Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2008, 23:03   #51
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Co do awaryjności ja powiem tak.....

jak kupowalem mondeo to moja siostra (pracuje w salonie forda we Włocławku) powiedziała: nie kupuj tego syfu to beznadziejne jest raz w roku będziesz wtryski wymieniać... (ja robie około 60-80 kkm rocznie), ale kupiłem mondka bo mi się podoba ma dynamiczny silnik i świetne zawieszenie. Jedyne co jest w nim tragiczne to to że mam 2003rok i straszni rdzewiej, ale mam przecież 12 lat gwarancji na blachy i jestem umówiony w serwisie, że jak tylko wygospodaruje sobie tydzień wolnego to stawiam do ASOi free mi to naprawią...

Co do awaryjności i bezawaryjności to powiem tak wszyscy mówią ford g... wort bzdura(!!) nie wiem czemu tak się utarło nikt nie widzi VW ani opla? nawet w bzdurnym programie na każdą kieszeń (TVNturbo) ten gostek powiedział, że VW słynie z bezawaryjności i on sam nie rozumie dlaczego bo psuje się jak każdy inny. w paskach podbno psuje się strasznie zawieszenie i jest droższe w eksploatacji niż silniki 2.0 tdci z mondka. Ja wolę mieć mondeo choć by nawet dlatego, że na technicznych uczelniach kolokwia się pisze z budowy jego zawieszenia jako najlepszego w swojej klasie a psuje się jak każdy inny.

pozdrawiam!!!!
polaff

__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2008, 23:05   #52
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał MaciekSz
Cytat:
Napisał DarekJ
co do obrotów u mnie to samo, ale jakoś pod obciążeniem jechał, fakt maks predkość to ledwo 70km/h dalem rady wyciagnac a obroty też własnie poniżej 2000, na postoju pyrkał gdy próbowało się dodać gazu.. A co do tego dymienia to wiem, u mnie też strasznie dawało z rury takim jasno szarym dymem. Ale doholować też można jak nie daleko.

Miałeś strasznego pecha co do tej turbiny - pytanie czy Ci się opłaca sprzedawać ten samochód, po takiej inwestycji - nie mówiąc o wtryskiwaczach - w sumie jeden od biedy można zregenerować i upchnąć auto, ale te 3500 zł ... to jednak spora kasa. Szkoda tylko że przed zakupem nie zoorientowales się co jest bolączką tych mondeo - wtryskiwacze i koło dwumasowe to raczej wczesniej czy pozniej każdego czeka. Mimo to moim zdaniem auto jest fajne.. a samochody bezawaryjne nie istnieją - po prostu ma się szczęście.. albo nie..

No i mnie chyba tego szczęścia brakuje. Ja sporo jeżdżę, ok. 4000km/miesięcznie. I jednak muszę czuć komfort, że z samochodem nic się nie będzie działo, czy dodam mocniej gazu i znowu padnie jakaś śrubka czy inna część. A ostatnio po tej turbinie to bardziej zastanawiałem czy dojadę do miejsca przeznaczenia czy mi znowu coś w samochodzie wysiądzie. Co do samego komfortu jazdy to autko jest super. Ciche, wygodne, ładnie się prowadzi. Co racja to racja, ale wcześniej jeździłem innymi samochodami (opel vectra II, honda civic, skoda octavia) i nie miałem tylu problemów. Mimo poniesionych kosztów chyba jednak sprzadam go. Wiem, że nie istnieją bezawaryjne samochody, ale może od tego Forda czas się uwolnić. W życiu nie koncentrowałem się na tym czy mi samochód zaraz nie siądzie. może to i przesada, ale cóż każdy ma jakieś odbicia. A z tego co wiem, to poprzedni właściciel wymieniał koło dwumasowe. Zrobię wtrysk, za chwilkę pewnie i drugi może "kucnąć", a potem może i pompa itp. niee to nie dla mnie. A szkoda, bo prowadzi się super.
moim zdaniem nie ma co gdybać, takim gadaniem to równie dobrze może Cie spotkać przy następnych autach.. Nawet nówki potrafią się popsuć po miesiącu czy dwóch.. tak czy siak mogę tylko życzyć więcej szczęścia..
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2008, 23:13   #53
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

to jest kwestia fuksa i (tak jak to było w przypadku poloneza :fcp2 ) tego czy akurat zmiana w fabryce podczas składania konkretnego egzemplaza była trzeźwa czy nie za koniecznie :547:
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2008, 09:45   #54
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

polaff - ja mam 2003 ale jakoś rdzy nie widzę, gdzie u Ciebie ją widać ? - mercedes tez potrafi zerdzewieć - była taka sytuacja:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- jest teraz możliwość kupna na allegro:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2008, 10:02   #55
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

powaga rdzewiej im jak cholera. Wiem, że auto nie było walone bo kupiłem je od siostry mojej żony i znam je od wyjazdu z salonu. A że fordy rdzewieją strasznie wiem bo kiedyś pracowałem w fordzie we włocławku i wiem jak często przyjeżdżały transporty drzwi masek i pokryw bagażnika do mondeo focus'a i fusion'a z początku 2000 - 2003/4. Podejrzewam, że podobnie jak wtrysków sprawa dotyczy niektórych egzemplaży, ale to tak jak napisałem mnie nie martwi bo ma gwarancję do 2015 na perforację a to co się u mnie dzieje to już dawno ewoluowało w kolejny etap po bąblach więc proszę wyobraźcie sobie panowie jak go żre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Myślę, że do 2015 będę miał już kolejne auto bo biorąc pod uwagę ile przebiegów rocznych robię to jeszcze tym mondkiem pojeżdże max 2 lata....
pozdr
polaff
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2008, 12:12   #56
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

mi nie rdzewieje a też mam 2003 rok...
pewnie mam fuksa :fcp26

w co nie wierze :fcp3
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2008, 22:04   #57
sicor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO mkIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam.

Finalizując wątek wtrysków (w moim przypadku), stały się rzeczy następujące:
Przeglądałem forum - natknąłem się na notkę o serwisie w Gdańsku - AUTO-SPEC.
Najpierw "autoryzowany" serwis zaproponował po "sumiennym badaniu" aby wymienić komplet wtrysków - 6900PLN.
Podjechałem do Auto-Spec, przeczyścili wtryski, wymienili filtr paliwa i było przez chwilę git - wydawało się spoko.
Po jakimś czasie zaczął znowu klekotać. Nie będę się wdawał w dywagacje co, czemu. Napiszę " po krótce":
do dziś wymieniłem dwumasówkę firmy LUK (jeszcze pociągnęłaby trochę ale też hałasowała) oraz tzw finalnie oddałem auto na sprawdzenie wtrysków.
Wyczyścili, przepolerowali rozpylacz (to on u mnie hałasował) i wsiadłem do prawie nówki - "dół" pięknie gra i nie ma mowy o klekocie nawet przy klimie.

Naprawdę po długim czasie bujania się po pseudo warsztatach jestem pod wrażeniem, że to autko nadal potrafi tak cicho jeździć. Polecam ten warsztat. Nie dość, że zrobili to sprawnie to jeszcze objaśnili na co zwracać uwagę gdyby kiedykolwiek zrobił się głośniejszy (z mechaniką mam niewiele wspólnego i szczerze mówiąc takie podejście tylko zachęca).

To na tyle - teraz idę cieszyć się muzą w aucie.

Pozdrówka
sicor
__________________
_________________________________
ford ****o wort ale jeździ się jak lord...
sicor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2008, 12:03   #58
bollilo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 64
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Moje przygody, które zostały opisane na początku zakończyły się tak:
Po objawach opisanych na początku ,pewnego mroźniejszego dnia pojawiły się problemy z odpaleniem auta. Umówiłem się z warsztatem w Rudzie Śląskiej na regeneracje wtrysków. Sprawnie poszło w jeden dzień. Wg mechanika lały wszystkie wtryski. Zostały one zregenerowane, wymieniony filtr paliwa, dodatkowo (podobno-bo trudno mi stwierdzić) przeczyszczony układ paliwowy, łącznie z bakiem. Została sprawdzona również pompa paliwa, która nie sypała opiłkami. Przelewy po regeneracji wyszły ok. Jednak gdy zapalało się samochód po raz pierwszy to strasznie głośno klekotał, należało przekręcić dwukrotnie kluczyk do pozycji zapłonu żeby móc normalnie odpalić. Mechanik twierdził, że pompa podaje zbyt małe ciśnienie paliwa stąd ten niezbędny rytuał. Jednak po takim odpaleniu auto pracowało normalnie, zero hałasu, dymienia itp. Zaproponował regeneracje pompy za 2000 w Krakowie. Powiedziałem, że się zastanowię. Po 3-4 dniach samochód zaczął odpalać za pierwszym razem bez jakichkolwiek problemów i tak jest do dnia dzisiejszego. Nie ma z nim żadnych problemów ani przy normalnym użytkowaniu, załadowaniu na full ani przy szybkiej jeździe.
Przypuszczałem, że podczas czyszczenia i montażu pompa mogła się zapowietrzyć, z stąd problemy na początku. Z czasem powietrze zostało wypchnięte i jest ok. Moje podejrzenia potwierdził inny mechanik, który dodatkowo zauważył iż samochód w takim stanie nie powinien opuścić warsztatu, bez całkowitego wyeliminowania tego procederu.
Dlatego czy warto polecić warsztat w Rudzi trudno mi jednoznacznie ocenić, z jednej strony teraz wszystko pracuje jak powinno, z drugiej początki nie były obiecujące. Całkowity koszt regeneracji i usługi 2300.
Warty polecenia jest mechanik zajmujący się common railem w Goleszowie koło Cieszyna. W miarę tani, fachowy. Ojciec naprawiał u niego Renaulta i jak narazie chwali.
__________________
Ford Mondeo MK3 2004, 2,0TDCi
bollilo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 17:25   #59
sicor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO mkIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam ponownie.

Radości mojej chyba powoli kres - problem hałasujących wtrysków powraca.
I znowu niespodzianka, równo pracują, nie leją ale zaczynają już klepać.
Z warsztatu mam nr wtrysków (4S7Q-9K546-BD) ale generalnie interesują mnie rozpylacze.
Czy Ktoś wie, czy i jeżeli tak to gdzie mogę dostać rozpylacze i to najlepiej byłoby ceramiczne.
Nr rozpylacza (nic w sieci nt nie znalazłem): L135 PBD

Z góry dzięki za pomoc.
sicor
__________________
_________________________________
ford ****o wort ale jeździ się jak lord...
sicor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 22:45   #60
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał sicor
Witam ponownie.

Radości mojej chyba powoli kres - problem hałasujących wtrysków powraca.
I znowu niespodzianka, równo pracują, nie leją ale zaczynają już klepać.
Z warsztatu mam nr wtrysków (4S7Q-9K546-BD) ale generalnie interesują mnie rozpylacze.
Czy Ktoś wie, czy i jeżeli tak to gdzie mogę dostać rozpylacze i to najlepiej byłoby ceramiczne.
Nr rozpylacza (nic w sieci nt nie znalazłem): L135 PBD

Z góry dzięki za pomoc.
sicor
Z ciekawosci - co masz na mysli mowiac rozpylacz? Integralna czesc wtryskiwacza? Moze jakies zdjecie?

POZdr
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.