Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2013, 13:35   #21
bobas_81
ford::average
 
Avatar bobas_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit, Transit Custom
Silnik: 2.0 TDDI 75KM > 93KM, Custom 2.2TDCI 100KM > 125KM
Rocznik: 2001, 2015
Postów: 173
Domyślnie Odp: Transit 2001r duratorq Olej w układzie chłodzenia

Dzięki za odpowiedz tak zrobię.Pozdrawiam Łukasz.

bobas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 13:42   #22
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Transit 2001r duratorq Olej w układzie chłodzenia

Cytat:
A co do przegrzania silnika to ciężko to zrobić bo po przekroczeniu pewnej temperatury silnik najzwyczajniej gaśnie, i trzeba chwilę odczekać aby odpalił ponownie.
Generalnie silniki Duratorq mają zaimplementowany w ECU program ochrony silnika przed przegrzaniem. Skutkuje to w pierwszym kroku obcięciem mocy, wyłączeniem klimy (jeżeli jest) i włączeniem wentylatorów na full (nie w silnikach 2,4 gdzie jest wiskoza). Jeżeli to nie obniży temperatury, dopiero wtedy silnik jest wyłączany.
Ale... niestety nie zawsze. Wszystko zależy od szybkości wycieku płynu i czujnika temperatury, który pracuje w skomplikowanym, przełączanym elektronicznie dwuzakresowym systemie pomiaru. Ja np miałem spory wyciek z silnika, a strzałka stała jak zamurowana w pionie. Dopiero utrata mocy (do złudzenia tak jak w trybie awaryjnym, tyle, że sprężynka nie miga) dała mi do myślenia, a i to nie od razu... Potem już tak mi zostało z tym brakiem mocy, nawet po uzupełnieniu płynu - musiałem wymienić czujnik. Był zwalony...
Cytat:
Odłącz od niej węże płynu i je "zmostkuj" omijając chłodniczkę.
Wpierw spuść płyn i przepłukaj układ. Możesz spokojnie tak pojeździć i zobaczysz czy dalej wyrzuca olej czy nie.
To faktycznie dobry pomysł - szybko okaże się, czy to chłodniczka bruździ...
Cytat:
Odłączyłem ją i jeżdżę bez obiegu płynu przez chłodniczkę już ze dwa lata i jest OK.
Jeżeli jeździsz w miarę spokojnie, zwłaszcza w trasach nie gonisz silnika w dużym zakresie mocy - to można tak jeździć. Ale ta chłodniczka - choć nazywana jest chłodniczką oleju - działa w dwie strony. Przy zimnym silniku olej jest dogrzewany przez płyn, przy mocnej, długiej jeździe chłodzony. W zamierzeniu konstruktorów płyn chłodniczy ma stabilizować temperaturę oleju w szerokim zakresie obciążeń silnika. Ma to podstawowe znaczenie w przypadku smarowania takich elementów jak łożyska turbiny oraz dla pracy samoregulatorów luzu zaworowego (identycznie działa chłodniczka oleju w skrzyni automatycznej: kiedy jest mróz - po rozruchu olej w skrzyni dogrzewany jest z silnika, kiedy olej się przegrzewa - płyn chłodniczy schładza olej w skrzyni). Tak więc w zimę kiedy silniki Duratorg są generalnie niedogrzane - nie grozi przegrzanie układu smarowania. Jeżeli jednak ktoś ma silnik np. 140 KM i grzeje autostradą w upał dłuższy czas z szybkością 170 km/h - to strach pomyśleć jaką temperaturę miałby olej przy odciętej od płynu chłodniczce...
Z resztą dzięki takiemu układowi Ford może zalecać do stosowania olej stosunkowo niskiej klasy 5W30. To tani olej, dzięki stabilnym warunkom pracy wytrzymuje stosunkowo długo - a to jest jeden z podstawowych wskaźników przy ocenie zakupu samochodu przez tzw flotowych użytkowników (ponad połowa klientów).

Niezależnie od wszystkiego: cały ten zespół chłodniczki oleju z podstawą i z czujnikiem oleju jest wykonany tak przesadnie delikatnie i jednocześnie umieszczony w tak fatalnym miejscu, że trzeba z nim obchodzić się przy naprawie jak ze zgniłym jajem. A i to w praktyce nie wróży sukcesu... Ja np podstawę mam już z innego niedołęgi, bo wymiana czujnika skończyła się porażką. U dawcy szczęśliwie uszkodzona była chłodniczka...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-12-2013 o 14:39
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 14:52   #23
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: duratorq Olej w układzie chłodzenia

Faktycznie umiejscowienie chłodniczki jest takie, że zastanawiałem się czy nie zgłosić uszkodzenia na Auto-casco, bo w sumie nie wiem co uszkodziło króciec. Może kamień, gałąź lub coś podobnego. Fakt taki, że zaczął przeciekać i okazało, że się rusza. Może w wolnym czasie spróbuję go przymocować.
I tak przy okazji co byłoby dobre do klejenia aluminium?
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 15:01   #24
bobas_81
ford::average
 
Avatar bobas_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit, Transit Custom
Silnik: 2.0 TDDI 75KM > 93KM, Custom 2.2TDCI 100KM > 125KM
Rocznik: 2001, 2015
Postów: 173
Domyślnie Odp: duratorq Olej w układzie chłodzenia

W chłodniczce jest uszczelka taki oring jak wcześniej pisałem byłem w salonie forda i powiedzieli mi ,że nie można tego dokupić.Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć ,że nie dobierze się takiej uszczelki...Wymiana tak jak wcześniej pisałem np w ducato najczęściej załatwia problem...
bobas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 15:02   #25
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: duratorq Olej w układzie chłodzenia

Cytat:
I tak przy okazji co byłoby dobre do klejenia aluminium?
Hm... Są te żywice, nazywane "płynnym metalem". Zawierają pył aluminiowy.
Ale tu są naprawdę ciężkie warunki pracy - stale zmieniająca się temperatura w dużym zakresie i czynniki chemiczne.
Ja bym kupił sprawną używkę, ale tylko z odbiorem osobistym - żadnych przesyłek, bo przyślą ci szmelc. Ja przy wysyłkowych zakupach na Allegro mam uzysk dobrych, sprawnych części rzędu 50% albo jeszcze mniej. Teraz już kupuję tylko wtedy, gdy mogę rzecz obejrzeć, dotknąć i powąchać...
Taki kraj.

Cytat:
Może kamień, gałąź lub coś podobnego.
Normalka...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-12-2013 o 15:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 15:26   #26
bobas_81
ford::average
 
Avatar bobas_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit, Transit Custom
Silnik: 2.0 TDDI 75KM > 93KM, Custom 2.2TDCI 100KM > 125KM
Rocznik: 2001, 2015
Postów: 173
Domyślnie Odp: duratorq Olej w układzie chłodzenia

Witam.Jakiś czas temu pisałem o dostaniu się oleju do zbiornika wyrównawczego. Byłem u Doktora Wasia :-) diagnoza:walnięta chłodnica jednak.Dowiedziałem się natomiast iż w transicie wydmuchanie uszczelki pod głowicą jest naprawdę b.rzadkie dochodzi do tego jak wiadomo poprzez przegrzanie silnika lecz jak też wiadomo auto posiada tryb awaryjny w który auto przechodzi aby nie doszło do czystki.Pisaliśmy o kupnie używki jakieś itd.Ja wyobrazcie sobie kupiłem nowy zamiennik z gwarancja za 320zł.Jest to sama chłodnica bez obudowy filtra nowy odlew.We wtorek jadę z tym do Dr.W.Zobaczę co Oni powiedzą.Oczywiście mogę ją zwrócić więc bólu nie ma.Brałem już od tego gościa kilka części i nigdy nie było problemu.Przewertowałem całego neta allegro , ebay i inne ustrojstwa i nic takiego nie występuje (sama chłodnica).Jutro wrzucę foto tej chłodnicy. Pzdr
bobas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 11:26   #27
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: duratorq Olej w układzie chłodzenia

Cytat:
Napisał bobas_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przewertowałem całego neta allegro , ebay i inne ustrojstwa i nic takiego nie występuje (sama chłodnica).Jutro wrzucę foto tej chłodnicy.
Oraz namiary sprzedawcy (jak Dr W. potwierdzi, że dobra). Może Niejeden skorzysta.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 12:18   #28
bobas_81
ford::average
 
Avatar bobas_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit, Transit Custom
Silnik: 2.0 TDDI 75KM > 93KM, Custom 2.2TDCI 100KM > 125KM
Rocznik: 2001, 2015
Postów: 173
Domyślnie Odp: duratorq Olej w układzie chłodzenia

Wrzucam fotki tej chodniczki.Po montażu jak będzie wszystko ok dam namiary na tego gościa.Pzdr
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2014-01-05-410.jpg (21.3 KB, 28 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2014-01-05-411.jpg (35.8 KB, 25 wyświetleń)
bobas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 13:25   #29
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: duratorq Olej w układzie chłodzenia

Jestem ciekawy - bo są wśród używek chłodniczki z zagłębieniem pod uszczelkę i z płaska powierzchnią przylegania (jak ta twoja nowa). Pytanie czy są zamienne?
Cały zespół jest delikatny i montowany w miejscu narażonym na uderzenia - więc często pęka chłodniczka, a z kolei przy wymianie czujnika pęka podstawa. Ponieważ zespół jest łatwo rozłączalny - to na rynku używek jest sporo i samych chłodniczek, i samych podstaw...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-01-2014 o 13:32
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 14:04   #30
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: duratorq Olej w układzie chłodzenia

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem ciekawy - bo są wśród używek chłodniczki z zagłębieniem pod uszczelkę i z płaska powierzchnią przylegania (jak ta twoja nowa). Pytanie czy są zamienne?
Raczej nie.
Nie znam tematu, ale wiem dużo o oringach ...
Jeżeli w jednym elemencie wspólnego montażu jest rowek to w drugim nie ma (i odwrotnie). Widocznie były dwie wersje.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.