Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2009, 07:49   #1
jonojono
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2008
Skąd: wawa
Model: Mondeo [MK3]
Silnik: 2.0 TDCi [115KM]
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie [Mk3] kontrolka silnika

Witam, mam problem, od 2 dni świeci mi się kontrolka silnika. 2 dni temu pojawiła się po raz pierwszy w czasie jazdy, zgasiłem auto postał ze 2-3h godziny i po ponownym uruchomieniu się nie zapaliła. Następnego dnia w czasie jazdy pojawiła się ponownie i ciągle się świeci. Póki co samochód nie ma żadnych objawów awarii: pracuje równo, mocy nie stracił, oleju nie bierze wcale, żadnych stuków. 5000km temu w aso miał wymieniany komplet wtryskiwaczy.

Co może być tego przyczyną??

Chciałem też się dowiedzieć o jak wygląda kasowanie błędów i ile mniej więcej kosztuje??

jonojono jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 15:23   #2
BolFrank
ford::advanced
 
Avatar BolFrank
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Kombi [MK3-Trend]
Silnik: 2.0 TDCi (115KM)
Rocznik: 23/08/2004
Postów: 336
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka silnika

jonojono, nastepnym razem uzyj szukajki, mialem identyczny problem ... wymienilem zawor sterowania podcisnieniem koszt ok 190zl w ASO

Polecam poczytac tematy:
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Duratorq DI 2.0 HPCR; 6 manual; kolor Panther Black Metallic; jasna kremowa skórzana tapicerka; srebrne relingi, alu. 16" (6 ramienne Alutec); przyc. szyby; webasto; tempomat; pod. fotele,szyby,lusterka,spryskiwacze; full elekt; climatronic; system DVD (z bezprz. nagło. słu. x3 + 2 ekrany LCD w zagłowkach)
BolFrank jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2009, 13:34   #3
jonojono
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2008
Skąd: wawa
Model: Mondeo [MK3]
Silnik: 2.0 TDCi [115KM]
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka silnika

wczoraj odłączyłem akumulator na 1h i póki co kontrolka się nie zapaliła ponownie, co prawda od podłączenia przejechałem tylko 15km. Jak się pojawi ponownie to będę próbował z tym zaworem.

Przez to odłączenie aku radio mi się zablokowało a nie mam kodu (nie dali mi jak kupowałem). Z kodem pewnie bym sobie poradził (są generatory) ale nie mam jak wyjąć radia z konsoli (aby odczytać nr seryjny), ponieważ nie posiadam tzw. wyjmaków. Widziałem już na allegro takie, ale niestety wszyscy sprzedający je są spoza wawy, więc będę musiał trochę poczekać zanim przyjdą pocztą. Jest jeszcze opcja z ASO ale tam pewnie ostro mnie będą chcieli skasować.
Może wie ktoś gdzie w wawie mogę takie dostać od ręki -jazda autem dla mnie bez radia to masakra, mam niby cb ale to nie to samo.
jonojono jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2009, 13:41   #4
BolFrank
ford::advanced
 
Avatar BolFrank
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Kombi [MK3-Trend]
Silnik: 2.0 TDCi (115KM)
Rocznik: 23/08/2004
Postów: 336
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka silnika

jonojono, Ja kod do radia mam naklejony pod popielniczka (z przodu) znalazlem go przypadkiem podczas jej opruzniania (kod jest 4 cyfrowy) moze Ty tez tam go znajdziesz powodzenia ...
__________________
Duratorq DI 2.0 HPCR; 6 manual; kolor Panther Black Metallic; jasna kremowa skórzana tapicerka; srebrne relingi, alu. 16" (6 ramienne Alutec); przyc. szyby; webasto; tempomat; pod. fotele,szyby,lusterka,spryskiwacze; full elekt; climatronic; system DVD (z bezprz. nagło. słu. x3 + 2 ekrany LCD w zagłowkach)
BolFrank jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 13:27   #5
jonojono
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2008
Skąd: wawa
Model: Mondeo [MK3]
Silnik: 2.0 TDCi [115KM]
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka silnika

tak pięknie to nie było (przeszukałem auto ale nigdzie kodu nie znalazłem), ale na szczęście udało mi się uzyskać kod.

Kluczyki -wyjmaki do demontażu radia kupiłem na Wolumenie za 20zł jakby ktoś szukał to są też takie na allegro

PS. przejechane 60km a kontrolka silnika nadal nie pojawia się
jonojono jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 14:08   #6
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka silnika

Cytat:
Napisał jonojono

PS. przejechane 60km a kontrolka silnika nadal nie pojawia się

A nie lepiej to pojechac na odczytanie bledow w kompie ?? Nie bedziesz sie musial stresowac w trakcie jazdy i patrzyc czy juz sie zapalila .......

Nie wiem gdzie mieszkasz - ale w KRK mozna to zrobic poza ASO
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.