi tam ocierało. Okazało się że bolce (gwoździe) trzymające jakieś zagięte blaszki na szczękach wypadły i jedna z tych blaszek wypadła całkiem. Nie czekając na nic pojechałem do mechanika. Wydałem u niego 180zł (sto osiemdziesiąt). Dzisiaj byłem na wulkanizacji i pomyślałem że zerknę dokładnie co gość zrobił. Zdjąłem Bęben i oczom swym nie wierzyłem. Gość Wymienił cylinderek (30zł) i niczego więcej nie wymieniając przybił z powrotem te zardzewiałe zagięte blaszki również starymi zardzewiałymi bolcami (gwoździami). Odnoszę wrażenie że gość delikatnie mówiąc mnie okradł. Również tak sądzicie?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 16:20   #14
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996

Nie inaczej.Za taką kasę to powinien przynajmniej zmienić gwoździe i szczęki.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2015, 11:07   #15
gasi0r
ford::beginner
 
Avatar gasi0r
 
Zarejestrowany: 30-12-2014
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1996
Postów: 10
Domyślnie nie działa hamulec ręczny po wymianie samoregulatorów 1996

Witam, wymieniłem samoregulatory, szczeki mam dobre, cylinderki tez, wymienilem sprezyny na nowe, bebny przetoczylem, hamulec ręczny naciągnąłem w tunelu tak jak ktos opisywał w starszych tematach - blokujac zębatke śrubokrętem spuściłem dźwignię- mimo tych wszystkich czynnosci hamulca ręcznego jak nie było tak nie ma. Również probowałem samouregulowania poprzez wcisniecie ręcznego i delikatne naciskanie hamulca nożnego, i odwrotnie. Niestety ręczny nadal trzyma tak słabo jak trzymał . co robic ? skoczyły mi sie pomysły... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gasi0r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.