Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2012, 18:32   #1
jedlik
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 0
Domyślnie 2007r. opony zimowe 185/65/14??

Witam, posiadam Focusa z 2007r. i chciałbym się dowiedzieć czy opony zimowe 185/65/14 będą pasować do mojego auta?? Jakie parametry felga stalowa R14 powinna mieć o ile jest taka możliwość. Pytam dlatego ponieważ mam możliwość dostania za free takie oponki 1sezonowe.

jedlik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2012, 19:20   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: mk2 2007r. opony zimowe 185/65/14??

Z tego co się orientuję , to Mk2 nie wychodziły na 14.
Musiałbyś mieć 5 x 108 rozstaw śrub , a to w 14 cali raczej nierealne.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2012, 19:35   #3
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Odp: mk2 2007r. opony zimowe 185/65/14??

Nie wyobrażam sobie mk2 na 14" oponach. Sam mam 15" i uważam to jako absolutne minimum, a nie ukrywam, że chętnie widziałbym moją foczkę na szesnastkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 19:44   #4
Rafael99
ford::amateur
 
Avatar Rafael99
 
Zarejestrowany: 03-09-2012
Model: Ford Focus Combi Mk2
Silnik: 1.6 TDCi (66 kW)
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: mk2 2007r. opony zimowe 185/65/14??

Witam
podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego (spędziłem 30 min na szukaniu tematu o oponach i wszystkie które znalazłem były zamknięte, więc boję się zakładać nowy, żeby nie został od razu zamknięty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Stoję przed koniecznością zakupu opon zimowych. Po przeczytaniu wielu opinii waham się między trzema modelami:
  • [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  • [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  • [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wpływ na wybór tych trzech opcji miały dwa czynniki: wyniki testów ADAC ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) oraz kwota jaką dysponuję - do 270 zł/szt

Czy ktoś z Użytkowników mógłby pomóc dokonać wyboru? Samochodem jeżdżę po mieście oraz po drogach krajowych/szybkiego ruchu na dłuższe dystanse. Jeśli mam jeździć po śniegu to zazwyczaj ma to miejsce w osiedlowych uliczkach czy bocznych drogach. Nie jeżdżę po górach, ani po bezdrożach.

Do tych opon chcę zakupić stalowe felgi. Na chwilę obecną mam założone letnie opony na felgi 15" (mam opony 195/65/R15). Po lekturze kilkunastu postów chciałbym zapytać czy powinienem kupić felgi 15" z przeznaczeniem na opony zimowe czy mniejsze? I drugie pytanie - czy rozmiar opony zimowej, nad którym się zastanawiam (195/65/R15) to dobry wybór? Czy może powinienem poszukać innego rozmiaru?

Zdaję sobie sprawę że zadałem dużo pytań i odpowiedź na nie może wymagać chwili czasu, ale chciałbym do sprawy podejść poważnie, gdyż na pierwszym miejscu stawiam zawsze bezpieczeństwo.

Z góry dziękuję za odpowiedź!
__________________
Mam niewielką wiedzę o samochodach, dlatego niektóre moje pytania/posty mogą wydawać się infantylne. Proszę o wyrozumiałość
Rafael99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 20:00   #5
Regis_____
ford::average
 
Avatar Regis_____
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-05-2012
Skąd: Nowy Targ
Model: Fiat Panda 100HP
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 153
Domyślnie Odp: mk2 2007r. opony zimowe 185/65/14??

Michelin... Polecam z czystym sercem. Jeździłem i dawały radę jak na moją jazdę i moje warunki (mieszkam w Górach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Chociaż w tej chwili osobiście ostatni sezon przejeździłem na Dębicy Frigo II (wstępnie z braku funduszy ;P) i powiem szczerze, że trakcja tych opon, szczególnie na kopnym i świeżym śniegu oraz na oblodzonych fragmentach była dla mnie wielkim pozytywnym zaskoczeniem także ja przy Dębicy zostaję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goodyear'y też są okey (miałem w służbowym), łatwiej na nich zerwać przyczepność lecz na asfalcie są najcichsze.

Ewentualnie żeby Ci namieszać jeszcze: sam osobiście jeżdżę na Letnich Bridgestone Turanza i swego czasu rozważałem na zimę Bridgestone Blizzak LM-32. Zbierają naprawdę bardzo dobre opinie. Z tego co wiem (czytałem, gadałem z kumplem wulkanizatorem) dużo osób sobie je chwali, ale na drodze nie pokrytej śniegiem bardzo szumią...
Regis_____ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 20:57   #6
Rafael99
ford::amateur
 
Avatar Rafael99
 
Zarejestrowany: 03-09-2012
Model: Ford Focus Combi Mk2
Silnik: 1.6 TDCi (66 kW)
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: mk2 2007r. opony zimowe 185/65/14??

Tak w kwestii doprecyzowania - głośność opony ma dla mnie drugorzędne znaczenie, jeśli nawet nie trzeciorzędne. Jestem użytkownikiem, który może iść na duże ustępstwa i kompromisy. Jeśli opona ma bardzo dobre właściwości to bez problemu mogę pogodzić się z tym, że jest głośna.
__________________
Mam niewielką wiedzę o samochodach, dlatego niektóre moje pytania/posty mogą wydawać się infantylne. Proszę o wyrozumiałość
Rafael99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 21:12   #7
Regis_____
ford::average
 
Avatar Regis_____
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-05-2012
Skąd: Nowy Targ
Model: Fiat Panda 100HP
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 153
Domyślnie Odp: mk2 2007r. opony zimowe 185/65/14??

To ode mnie rozważ pomiędzy Dębicą, Michelin i Bridgestone z czego kierowałbym się ku tym ostatnim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla mnie Dębica wygrywa tutaj przy głębokim, kopnym śniegu, czego to u mnie jest naprawdę dużo. Bridgestone za to wygrywają w każdej innej dziedzinie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jeszcze co do felg: osobiście rozważyłbym bardziej kupno na zimę jakichś tanich, używanych alufelg niż stalowych. Teoretycznie łatwiej uszkodzić aluminiową felgę, lecz łatwiej też utrzymać wszystko w czystości/pozbyć się soli z felg/tarcz/piast/zacisków. I do alusów nie klei Ci się tak śnieg/felga nie zbiera tyle śniegu co stalowa.
Regis_____ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2012, 08:29   #8
Teres
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2009
Postów: 38
Domyślnie Odp: mk2 2007r. opony zimowe 185/65/14??

Tak jak pisał Regis, jeśli jeździ się dużo po śniegu to można myśleć nad Dębicą Frigo 2. Ale jeśli ktoś jeździ po lepiej utrzymanych drogach, to wybierałbym którąś z tych 3 zaproponowanych w pierwszym poście ze wskazaniem na Michelin Alpin A4 (bardzo małe zużycie bieżnika). Mniejszego rozmiaru nie bierz, bo odczujesz to tylko na śniegu (większy nacisk), a na sucho/w deszczu będzie gorzej (służby sobie niekiedy sprawnie radzą z usuwaniem śniegu).
Teres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2012, 14:06   #9
Rafael99
ford::amateur
 
Avatar Rafael99
 
Zarejestrowany: 03-09-2012
Model: Ford Focus Combi Mk2
Silnik: 1.6 TDCi (66 kW)
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: mk2 2007r. opony zimowe 185/65/14??

Panowie
dziękuję za odpowiedzi
Finalnie zdecydowałem się na Goodyear Ultra Grip 8.
Odbieram je w sobotę, ale kiedy zacznę na nich jeździć - tego nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W każdym razie tak na marginesie dodam, że po zapoznaniu się z kilkoma testami i wieloma artykułami na ten temat, dochodzę do wniosku że w tej klasie opon, gdzie ich cena jest praktycznie taka sama - różnice są dosłownie marginalne.
__________________
Mam niewielką wiedzę o samochodach, dlatego niektóre moje pytania/posty mogą wydawać się infantylne. Proszę o wyrozumiałość
Rafael99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.