Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2013, 13:34   #11
KasmarCK
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 kombi, KA
Silnik: 1.5 EcoBlue 120 KM, 1.2
Rocznik: 2019, 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?

Cytat:
Napisał tasiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
funkcja zamykania drzwi podczas jazdy czy jest przydatna ? można powiedzieć że tak, nikt cię nie wyciągnie z samochodu na skrzyżowaniu albo nie gwizdnie ci torby z siedzenia jak często się w naszym kraju zdarza a co do wypadku to przeważnie silnik gaśnie a w tedy zamki się odryglowują no i podczas wypadku to i tak przeważnie coś tam strażacy muszą wyciąć żeby wyciągnąć poszkodowanego bo jak nie ma takiej potrzeby to można powiedzieć że to kolizja.
A jeżeli chodzi o uruchomienie tego ustrojstwa to musisz sprawdzić czy masz taką funkcję najlepiej do jakiegoś szpeca od alarmów i pod kompa podpiąć
Dokładnie tak. Sam miałem taki przypadek jak "dres" na którego spojrzałem się podczas przejazdu przez przejście dla pieszych (oczywiście pojazdy miały zielone światło a piesi czerwone) otworzył mi drzwi i chciał mnie futrować, uporałem się z nim ale co by było gdybym jechał z rodzinką a "dresów" było by kilku... Trzeba uważać i tyle.

__________________
spieszmy się kochać cylindry bo tak szybko odchodzą...

Ostatnio edytowane przez KasmarCK ; 13-03-2013 o 13:36
KasmarCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2013, 22:56   #12
maro74
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Skąd: Police
Model: Ford Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 107
Domyślnie Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?

Cytat:
Napisał tasiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
funkcja zamykania drzwi podczas jazdy czy jest przydatna ? można powiedzieć że tak, nikt cię nie wyciągnie z samochodu na skrzyżowaniu albo nie gwizdnie ci torby z siedzenia jak często się w naszym kraju zdarza.
A poco miał by ktoś wyciągać mnie z samochodu na skrzyżowaniu. Chyba że CBA ale narazie nie mieli by powodu. Jeśli złodziej będzie chciał ukraść moje Galaxy co trudno mi sobie wyobrazić bo takich autobusów nie kradną to mają bardziej subtelne metody.
maro74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2013, 06:44   #13
alek74
ford::average
 
Avatar alek74
 
Imię: Alek
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: Jarosław
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.0 DOHC + STAG 4 QBOX+ HANA 2000
Rocznik: 2002
Postów: 109
Domyślnie Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?

Chociażby dlatego że zobaczy torbę z laptopem albo damską torebkę na siedzeniu nawet nie zdążysz się odpiąć z pasów byłem raz świadkiem czegoś takiego w Krakowie co bardziej chamscy potrafią rozbić szybę w drzwiach i teraz zawsze jak przejeżdżam przez jakieś duże miasto rygluję drzwi.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 14-03-2013 o 08:20 Powód: Zbędne cytowanie
alek74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2013, 08:03   #14
maro74
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Skąd: Police
Model: Ford Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 107
Domyślnie Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?

Z argumentem na złodzieja laptopa mogę się zgodzić, ale jak sam napisałeś jak rozwalą szybę to i tak po ptakach. Lepiej takie rzeczy bardziej chować w samochodzie.
maro74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2013, 10:14   #15
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?

przyciemniamy szyby, folia zapobiega wypadania szyby podczas wybicia, więc na szybko nic nie ukradną.
zamykamy się od środka, włączamy climatronik, włączamy obieg wewnętrzny jełśi wokół miejski smog, włączamy ulubioną muzyczkę (nie za głosno) i ogień na tłoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2013, 11:00   #16
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?

Panowie wracamy na właściwe tory. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 11:29   #17
P3psi
ford::amateur
 
Avatar P3psi
 
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?

Cytat:
Napisał P3psi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla wszystkich szukających magicznej kombinacji automatycznego blokowania drzwi po ruszeniu, znalazłem tak jak pisaliście w dziale S-Max

Sposób 1
1. Przekręcić klucz w pozycję II, zaczekać aż zgasną wszystkie kontrolki - nie zapalać silnika
2. Zablokować i odblokować drzwi - 3 razy
3. Przekręcić klucz w pozycję 0
4. Przekręcić klucz w pozycję I
5. Zablokować i odblokować drzwi - 3 razy
6. Przekręcić klucz w pozycję 0
7. Przekręcić klucz w pozycję II - będzie słychać krótkie beep
8. Zablokować i odblokować drzwi - 1 raz - znów będzie słychać krótkie beep
9. Po przekroczeniu prędkości 3 km/h drzwi mają sie ryglować...

Sposób 2
1. Zapłon włączyć
2. Zaryglować drzwi, odblokować ... powtórzyć 3 razy
3. Zapłon wyłączyć
4. Powtórzyć trzykrotnie zabawę z ryglowaniem
5. Ponownie zapłon - ma wydać dźwięk !!
6. Ponownie drzwi zaryglować i otworzyć RAZ!! - ponownie ma być dźwięk
7. Po przekroczeniu prędkości 3 km/h drzwi mają się ryglować...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale niestety wiedziała ale na pewno sprawdzę u siebie i dam znać!
No i niestety nie działa. Czy ktoś zna jeszcze jakieś sposoby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P3psi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2013, 20:57   #18
larkowiec
ford::average
 
Avatar larkowiec
 
Zarejestrowany: 21-03-2011
Skąd: Knurów
Model: Fiesta, Smaxio
Silnik: 1.25 16V, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2006
Postów: 73
Domyślnie Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?

Można uaktywnić przy pomocy kabelka i programu ELMConfig ale gdy typ modułu komfortu zaczyna się co najmniej od "7"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
larkowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2013, 14:15   #19
mariusz1810
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?

Witam
U mnie opcja ryglowania już była jak kupiłem auto tylko po ruszeniu zaraz sie ryglują tylko ja chciałbym to dezaktywować i też nic na ten temat nie moge znalezćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 13:49   #20
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,155
Domyślnie Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?

Od kilku miesięcy można łatwo aktywować automatyczne zamykanie centralnego zamka po ruszeniu w Monde4/SMax/Galaxy3

Wystarczy adapter ELM327 i świetny rosyjski program do konfiguracji o nazwie ELMConfig, proponuję poczytać:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

UWAGA: funkcja działa tylko w autach z BCMem (zwanym też GEMem lub modułem komfortu) zaczynającym się na 7 - w autach z początku produkcji (do wiosny 2007) z BCM zaczynającym się na 6 automatyczne zamykanie nie działa

Oprócz automatycznego zamykania c. zamka, ELMConfigiem można aktywować np.
- tempomat (trzeba jeszcze wymienić kierownicę lub same klawisze na niej)
- światła dzienne
- moduł bluetooth lub BT/USB (jeśli dołoży się fabryczny)
- nawigację (jeśli wymieniono zwykłe radio na fordowską navi)
- moduł przyczepy, parktronik (po dołożeniu oryginalnego modułu)
- wyłącznik poduszki pasażera

Tym programem można także zrobić diagnostykę: odczytać i skasować kody usterek z poszczególnych modułów Galaxy3


Jeśli ktoś nie czuje się na siłach robić to samemu, a chciałby coś aktywować lub/i zdiagnozować, to zapraszam na priv do kol. tedi_k (Katowice) lub do mnie (Warszawa)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 14-05-2013 o 13:52
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.