Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2013, 09:52   #161
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Rozumiem że te Titiki 163KM po 113kzł i 122kzł Kolegów są 4x4?
A to że klapa nogą tylko z "key-free" to chyba logiczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2013, 10:48   #162
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Wersje 163 są tylko 4x4.
Dla mnie i dla Ciebie logiczne, że klapa nogą tylko z key-free, ale chyba nie dla każdego jednak. Swoją drogą nie widzę problemu, żeby otwierać nogą, gdy centralny jest odblokowany.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2013, 14:19   #163
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

1.6 FWD Titanium, dodatkowo ksenony, asysten parkowania, elektryczny bagażnik (sprzedawca najwyraźniej logicznie nie myślał bo nic na ten temat nie wiedział).
Diesel mnie nie interesuje więc wybór padł na benzynę (rocznie 10-15 tys.km), poruszam się tylko po asfalcie więc wydatek prawie 20 tys. zł. dodatkowo uważam za zbędny. Wybrałem Kugę ze względu na właściwości jezdne, wysoką pozycję za kierownicą i duży prześwit. Samochód prowadzi się bardzo pewnie, delikatnie buja ale to chyba ze względu na wysoki środek ciężkości. We wnętrzu jest bardzo cicho przy spokojnej jeździe, przy wyższych obrotach silnik wydaje niski dźwięk co jest przyjemne dla ucha i prowokuje do gwałtownych przyspieszeń które są na dobrym poziomie nawet z kompletem pasażerów. Elastyczność również - dzięki sprężarce, nawet przy niewielkiej prędkości komputer proponuje wrzucenie szóstego biegu! Irytuje trochę automatyczne wyłączenie się silnika na postoju (np. na światłach, czasami wyłączam tę funkcję) ale się przyzwyczajam, Spalanie średnie według komputer a to 8.7l. (chwilowe podczas ostrego przyspieszenia do 42l.)
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2013, 14:29   #164
kuga2013
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-03-2013
Model: CR-V Executive
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Witam. Wlasnie sie dowiedzialem ze moje zamowienie ktore mialo byc zrealizowane na poczatek czerwca bedzie dopiero na sierpien i to chyba na druga polowe. Tak wiec troche mi klapa opadla, w zwiazku z tym mozna wycofac zaliczke. Tyle dobrych wiadomosci na dzisiaj hihihi.
kuga2013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2013, 20:50   #165
ikea
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2012
Model: Kuga
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 57
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał kuga2013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlasnie sie dowiedzialem ze moje zamowienie ktore mialo byc zrealizowane na poczatek czerwca bedzie dopiero na sierpien
Jak dziś byłem obejrzeć moją nową Kugę która stoi już w salonie ponownie słyszałem, że miałem duże szczęście odnośnie terminu odbioru, bo dla obecnie zamawiających ponoć termin odbioru jest wyznaczony na marzec 2014.
Więc może nie jest tak źle w Twoim przypadku ale z drugiej strony fajnie byłoby pojechać na wakacje nowym samochodem.
ikea jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2013, 21:24   #166
kuga2013
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-03-2013
Model: CR-V Executive
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Ja umowe podpisywalem 12 marca, no nic nie ma co plakac powoli przeszukuje oferty innych marek. Szkoda tylko ze dealer nie pofatygowal sie i nie poinformowal o istniejacej sytuacji choc moim zdaniem powinien, gdybym sam nie dzwonil pewnie bym byl "milo" zaskoczony w czerwcu.Tak wiec zakonczy sie moja przygoda z fordem a szkoda bo jezdze mondeuszem od 6 lat i nie narzekam. Oby wszyscy inni ktorzy podpisali umowy mieli odbior swoich samochodow bez opoznien w obiecanym terminie. Pozdrawiam.
kuga2013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 09:18   #167
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał kuga2013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja umowe podpisywalem 12 marca, no nic nie ma co plakac powoli przeszukuje oferty innych marek. Szkoda tylko ze dealer nie pofatygowal sie i nie poinformowal o istniejacej sytuacji choc moim zdaniem powinien, gdybym sam nie dzwonil pewnie bym byl "milo" zaskoczony w czerwcu.Tak wiec zakonczy sie moja przygoda z fordem a szkoda bo jezdze mondeuszem od 6 lat i nie narzekam. Oby wszyscy inni ktorzy podpisali umowy mieli odbior swoich samochodow bez opoznien w obiecanym terminie. Pozdrawiam.
Śledzę forum brytyjskie forda kugi i muszę przyznać, że ford niestety daje ciała na całego. Ja dostałem maksymalny termin 16 tygodni na odbiór samochodu, co przypadało na początku lipca a teraz dowiedziałem się, że po wakacjach to najbliższy termin. I co jeszcze mniej przyjemne, diler śmieje się prosto w twarz, bo wie, że samochód sprzeda na pniu jeśli z niego zrezygnuje.

Dla mnie nie jest wytłumaczeniem, że jest popyt na samochody. W czasach systemów zarządzania produkcją informacja o dacie produkcji nie powinna być problemem z dokładnością do godzin a co dopiero miesięcy.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 14:18   #168
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Widać Ford nie umie wyciągać wniosków nawet z własnych błędów...
Powtarza się dokładnie ten sam scenariusz co z C-maxem w 2011, gdzie ludzie czekali 9 miesięcy na auto.
Jednym słowem chore, zwłaszcza przy takiej konkurencji.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 21:21   #169
kuga2013
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-03-2013
Model: CR-V Executive
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Witam. Dzieki za przyjecie mnie na forum ale coz, czas sie pozegnac. Nie bylo mi dane posiedziec tu zbyt dlugo hihihi. W zwiazku z tym, ze auta nie odbiore zgodnie z umowa wedlug terminu, dealer nie raczyl nawet poinformowac o sytuacji a opoznienie jest dosc znaczne zrezygnowalem z Forda i skorzystalem z bogatej oferty na rynku konkurencji. Zycze wszystkim forumowiczom oczekujacym na nowa Kuge aby odebrali swoje auta na czas i mogli sie nimi cieszyc.
kuga2013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2013, 13:08   #170
slaweks
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-05-2013
Model: Kuga 2013
Silnik: benzyna 150km
Rocznik: 2013
Postów: 3
Talking Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Witam,
Nie spotkałem sie jeszcze z takim lekceważeniem klintów. Ale widać, że sobie nic z tego nie robią, ponieważ jest nowy cennik i ceny wzrosły o 2k zł.
slaweks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.