Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2008, 22:44   #91
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: [Mk3] Wtryskiwacze 2,0 Tdci Mondeo

Cytat:
Napisał TTT
Jeżeli sprężynka zapala się przy uruchamianiu silnika to pewnie masz padnięty czujnik położenia wałka rozrządu (auto może również przy tym gasnąć)- tak mi powiedział gość z serwisu.

Powodow moze byc wiecej - np padniety sterownik cisnieniem doaldaownaia P132A

sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2008, 12:36   #92
wojciecha
ford::beginner
 
Avatar wojciecha
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Re: [Mk3] Wtryskiwacze 2,0 Tdci Mondeo

cd opowiesci
No i niestety: P0251, przelewy -OK, cisnienie pompy 160 bar -OK, mechanik wymiekl w poniedzialek ASO.
wojciecha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2008, 13:25   #93
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie Re: [Mk3] Wtryskiwacze 2,0 Tdci Mondeo

Cytat:
Napisał wojciecha
cd opowiesci
No i niestety: P0251, przelewy -OK, cisnienie pompy 160 bar -OK, mechanik wymiekl w poniedzialek ASO.
P0251 - "Wirnik/krzywka pompy wtryskowej A - usterka"
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2008, 14:53   #94
wojciecha
ford::beginner
 
Avatar wojciecha
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Re: [Mk3] Wtryskiwacze 2,0 Tdci Mondeo

Cytat:
Napisał xavi
P0251 - "Wirnik/krzywka pompy wtryskowej A - usterka"
to ewidentnie pompa wtryskowa ?
czy jeszcze moge to jakos sprawdzic ?
bo mialem zamiar jechac do ASO na diagnostyke, ale nie wiem czy to ma sens skoro to ma byc niby jednak pompa wtryskowa.
wojciecha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2008, 11:18   #95
wojciecha
ford::beginner
 
Avatar wojciecha
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Re: [Mk3] Wtryskiwacze 2,0 Tdci Mondeo

w ASO przeprogramowali mi ICU na nowszy soft i przesterowali wtryski
wzroslo tylko spalanie i chyba moc spadla bardziej, czasami gasl w trakcie jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po tyg meczarni odwiedzilem starego domoroslego mechanika
wymyslil ze trza by sprawdzic katalizator
i faktycznie po "przepchaniu" (wymiana w aso to jedyne 3000,-)
moc wrocila i spalanie normalne !!
tak wiec podsumowujac moje przygody:
jak juz pisalem wszystko zaczelo sie gdy padlo turbo podejzewam ze i wtedy juz zalatwil sie przy okazji katalizator
a blad 251 ktory mialem zniwelowalo przesterowanie wtryskow i przeprogramowanie ICU
wojciecha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2008, 16:17   #96
sylwek70r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-03-2008
Skąd: Gdynia
Postów: 3
Domyślnie Re: [Mk3] Wtryskiwacze 2,0 Tdci Mondeo

Cytat:
Napisał wojciecha
w ASO przeprogramowali mi ICU na nowszy soft i przesterowali wtryski
wzroslo tylko spalanie i chyba moc spadla bardziej, czasami gasl w trakcie jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po tyg meczarni odwiedzilem starego domoroslego mechanika
wymyslil ze trza by sprawdzic katalizator
i faktycznie po "przepchaniu" (wymiana w aso to jedyne 3000,-)
moc wrocila i spalanie normalne !!
tak wiec podsumowujac moje przygody:
jak juz pisalem wszystko zaczelo sie gdy padlo turbo podejzewam ze i wtedy juz zalatwil sie przy okazji katalizator
a blad 251 ktory mialem zniwelowalo przesterowanie wtryskow i przeprogramowanie ICU
Ja przejechałem już przeszło 30 tys km od momentu zakupu tego samochodu mondeo 2002 r tdci 131 KM- zgłaszałem tutaj wcześniej , że sprężynka zapala się tylko na 4 i 5 biegu przy mocniejszym naciśnięciu pedału gazu , jeżeli dodaję sukcesywnie nigdy a także nigdy na 1, 2, czy 3 biegu mogę dać raptownie gaz na maxa rwie podłoże ale nic się nie dzieje pięknie wchodzi na obroty, wogóle silnik pięknie odpala i pracuje - wcześniej zostałem wyśmiany przez kogoś że mój typ tak ma - wszyscy jednym chórem krzyczeli wymień wtryski- pytam się po co silnik spala normalnie , pracuje bardzo pięknie - co najważniejsze wczoraj znowu byłem w serwisie forda po raz drugi i tym razem również - komputer nic nie wykazał ,zasugerowano że być może wina modułu wówczas komputer jest bezradny - ale wszyscy dziwią się że tylko na 4 i 5 biegu to się dzieje, ja już się przyzwyczaiłem i potrafię jeżdzić tak że sprężynka nie zapala się ale dla żony jest to stresujące - napewno tak być nie powinno ale co robić?
sylwek70r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2008, 17:38   #97
wojciecha
ford::beginner
 
Avatar wojciecha
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Re: [Mk3] Wtryskiwacze 2,0 Tdci Mondeo

a mi znowu zaczął gasnąć z nie jasnych przyczyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niekiedy przed pojawia sie sprężynka a niekiedy bez ostrzeżenia !
wojciecha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2008, 15:52   #98
januszch
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-09-2008
Skąd: Toruń
Model: Ford Eskort
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Re: [Mk3] Wtryskiwacze 2,0 Tdci Mondeo

Witam wszystkich uzytkownikow mondka mam auto z 2003 roku 2.0 TDCI przebieg 190tys. posiadam to auto od roku przejechalem nim 40tys. i mam problem 2 miesiace temu podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka swiec zarowych i silnik gwaltownie zgasl odpalilem ponownie i pojechalem na komputer ktory nic nie wykazal do tej pory bylo dobrze do wczoraj. Od wczoraj znowu przygoda na zimnym silniku normalnie odpalil po przejechaniu 5km to samo zapalila sie kontrolka swiec zarowych i samochod gwaltownie zgasl przy ponownej probie uruchomienia zapala sie kontrolka swiec zarowych i nie idzie odpalic wystarczy ze ostygnie i nie ma problemu. Czy ktos jest w stanie podpowiedziec co moze byc przyczyna wiekszosc postow opisuje ze kontrolka mruga a u mnie sie zapali tylko raz i gwaltownie auto gasnie nic po za tym, mruga tylko przy ponownym uruchomieniu ale niestety nie odpali.Wczoraj bylem na komputerze i nie wykazal zadnych bledow wtryski w normie pompa w normie to dla czego dzisiaj nie chce odpalic.
januszch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2008, 16:28   #99
wojciecha
ford::beginner
 
Avatar wojciecha
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Re: [Mk3] Wtryskiwacze 2,0 Tdci Mondeo

jesli zapalila ci sie kontrolka to napewno byly bledy. Gdzie byles na kompie ?
mnie pierwszy raz w serwisie tez tak w konia zrobili. Pamietaj kazdorazowe zapalenie sie kontrolki bledu to zapis w pamieci komputera, takze ten kto powiedzial ci ze nie bledow, mial na mysli ze zadne sie nie pojawiaja, ale zarejstrowany powinien byc
wojciecha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2008, 17:36   #100
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: [Mk3] Wtryskiwacze 2,0 Tdci Mondeo

Cytat:
Napisał januszch
Witam wszystkich uzytkownikow mondka mam auto z 2003 roku 2.0 TDCI przebieg 190tys. posiadam to auto od roku przejechalem nim 40tys. i mam problem 2 miesiace temu podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka swiec zarowych i silnik gwaltownie zgasl odpalilem ponownie i pojechalem na komputer ktory nic nie wykazal do tej pory bylo dobrze do wczoraj. Od wczoraj znowu przygoda na zimnym silniku normalnie odpalil po przejechaniu 5km to samo zapalila sie kontrolka swiec zarowych i samochod gwaltownie zgasl przy ponownej probie uruchomienia zapala sie kontrolka swiec zarowych i nie idzie odpalic wystarczy ze ostygnie i nie ma problemu. Czy ktos jest w stanie podpowiedziec co moze byc przyczyna wiekszosc postow opisuje ze kontrolka mruga a u mnie sie zapali tylko raz i gwaltownie auto gasnie nic po za tym, mruga tylko przy ponownym uruchomieniu ale niestety nie odpali.Wczoraj bylem na komputerze i nie wykazal zadnych bledow wtryski w normie pompa w normie to dla czego dzisiaj nie chce odpalic.

Powiedzialbym ze czujnik polazenia walka rozrzadu, ale to komputer prawde Ci powie - jesli byla "sprezynka" bledy musza byc. Byles na oryginalnym WDS/IDS'iue ??

POZdr
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.