Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2010, 07:55   #11
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Awaria komputera - co z tego?

Cytat:
Napisał pawel2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie nie wiem jaki bład nie wyskoczy to nie powinno powodować zatrzymania samochodu w ruchu...dziwne.
Nie zatrzymania. Przechodzi w tryb awaryjny - spadek obrotów, wyłączenie systemów pomocniczych. Przy prędkości powyżej 50km/h wystarczy...

Pzdr.
m-cin

m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 14:56   #12
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Awaria komputera - co z tego?

Kuma39,
Cytat:
Napisał drinks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dokładnie tak jest, widziałem kiedyś program o gościu, któremu chevroleta naprawiali przez całe 2 lata, więcej stał w serwisie niż jeździł, a po tym czasie powiedzieli mu - sory, teraz pora płacić..... nikt o wymianie nawet sie nie zająknął.....
Dlatego trzeba zbierać wszystkie papiery z każdej wizyty w ASO, faktury, zlecenia warsztatowe, opinie o naprawie, odmowy naprawy itp itd. Bez tego potem nie powalczysz...
EDIT: Próbuj też po naprawie uzyskać z warsztatu pisemne oświadczenie, że samochód jest naprawiony i nadaje się do użytku na drogach publicznych.

Na część wymienioną gwarancja może lecieć od początku - z czymś takim spotkałem się w zapisach odnośnie sprzętu komputerowego. Jak jest w fordach - nie wiem.

Co do wymiany bryki na nową - poczytaj info [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Przydało mi się gdy żona wymieniła komórkę na nową ale zepsutą i następnego dnia kolo w salonie upierał się przy naprawie. Różne wymyślał wykręty "zabrania tego umowa" itp, ale rzeczowych argumentów nie miał i komóra znalazła się nowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie najlepszym sposobem jest zrobienie chryji u dealera, najlepiej tak by słyszeli to inni klienci nie tylko z serwisu ale i salonu, domaganie się rozmowy z bossem, wykładanie swoich racji podpierając się wiedzą fachową/prawną dostępną w necie.
Co prawda to droga przez mękę - i szczerze, nie wierzę, że po tym wymienią samochód - ale jeśli przekonasz szefa salonu do swoich argumentów i zrozumie on powagę sytuacji to przynajmniej będzie monitorował problem i dołoży wszelkich starań by problem ostatecznie usunąć np. przez naprawę. A to już moim zdaniem dużo. Wymianę samochodu musi przede wszystkim zaakceptować importer/producent (bo salon przecież tych kosztów nie poniesie) - dlatego próbuj również eskalować problem u importera. Czasem pomaga, choćby nadzór albo wskazówki od importera co może być przyczyną problemu. Gdy w mojej nowej almerze (10 lat temu) po 6k km padły obie piasty, facet w nissan polska nie mógł uwierzyć, że coś takiego w ogóle się zepsuło, jak potwierdził to później w warsztacie to ściągnął do Polski części zamienne w 2 tygodnie (warsztat mówił o 1-2 miesiącach).
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]

Ostatnio edytowane przez Slartibartfast ; 14-12-2010 o 15:18
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 15:12   #13
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Awaria komputera - co z tego?

Cytat:
Napisał m-cin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zatrzymania. Przechodzi w tryb awaryjny - spadek obrotów, wyłączenie systemów pomocniczych. Przy prędkości powyżej 50km/h wystarczy...

Pzdr.
m-cin
Miałem raz tryb awaryjny w Vectrze C, (wypadł wężyk od podciśnienia), ale w żadnym wypadku systemy nie zostały odłączone, spadła jedynie drastycznie moc....

Odłączanie wspomagania kierownicy i hamulców jest że tak powiem niepoważne.
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 15:55   #14
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Awaria komputera - co z tego?

Cytat:
Napisał pawel2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odłączanie wspomagania kierownicy i hamulców jest że tak powiem niepoważne.
No tak, ale wystąpi za każdym razem jak zgaśnie silnik.
Miałem taki przypadek jak nawalały mi świece żarowe w mondku, np przy 90km/h. Pomaga tylko mega koncentracja, biegi na luz i próba szybkiego odpalenia z kierownicą prosto (bo jak zaskoczy blokada to amen). Na zakręcie to kaplica...
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2010, 07:31   #15
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Awaria komputera - co z tego?

Tylko wtedy jest chyba spora szansa, że strzeli pasek rozrządu.
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2010, 12:14   #16
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Awaria komputera - co z tego?

Na luzie??
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 11:37   #17
Kuma39
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2010
Skąd: Tychy
Model: S-max
Silnik: 2 litry diesel
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Awaria komputera - co z tego?

Witam

Dziękuje za zainteresowanie tematem.
No tydzien po.. jestem już trochę mądrzejszy - ale to i tak niczego nie zmienia.

Wyszło na to, że szlaq trafił GEM. Ford Polska najpierw napisał maila do serwisu, że... "klient może tak jeździć do czasu wyprodukowania nowego urządzenia i przesłania".

Następny mail już brzmiał tak... "kategorycznie zabrania się wydania samochodu do momentu naprawienia/wymiany urządzenia"

Wychodzi na to, ze usterka nie jest powtarzalna i na tyle poważna, że Ford Polska sie wystraszył. Co nie zmienia faktu, ze dalej czekam na naprawę. Optymistyczna wersja jest taka, że auto otrzymam za 2-3 tyg. Pesymistyczna wersja - 4 miesiące. Oczywiście dostałem auto zastępcze - ale co z tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do robienia chryi - niby jest to wyjście, ale wydaje mi sie ze więcej da sie załatwić normalnie - bo nikt z serwisu nie postawi sie okoniem i nie zacznie robić złośliwości.
Jak zaczne drzeć gebe - to wszyscy zaczną szeptać, głupio gadać a swoje bedą dalej myśleć - może tez sie okazać, że celowo bedą przeciągac naprawę.

Na dzień dzisiejszy wiadomo też, ze komputer miał złe oprogramowanie. Poprostu nie nadązają za modelami/wersjami - a jeden model ma to, a drugi nie ma tamtego i komputer głupieje. Bo jak nie dostaje sygnału z czegoś tam - to wysyła sygnał ze to coś nie działa. Tyle tylko, że tego czegoś nie ma. No i koło się zamyka.
Mam znajomych, którzy jeżdzą kupe lat s-maxami i są zachwyceni. Nie słyszałem jeszcze, zeby ktoś narzekał. No nic... pozostaje mi czekać i wierzyć w to, ze jak przeprogramują komputer i wymienią ten GEM to bedzie wszystko OK.

Napewno napiszę co sie dzieje z autem.

Pozdrawiam serdecznie
Darek
Kuma39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 17:16   #18
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: Awaria komputera - co z tego?

Kuma39;

że zapytam lamersko - co to jest GEM?
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 20:20   #19
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Awaria komputera - co z tego?

Cytat:
Napisał Kuma39 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do robienia chryi - niby jest to wyjście, ale wydaje mi sie ze więcej da sie załatwić normalnie - bo nikt z serwisu nie postawi sie okoniem i nie zacznie robić złośliwości. Jak zaczne drzeć gebe - to wszyscy zaczną szeptać, głupio gadać a swoje bedą dalej myśleć - może tez sie okazać, że celowo bedą przeciągac naprawę.
Nie no, pewnie fason trzeba trzymać - by nie mieć wszystkich warsztatów w okolicy poobrażanych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chodziło mi o robienie z siebie bęcwała, ale bardzo stanowcze postawienie sprawy (takie "nieco szumu"), by nawet myśleli co sobie chcą - ale auto zrobili poprawnie i nie wymyślali głupich wymówek.
W moim wypadku facet w aso przecież rżnął głupa, że alu felga jest felernie odlana - choć nic jej nie było - po prostu nie pasowała. Ale jak ktoś jest baranem i nie sprawdzi to później brzytwy się chwyta...
A tel do Ford Polska (czy jak im tam) naprawdę polecam.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2010, 08:21   #20
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Awaria komputera - co z tego?

Witam.Wczoraj miałem cosik podobnego.Predkość koło 10km/h , uliczki osiedlowe , nieodsnieżone...Skręcam w uliczke lewo a tu nagłe silnik zgasł. Wyskoczyła kontrolka oleju i akumulatora...Elektryka działała tylko silnik zgasł...Jeżdze w automacie wiec nie powinien.Odpaliłem z "key less" i pojechałem dalej.W poprzednim aucie w manualu jak sie za bardzo zakopałem w sniegu to silnik potrafił zgasnąć ale w automacie...?Mając na uwadze wasze wypowiedzi dmucham na zimne...Zwłaszcza że często jeżdze z juniorem. pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.