Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2009, 20:57   #1
vahanara
ford::beginner
 
Avatar vahanara
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Skąd: .:SilesiaTeam:.
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Klimatyzacja - pomocy - co jest nie tak?!?

Witam,
oczywiście wcześniej skorzystałem z wyszukiwarki ale jakoś nie znalazłem przypadku jak mój.
Otóż przy włączonej klimatyzacji przy postoju i przy wolnej jeździe z kratek nawiewu leci ciepłe powietrze. Dopiero przy szybszej jeździe zaczyna nadmuchiwać zimnym powietrzem.
Zauważyłem, że po włączeniu klimy autem zatrzepie - przez chwilkę potem spokój.
Po podniesieniu maski zauważyłem, że przy włączonej klimie nie kręci wentylator i w ogóle się nie włącza - co przy jeździe w korku skutkuje oczywiście skokiem temperatury silnika na czerwone pole. Dodatkowo owo szarpanie (czy też klekot) spowodowany jest włączaniem się sprężarki, która po kilku sekundach się wyłącza. Przy wyłączonej klimie wiatrak się włączył parę razy ale głowy nie dam czy zawsze się włącza - dzisiaj 10 minut auto stało na wolnych obrotach i wiatrak się nie włączył... Ale też wskazówka temperatury jakoś specjalnie nie wędrowała w górę.
Klimatyzacja była parę dni temu napełniana, dodany został kontrast - nie stwierdzono ubytków. Spec od klimy był informowany o problemie jak wyżej - po wyczyszczeniu i napełnieniu układu przez dwa dni działało - teraz znowu to samo.

Na co zwrócić uwagę? sprzęgło klimy, słynna podkładka, bezpieczniki (aczkolwiek wszystkie OK)? sam już nie wiem a bez klimy w takie upały to ciężko...
Oczywiście jadę jutro na reklamację... Ale może coś się Wam nasunie na myśl?

pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez vahanara ; 22-07-2009 o 21:11
vahanara jest offline  
Stary 22-07-2009, 21:17   #2
JARZAB777
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: piła
Model: C max + fusion USA
Silnik: 1.5 tdci + 2.5 bp
Rocznik: 2017+ 2016
Postów: 111
Smile Odp: Klimatyzacja

witaj jak ci serwisował klime podłaczył tylko pod maską czy jeszcze przy lewym kole tak miałem jak mi tylko pod maską pompował tylko jezdziłem 2 miechy i też padła
JARZAB777 jest offline  
Stary 22-07-2009, 21:55   #3
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Odp: Klimatyzacja

Sprawdz dokladnie bezpieczniki w komorze silnika. Jest tam jeden chyba 30A - nie pamietam dokladnie, ktory odpowiada za wentylator. U mnie tez to padl i tez klima nie dzialala. Po wymiania bezpiecznika (w komorze silnika) wszystko wrocilo do normy.

Poszukaj moich starych postow - tam to jest dokladnie opisane.
sosnek jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.