Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2011, 20:08   #21
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

Cytat:
Napisał Arturs1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już napisałem jutro też napisze do Forda w Niemczech.

Nagrałem dzisiaj odgłos jaki występuje przy odpalaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po odpaleniu chwile grzechocze potem już cisza i nie ma żadnego problemu.
Masz jakieć nowe wiadomości w sprawie.Co na to niemiecki Ford

conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2011, 18:28   #22
Arturs1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2009
Skąd: Wrocław
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

Niestety nie, odpisali to samo co w Polskim ASO proszę się umówić i przyjechać na diagnostykę.
Mam zamiar ten problem rozwiązać we wrześniu ale cos czuje ze czeka mnie wymiana rozrządu a dokładnie te koła zębate.
Arturs1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2011, 19:49   #23
Gufer
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

Coś jak Vanos-y w BMW dają mnóstwo frajdy z jazdy a jak się wysypią to nikt nie ma funduszy na naprawę . Ja bym podjechał jeszcze do mechanika żeby obejrzał czy na początku też nie dokłada swoje 5 groszy rozrusznik .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2023, 08:45   #24
Mysik86
ford::beginner
 
Avatar Mysik86
 
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2003
Postów: 47
Domyślnie Grzechotanie przy odpaleniu

Witam.

Pacjent Focus II 1.6 benzyna, 2005 rok. Wczoraj pojechałem do sklepu, zgasiłem auto. Po krótkich zakupach odpaliłem auto i ono tak "grzechotało" - metaliczny dźwięk takiego tarcia. Przestraszyłem się i zgasiłem. Odpaliłem na nowo - to samo. Za trzecim razem odpalił normalnie. Dojechałem do domu, moc wszystko ok. Przed chwilą odpaliłem - na zimnym odpalił bez problemu, chwilę pochodził aż się zagrzał silnik. Zgasiłem, odpaliłem i znowu to grzechotanie, takie tarcie metaliczne. Po przegazowaniu ustało. Co to może być?
Płyny wszystkie w normie.
Mysik86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2023, 18:17   #25
krakson83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-11-2022
Model: Focus
Silnik: 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

Cytat:
Napisał Arturs1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie, odpisali to samo co w Polskim ASO proszę się umówić i przyjechać na diagnostykę.
Mam zamiar ten problem rozwiązać we wrześniu ale cos czuje ze czeka mnie wymiana rozrządu a dokładnie te koła zębate.
Rozwiązałes problem ?
krakson83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2024, 16:13   #26
papkin44
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2013
Model: Ford Focus Mk2 Ti-VCT, 115 KM, LPG STAG
Silnik: 1.6 2005r.
Rocznik: 2006
Postów: 185
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

U mnie chyba to samo (pierwsze odpalenie na filmie, link na samym dole). Zgrzyt nie jest głośny, trwa około sekundy i występuje na tyle sporadycznie, że już kilka razy próbowałem nagrywać spod maski, ale jeszcze nie udało mi się uwiecznić tego dźwięku bo wtedy odpalał normalnie (np. tak jak za drugim razem na filmie). Chciałem się upewnić, czy to rozrusznik czy wariator.

Problem występuje po dłuższym postoju, zwłaszcza gdy silnik nie zdążył jeszcze całkiem ostygnąć, ale to nie jest zasada bo czasem z rana potrafi zaterkotać.
Komp nie podaje żadnych błędów.

Jeśli miałbym obstawiać, to raczej będzie to wariator wydechowy, który ma w sobie sprężynę ustawiającą koło do pozycji startowej (po wyłączeniu silnika).
Cytat:
W jednostce fazowania wałka rozrządu wydechowego zintegrowano sprężynę skrętną, która przesuwa wałek rozrządu w pozycję bazową, gdy jednostka VCT jest bezciśnieniowa. Sprężyna skrętna jest wystarczająco silna, aby działać przeciwko momentowi oporowemu nawet wtedy, gdy silnik jest włączony.
Film (nagranie z wnętrza): [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Nie jeżdżę na LPG.

Ostatnio edytowane przez papkin44 ; 18-04-2024 o 16:19
papkin44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.