Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2013, 20:42   #1
lolo1976
ford::average
 
Avatar lolo1976
 
Imię: damian
Zarejestrowany: 01-11-2005
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Jasno niebieski dymek po 2000 obrotów

Witam, zrobiłem silnik (pompowtryski,szklanki,uszczelki ) 2 miechy temu bo padły pompowtryski i kopcił strasznie, i znowu problem powraca ale zaraz po załączeniu turbiny , na wolnych nawet po godzinie nie ma dymka , tylko jak wchodzi w obroty i czasami chodzi bez dymka .Co mnie dziwi to spala strasznie olej a na korku wlewu oleju pojawiła się jasnożółtawa maź , przed wymianą oleju był zalany MOTODOKTOREM i nie jestem pewien czy przed wymianą oleju mechanik spuścił go całkowicie.Znajomy miał problem podobny i czyścił odmę może być to u mnie, mam tdi 90 km na pompowtryskach. Silnik nie dymi z korka i bagnetu ale jest pewien podmuch powietrza.Turbina nie wchodzi w tryb awaryjny od 2000 ciągnie ładnie a do 2000 obrotów słychać miły delikatny świst.Auto śmiga tylko ten dym po wejściu turbiny mnie dobija.Gdzie szukać problemu, za pomoc będę bardzo wdzięczny .

lolo1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2013, 08:14   #2
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Jasno niebieski dymek po 2000 obrotów

może masz olej w dolocie? intelkulerze ?
olej zmień ponownie po 200-300 km, motodoktor si ęwypłucze.

auto spala olej, ustalaj jak on Ci znika.
Jełśi maź pod korkiem to może spierdzielona robota z uszczelką pod głowicą i woda jest w układzie a może nieumiejętna robota i wody naciekło do bloku.

ja bym zmienił olej natychmiast,na początek, i pojeździł jeszcze obserwując bagnet.
No i sprawdź chłodnicę powietrza czy jak tam olej. Turbina wcześniej poszczała olej ?
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 20:40   #3
lolo1976
ford::average
 
Avatar lolo1976
 
Imię: damian
Zarejestrowany: 01-11-2005
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Odp: Jasno niebieski dymek po 2000 obrotów

Silnik był po remoncie głowicy w 2012 roku, po 6 miesiącach padły pompowtryski i regenerowane zostały nowe uszczelniacz (jak padały pompki zalałem go doktorem z myślą że coś poprawi ale nie) dopiero po wymianie pompek było ok do feralnego dnia jak rano po 5 minutach spokojnej pracy pod domem(czekałem na dziecko) na 2 i 3 biegu do 2 tysięcy obrotów zaczął kopcić, po 5 minutach byłem w robocie i po 8h nie dymił, robi tak z rana przez kilka minut aż nie załapie temperatury lub po kiluminutowy postoju. Płyn chłodzący czysty i w stanie jak od roku,.Olej spala strasznie szybko , z braku garażu i zabudowy spodu silnika nie mam dostępu do tylnej części silnika.Turbina śmiga bezproblemowo, rok czy dwa temu po regeneracji i zrobione może na nie z 15 tys.
Nie jestem mechanikiem i pytanie gdzie jest dolot i intelculer, z pokrywy silnika wychodzi przewód gumowy i wchodzi do przewodu powietrznego od filtra powietrza i dalej turbinę, ów krótki przewód był zaolejony ale bardziej cienką i gęstą warstwą oleju (powiedzmy nalot). Silnik na boku ma oznaczenie BXN czy coś ale na 100% pierwsze jest B.
Proszę o pomoc i wyrozumiałość.
lolo1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2013, 07:49   #4
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Jasno niebieski dymek po 2000 obrotów

Jeśli robisz nim krótkie odcinki to silnik nie zdąży się rozgrzać a co za tym idzie wilgoć zaczyna zbierać się w oleju i na korku robi się mazia koloru kawy z mlekiem, normalna sprawa przy krótkich odcinkach.
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2013, 20:23   #5
lolo1976
ford::average
 
Avatar lolo1976
 
Imię: damian
Zarejestrowany: 01-11-2005
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Odp: Jasno niebieski dymek po 2000 obrotów

Bardzo możliwe rano dziecko do szkoły 700 metrów i kolejne 1000 metrów do roboty, krótkie dystanse tyle co w soboty zrobię 200 km.Czyli żółtawy osad wytłumaczony, nawet go ostatnio starłem i nie widzę aby sie odkładał, ale co z tym dymieniem.?Samochód pali i śmiga normalnie, turbinka cichutko i miło świszczy ale spala olej i dymi z ranka na dystansie 700 metrów.
lolo1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2013, 20:28   #6
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Jasno niebieski dymek po 2000 obrotów

dostaje sięolej do komory spalania.
możliwości nie ma zbyt dużo
albo przez dolot - z turbiny.
albo przez uszczelnienia zaworów.
albo przez nieszczelne pierścienie, ewentualnie jakimś cudem przez UPG.
szukaj
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2013, 22:27   #7
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Jasno niebieski dymek po 2000 obrotów

Cytat:
Napisał lolo1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo możliwe rano dziecko do szkoły 700 metrów i kolejne 1000 metrów do roboty, krótkie dystanse tyle co w soboty zrobię 200 km.Czyli żółtawy osad wytłumaczony, nawet go ostatnio starłem i nie widzę aby sie odkładał, ale co z tym dymieniem.?Samochód pali i śmiga normalnie, turbinka cichutko i miło świszczy ale spala olej i dymi z ranka na dystansie 700 metrów.
Jak pisze kolega wyzej, sprawdź obecność oleju w chłodnicy powietrza, rozpinając jakiś wąź przy niej. Wyjmij też łamany węzyk z odmy, sprawdź czy drozny, dmuchnij przez odmę do silnka to pierwsze, a drugie to myslę, ze może puszać turbina, dokładniej to uszczelnienie na osi wirnika.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2013, 07:35   #8
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,163
Domyślnie Odp: Jasno niebieski dymek po 2000 obrotów

Miałeś robioną górę silnika, więc zakładam że zostały wymienione uszczelniacze zaworowe i prowadnice zaworów. Jeżeli tak i tutaj olej nie przedostaje się to tak jak pisali poprzednicy problem może być w cylindrach / pierścienie lub sam cylinder/. Olej po nocy spływa do komory spalania i na początku auto kopci na niebiesko. Jednak raczej nie ubywało by tak dużo oleju. Ja stawiam na turbinę, to że auto dobrze przyspiesza nie wyklucza tego że turbina traci smarowanie. A propos intercooler-a to z tego co kojarzę to będzie on po lewej stronie za zderzakiem patrząc na przód samochodu, od dołu odkręcisz osłonę silnika i będziesz miał intercooler. Zdejmij rurę doprowadzającą do niego powietrze i zobacz jak tam sytuacja z olejem / nalot oleju może być to jest normalne/. Warto też zdemontować interc.... i zobaczyć ile się z niego wyleje oleju. Z tego co piszesz / niebieski dymek / to silnik na bieżąco spala olej który puszczany jest przez uszczelnienie turbiny / hipotetycznie/ do komory spalania. Jest to najgorsza opcja , bo jak uszczelnienie kompletnie padnie to silnik zacznie ciągnąć olej , dostanie takich obrotów że wyciągnie kopyta robiąc przy okazji zasłonę dymną. Turbina wyssie cały olej, nawet jak wyciągnie się kluczyk to i tak silnik będzie pracował bo olej będzie jak ON.
Zerknij na You Tube , tam są filmiki jak to wygląda , wpisując np: TDI problem itp.
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2013, 16:50   #9
endriu.kom
ford::advanced
 
Avatar endriu.kom
 
Imię: Endriu
Zarejestrowany: 15-08-2007
Skąd: A czy to ważne?...
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI 115PS
Rocznik: 2001.
Postów: 331
Domyślnie Odp: Jasno niebieski dymek po 2000 obrotów

Cytat:
Napisał lolo1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na korku wlewu oleju pojawiła się jasnożółtawa maź
Przecież to jest ewidentny objaw uszczelki pod głowicą lub jej samej...
endriu.kom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 16:22   #10
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,163
Domyślnie Odp: Jasno niebieski dymek po 2000 obrotów

Cytat:
Napisał endriu.kom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież to jest ewidentny objaw uszczelki pod głowicą lub jej samej...
To by znaczyło że do oleju dostaje się płyn chłodniczy.Jednak kolega pisze że mocno znika mu olej, a nie płyn chłodniczyi kopci na niebiesko.Moim zdaniem to początki końca turbiny.
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.