Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2012, 09:16   #1
buchol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0 (131 KM)
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Ford Mondeo 2.0 - 131 KM, 2006r. - Bardzo proszę o pomoc

Witam serdecznie,

Jestem w kropce i naprawde nie wiem co dalej robic. Slyszalem juz ze 100 opinii na temat problemu i kazdy mowi co innego. Dodam że wtryski były wymienione przez poprzedniego właściela. Podczas jazdy moim nowo zakupionym FORDEM MONDEO 2.0 , 2006 r. (131 koni) przy redukcji biegu na 4 lub przy 5 gdy prędkość osiąga ponad 100 km/h pjawia się zawsze ten sam objaw a mianowicie: zapala się sprężynka , silnik traci moc, i z rury leci czarny dym. Zatrzymuje sie zapalem od nowa silnik i wszystko jest wporzadku nawet do tego stopnia gdy jezdze spokojnie do 100 km/h i delikatnie zmieniam biegi wszystko jest wporzadku ,problem pojawia się dopieo gdy zaczynam np wyprzedzac. Bardzo proszę o fachową i rzetelną pomoc. Dodam iż podłączałem mondka do komputera i wyskakuje błąd o nazwie CZUJNIK STEROWANIA DOŁADOWANIEM. Z góry dziękuje.

P.S (Wyminiłem wszystkie oleje i filtry)

Pozdrawiam

buchol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 07:02   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 - 131 KM, 2006r. - Bardzo proszę o pomoc

Proszę poprawić tytuł tematu na bardziej konkretny.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 10:49   #3
mariusz-jagi
ford::average
 
Avatar mariusz-jagi
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi Titanium X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM DPF
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 - 131 KM, 2006r. - Bardzo proszę o pomoc

Miałem kiedyś podobnie ale bez dymu bo mam DPF.
Sprawdź działanie zaworu EGR jeśli masz elektroniczny.
__________________
http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/pe...99767922_1.gif
Power by Heko 115@146 KM i 309@371 Nm Millers Oil EE Longlife Eco 5w30
mariusz-jagi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 15:39   #4
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 - 131 KM, 2006r. - Bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisał mariusz-jagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź działanie zaworu EGR jeśli masz elektroniczny.
__________________
Zdecydowanie nie EGR, zresztą kolega pisze o doładowaniu. Zapewne masz błąd P132B, Sterownik turbiny kończy się. Niestety Oddaj auto mechanikowi który obczaja te sterowniki. A poza konkursem o zmienną geometrię turbiny trzeba trochę zadbać. Jazda np na dziadka odpada, czasami trzeba wykorzystać cały zakres obrotów aby kierownice się nie zapiekały.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 17:12   #5
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 - 131 KM, 2006r. - Bardzo proszę o pomoc

jeżeli kolega pisze ze ma bład czujnika strerowaniem doładowania to wg. mnie chodzi o MAP Sensor ( czujnik ciśnienia doładowania ) , wiele watpliwości rozwiałoby jezli kolega buchol podał by oznaczenie błedu.

Ku pocieszeniu zabawka nie tania sam ostatnio wymieniałem dostępny tylko oryginał w ASO za 892,77 PLN z Vat
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 17:34   #6
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 - 131 KM, 2006r. - Bardzo proszę o pomoc

Z tego co mi wiadomo to w autach z dpf (o ile taki kolega ma w aucie) czujnik doładowania jest z integrowany z EGR.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 19:15   #7
mariusz-jagi
ford::average
 
Avatar mariusz-jagi
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi Titanium X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM DPF
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 - 131 KM, 2006r. - Bardzo proszę o pomoc

Miałem właśnie taki błąd P132B jak kolega. Mechanicy u których byłem twierdzili, że uszkodzony jest sterownik elektroniczny turbiny. Ciężko go dostać i drogi jest ogólnie, więc postanowiłem go ewentualnie naprawić. Po zmierzeniu parametrów sterownika u "Elektronika Grabowski" nie stwierdzono uszkodzenia sterownika i proponowano bym przyjechał autem na diagnostykę komputerową bo diagnoza na pewno jest błędna. Po pomiarach podczas jazdy okazało się, że elektroniczny EGR daje sygnały (wartości były chwilowe poza zakresem, przekraczając je nawet o 160%) poza wartościami oczekiwanymi przez sterownik silnika. Podobno w modelach gdzie jest elektroniczny EGR wszystko "kręci się wokół niego" i to jego (EGR) błędne działanie wskazuje, że to sterownik turbiny nie daje rady i generuje błąd. Po wyjęciu i zbadaniu EGR wyszło, że silniczek sterowania EGR się zacina, na wskutek przepalenia się styków i błędów jakiegoś czujnika w obudowie EGR. Dodam, że wcześniej podczas normalnego użytkowania, oprócz "sprężynki" (brak mocy) i poszarpywania okresowego nie było żadnych innych błędów "stałych" do odczytania poza oczywiście P132B. Wymiana EGR uzdrowiła auto i sterownik turbiny działa bezproblemowo.
__________________
http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/pe...99767922_1.gif
Power by Heko 115@146 KM i 309@371 Nm Millers Oil EE Longlife Eco 5w30
mariusz-jagi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 20:19   #8
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0 - 131 KM, 2006r. - Bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisał mariusz-jagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem właśnie taki błąd P132B jak kolega. Mechanicy u których byłem twierdzili, że uszkodzony jest sterownik elektroniczny turbiny. Ciężko go dostać i drogi jest ogólnie, więc postanowiłem go ewentualnie naprawić. Po zmierzeniu parametrów sterownika u "Elektronika Grabowski" nie stwierdzono uszkodzenia sterownika i proponowano bym przyjechał autem na diagnostykę komputerową bo diagnoza na pewno jest błędna. Po pomiarach podczas jazdy okazało się, że elektroniczny EGR daje sygnały (wartości były chwilowe poza zakresem, przekraczając je nawet o 160%) poza wartościami oczekiwanymi przez sterownik silnika. Podobno w modelach gdzie jest elektroniczny EGR wszystko "kręci się wokół niego" i to jego (EGR) błędne działanie wskazuje, że to sterownik turbiny nie daje rady i generuje błąd. Po wyjęciu i zbadaniu EGR wyszło, że silniczek sterowania EGR się zacina, na wskutek przepalenia się styków i błędów jakiegoś czujnika w obudowie EGR. Dodam, że wcześniej podczas normalnego użytkowania, oprócz "sprężynki" (brak mocy) i poszarpywania okresowego nie było żadnych innych błędów "stałych" do odczytania poza oczywiście P132B. Wymiana EGR uzdrowiła auto i sterownik turbiny działa bezproblemowo.
Jeśli chodzi o błąd P132B to faktycznie mogą być dwa oblicza. Sterownik daje d.. albo właśnie EGR.
Jakieś 2.5 roku temu też miałem w/w błąd i inne od EGR P040x. Zawór był uszkodzony, drutowałem kombinowałem i zakończyło się kupnem nowego. Znikły wszystkie błędy i ten od sterownika turbo. Jak kolega ma zdolności manualne to proponuje wyjąć EGR i go obejrzeć, rozebrać do śrubki. Same czujniki na EGRze można kupić nowe na allegro. I jeśli mechanicznie jest sprawny można go postawić na nogi.

Przede wszystkim niechaj kolega napisze kody błędów.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.