Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2011, 15:38   #41
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

I tak od dziś już jest pierwszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. S max z lampkami w przednich drzwiach czas pracy to około 3 godziny w sumie niema jakiś dużych problemów poza przejściem z drzwi do wnętrza musiałem sobie pomóc sztywnym drutem do przeciągnięcia przewodu
Trzeba zdjąć całą tapicerkę drzwi i kilka plastików a z prawej strony dodatkowo schowek
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg _MG_7240.jpg (96.5 KB, 402 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _MG_7241.jpg (81.0 KB, 397 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _MG_7242.jpg (83.7 KB, 385 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_7245.JPG (92.2 KB, 371 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _MG_7247.jpg (79.5 KB, 389 wyświetleń)

NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 15:39   #42
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

W sklepie motoryzacyjnym poprosiłem o małe białe lampki lub same oprawki foto 1 jak pisałem wcześniej 9 zł za sztukę
Przymocowanie polegało na zgrzaniu tych elementów razem za pomocą lutownicy. Zatrzaski same nacinają izolację przewodów podczas zakładania zamknięcia użyłem ich, bo niemiałem dostępu do gniazdka tak pewnie bym przylutował
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg _MG_7249.jpg (77.5 KB, 1638 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _MG_7251.jpg (90.0 KB, 381 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez NIUTEK74 ; 18-02-2011 o 15:55
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 15:41   #43
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

No dobra, co to za wkładki na pierwszym zdjęciu? Gdzie kupić, za ile? I jak to przymocowałeś do odblasków?
Te zaciski na kablach... hmmm - to w zasadzie NIE JEST INGERENCJA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 07:08   #44
cliniq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Cytat:
Napisał NIUTEK74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sklepie motoryzacyjnym poprosiłem o małe białe lampki lub same oprawki foto 1 jak pisałem wcześniej 9 zł za sztukę
Przymocowanie polegało na zgrzaniu tych elementów razem za pomocą lutownicy. Zatrzaski same nacinają izolację przewodów podczas zakładania zamknięcia użyłem ich, bo niemiałem dostępu do gniazdka tak pewnie bym przylutował
W jakim momencie zapalają się te lampki? Podłączone są do oświetlenia w kabinie? Ja zastanawiałbym się czy nie podłączyć do świateł podświetlających bok samochodu pod lusterkami - one automatycznie zapalają się przy otwieraniu samochodu pilotem oraz otwieraniu drzwi. Do tego cała instalacja pozostaje w drzwiach.
cliniq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 07:58   #45
Planeta
ford::beginner
 
Avatar Planeta
 
Zarejestrowany: 21-08-2010
Model: S-Max Titanium Ice White
Silnik: 2.0L Duratorq DOHC (163PS)
Rocznik: 14.10.2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Koledzy jak pisałem wcześniej , że na nienieckim forum już był przerabiany ten temat.Wygląda to profesjonalnie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CIMG1224.jpg (35.4 KB, 402 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg CIMG1226.jpg (51.2 KB, 411 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg CIMG1227.jpg (53.1 KB, 1686 wyświetleń)
Planeta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 09:36   #46
cliniq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Cytat:
Napisał Planeta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy jak pisałem wcześniej , że na nienieckim forum już był przerabiany ten temat.Wygląda to profesjonalnie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pytanie o użyteczność takiej lampki.
cliniq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 10:59   #47
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Cytat:
Napisał cliniq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie o użyteczność takiej lampki.
Dla mnie to jest niepotrzebne,często jak jest ciepło otwieram wszystkie drzwi i wietrze a wtedy lampki będą się świecić pół dnia.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 12:34   #48
cliniq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie to jest niepotrzebne,często jak jest ciepło otwieram wszystkie drzwi i wietrze a wtedy lampki będą się świecić pół dnia.
Dokładnie, jedyna sytuacja jak przychodzi mi do głowy to jak staję na poboczu w nocy i czerwona lampka ostrzega innych, że jest coś poza obrysem auta. Z tym, ze stojąc na trasie w nocy na poboczu i tak zapalam awaryjne, a w takiej sytuacji każdy inny pojazd stara się mnie ominąć łukiem. Uważam że gdyby miało to jakiekolwiek znaczenia dla bezpieczeństwa to Ford nie żałowałby tych kilku euro na lampkę i metr przewodu.
cliniq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 13:01   #49
Planeta
ford::beginner
 
Avatar Planeta
 
Zarejestrowany: 21-08-2010
Model: S-Max Titanium Ice White
Silnik: 2.0L Duratorq DOHC (163PS)
Rocznik: 14.10.2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

W nocy mamy przecież nasze odblaski.Można to potraktować jako dodatkowe oświetlenie , ułatwiające wejście/wyjście do/z samochodu.Jakby były ledowe to pokusiłbym się z ich montażem
Planeta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 13:25   #50
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach

Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wtedy lampki będą się świecić pół dnia
Cytat:
Napisał Planeta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby były ledowe to pokusiłbym się z ich montażem
Przecież to nie problem - allegro lub np:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Użyteczność tego rzeczywiście żadna (zwłaszcza jeśli ma się oświetlenie w lusterkach) - ale ja to traktuję jedynie w kategoriach zwiększenia bezpieczeństwa. Jak otwieram drzwi po zaparkowaniu w jakimkolwiek miejscu to przecież nie będę włączał awaryjnych... Odblask nie jest niestety widoczny pod każdym kątem.

Lampki oryginalnie najpewniej podpięte są tak jak oświetlenie wnętrza (np. pod czujnik otwarcia drzwi) - czyli ten sam obwód co oświetlenie nóg (tak jak zrobił to NIUTEK74). Na niemieckim forum wpięli się właściwie w ten sam obwód, tylko w samych drzwiach - przez co nie było potrzebne rozbebeszanie schowka.
Oprawkę do odblasku można zgrzać lutownicą lub np. pistoletem z klejem na gorąco. 60zł za oryginalną lampkę to gruba przesada. Ze względu na dużą trwałość diody i brak emisji ciepła a w ostateczności możliwość ponownego podgrzania kleju można nawet zrobić to jeszcze prościej - przykleić diodę do odblasku bez jakiejkolwiek oprawki a kable do niej przylutować.

Tam gdzie wymagane jest lepsze oświetlenie (np w klapie bagażnika) można zastosować np taką: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak montowałem LEDy w miejsce W5W w postojówkach i w oświetleniu nóg to użyłem najtańszych (chyba chińskich) po 2zł paczka 2szt z alle.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]

Ostatnio edytowane przez Slartibartfast ; 19-02-2011 o 14:05
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.