Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2011, 22:20   #101
andrzej_l
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Hadzio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurcze, u mnie jest converse+ i jakoś tych strzałek nie widzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może za mało się wpatruję w ten wskaźnik... Będę musiał dokładniej poszukać a swoją drogą czy to możliwe żeby ich nie było? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja też nic takiego nie widzę. Może nie jest to standard i należy mieć jakąś dodatkową opcje aktywną.

andrzej_l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2011, 09:27   #102
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał andrzej_l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie,
od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Mondka z 1.6 ecoboost. Jest wszystko fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jednakże mam jedno pytanie, które mnie nurtuje. Mam przejechane ok. 3500km i zdarza mi się że nawet po delikatnej jeździe autem i po wyłączeniu silnika załącza mi się wentylator. W serwisie się dowiedziałem że to całkiem normalne. Jednakże przesiadłem się do Mondeo z Focusa 2008 , w zwykłej benzynie i takich objawów nigdy nie miałem. Pytanie do was, czy zdarza wam się, że po zakończonej jeździe mieć powyżej wymieniony objaw?

Pozdrawiam
U mnie również dość łatwo się zdarza, że włącza się wentylator. Nie muszę wcale długo pojeździć i jest to zupełnie bez znaczenia czy mam włączoną klimę, czy nie.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2011, 09:30   #103
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Hadzio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurcze, u mnie jest converse+ i jakoś tych strzałek nie widzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może za mało się wpatruję w ten wskaźnik... Będę musiał dokładniej poszukać a swoją drogą czy to możliwe żeby ich nie było? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie typ 3 converse+.
Strzałki pojawiają się w dolnej lewej części wyświetlacza.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 23:22   #104
Toper
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Model: Lancia Lybra
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Jak tam Wasze EcoBoosty?

Ktoś z Was przekroczył już 50.000km? Ja mam dopiero 10kkm i jak narazie bezawaryjnie, ale jestem ciekaw jak u Was?
Byłem w sobotę w serwisie z ciekawości popytać czy naprawiali już jakiegoś EcoBoosta 1.6, ale powiedzieli, że jeszcze nie było takiego, ale silniczek nowy, więc jeszcze trudno rokować o wytrzymałości.
Ja mam 11 000 przejechane od czerwca. Silnik super, spalanie mam ok 8,5-9, raczej nie chce spaść poniżej 8,5. Niestety na długiej trasie jak się da jechać 130-140 to raczej pali więcej niż mniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żeby oszczędnie jechać to chyba by trzeba jechać 100-120. Spalanie podaję z wyliczeń, a nie z komputera, bo ten radośnie podaje 7,8-8,0 ;-)więc ma spory błąd.
W sumie to jak na tak ciężkie auto to nieźle. Bardzo podoba mi się elastyczność silnika, w zasadzie jeździ jak diesel.

Kategorycznie nie podoba mi się to, że jest głośny szum powietrza z okolic górnej krawędzi przedniej szyby i słupków oraz na tylnej kanapie buczy wydech, dosyć nieprzyjemny dźwięk. Z przodu na szczęście tego nie słychać.
Gdyby nie to, to nie miałbym uwag do tego samochodu.

Pozdrawiam
Toper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 23:28   #105
Toper
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Model: Lancia Lybra
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym zakresem obrotów to nie jest tak do końca jak piszesz. Zwróć uwagę*w jakim zakresie obrotów ciągnie Twój silnik. Zapewne od 2500obr. coś się dzieje, a przyspiesza fajnie od min. 3000. W dieslu o tej samej mocy masz dobre przyspieszenie już od 1800 obr. W turbo benzynie w dolnym zakresie obrotów będzie podobnie jak w dieslu, ale i w górnym. Co do maksymalnych użytecznych obrotów, to już niech się wypowiedzą użytkownicy. Tylko bez ściemy, że tą wirówkę da się*kręcić do 6000 obr. i jeszcze przyspiesza.
Co do masy, to faktycznie diesel jest cięższy, ale 50 kg przy 1500 kg to raczej niewiele, biorąc pod uwagę 250Nm w benzynie do 340Nm w dieslu.
Mam w domu diesla 150KM (2.4JTD) w Lybrze, która waży ponad 1400kg, więc podobnie jak Mondeo. Subiektywnie jest mocniejszy, ale niewiele. W praktyce jak teraz jeżdżę 1.6 ecoboost, to osiągi i sposób jeżdżenia są podobne, o ile nie fajniejsze w turbobenzynie. Jednak można spokojnie jeździć od 1500 do 5000 obr, w dieslu tak się nie bardzo da, bo wyje jak szalony przy tych obrotach ;-)
Więc moim zdaniem, jak komuś odpowiada spalanie benzyny w ecoboost (a diesle w Fordach do oszczędnych nie należą, wiem bo jeździłem dwoma 2.0 TDCI 115 i 140KM) to przyjemność z jazdy i osiągi są podobne, dźwięk silnika i wibracje bardzo na plus dla benzyny.

Pozdrawiam
Toper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 12:03   #106
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Re: Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Toper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam 11 000 przejechane od czerwca. Silnik super, spalanie mam ok 8,5-9, raczej nie chce spaść poniżej 8,5. Niestety na długiej trasie jak się da jechać 130-140 to raczej pali więcej niż mniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żeby oszczędnie jechać to chyba by trzeba jechać 100-120. Spalanie podaję z wyliczeń, a nie z komputera, bo ten radośnie podaje 7,8-8,0 ;-)więc ma spory błąd.
W sumie to jak na tak ciężkie auto to nieźle. Bardzo podoba mi się elastyczność silnika, w zasadzie jeździ jak diesel.

Kategorycznie nie podoba mi się to, że jest głośny szum powietrza z okolic górnej krawędzi przedniej szyby i słupków oraz na tylnej kanapie buczy wydech, dosyć nieprzyjemny dźwięk. Z przodu na szczęście tego nie słychać.
Gdyby nie to, to nie miałbym uwag do tego samochodu.

Pozdrawiam
Jakoś pali Ci więcej niż mnie. Przy dynamicznej jeździe mieszanej (miasto, autostrada i kręte drogi) nigdy jeszcze mi nie przekroczył 8 litrów/100km (spalanie rzeczywiste, a komputerowe to średnio jakoś tak zaniżone o 0,2-0,3l/100km).

Natomiast jeżdżąc oszczędnie spokojnie mam 6-6,5l/100km, tylko że lubię jednak dynamiczniejszą jazdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może lejesz jakieś kiepskie paliwo?
Próbowałeś porównywać?
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 13:08   #107
marekce1
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: mazowsze
Model: mondeo mkIV
Silnik: 1.6 benzyna 125KM
Rocznik: 2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Pytanko troche nie związane z glównym watkiem tematu, ale: od dłuższego czasu poszukujemy (kilku forumowiczów) górnej pokrywy/osłony (platikowej nakładki) silnika do modelu 1.6 125 KM. Moje pytanie- czy silnik 1.6 turbo jest wyposażony fabrycznie w taka osłonę (jak w dieslach) czy nie? pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz
marekce1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 23:46   #108
Ged
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Titanium LXS
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Mój pierwszy post, więc od razu wszystkich serdecznie witam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cudownego czarnego Mondka posiadam od 2 miesięcy.
W moim 1,6 eco osłona jest.

Równocześnie potwiedzam, że przy dość łagodnej jeździe w terenie powyżej 130 km/h spalanie wynosi u mnie średnio powyżej 8l/100 km.
Ged jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2011, 08:20   #109
marekce1
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: mazowsze
Model: mondeo mkIV
Silnik: 1.6 benzyna 125KM
Rocznik: 2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Czy Ktoś z Kolegów mógłby zrobic zdjęcie tej górnej obudowy- chcemy porównac miejsce wlewu oleju i ew punkty mocowania oslony. z góry serdecznie dziękujemy.
Tu jest nasz wątek:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marekce1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2011, 12:52   #110
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: Re: Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakoś pali Ci więcej niż mnie. Przy dynamicznej jeździe mieszanej (miasto, autostrada i kręte drogi) nigdy jeszcze mi nie przekroczył 8 litrów/100km (spalanie rzeczywiste, a komputerowe to średnio jakoś tak zaniżone o 0,2-0,3l/100km).

Natomiast jeżdżąc oszczędnie spokojnie mam 6-6,5l/100km, tylko że lubię jednak dynamiczniejszą jazdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może lejesz jakieś kiepskie paliwo?
Próbowałeś porównywać?
Sorry ale takie spalnie po mieście to z dynamiczną jazdą chyba nie ma nic wspólnego.
6,5l to chyba 100% trasa do 120 km/h, tyle mi się udało uzyskać 1.6

2.0 ecoboost DYNAMICZNIE to 13-14l, ekonomiczne to 10-11 udało mi się uzyskać. A aż tak dużej różnicy w porównaniu z 1.6 ecoboost nie będzie.
__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.