Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2006, 04:07   #11
aszymszym
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Postów: 87
Domyślnie

Włącze się do dyskusji, łożysko oporowe zaczyna pracować po wciśnięciu sprzęgła, a więc to nie będzie łożysko lecz tarcza sprzęgła.Miałem kiedyś podobny problem w Volvo. Luzują sie sprężyny w tarczy sprzęgła i to one szeleszczą

aszymszym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2006, 10:17   #12
nazir1974
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2006
Postów: 6
Domyślnie

witam
mtworus,masz racje czesci nie sa drogie.nawet te orginalne.natomiast u mnie wcisniecie sprzegla nic nie daje,dalej rzezi.postanowilem ze wymienie olej na polsyntetyk(obecnie mileralny) i sprobuje wymienic ciscieniowy napinacz.zobaczymy czy to cos pomoze.co o tym myslicie????
pozdrawiam
nazir1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2006, 22:24   #13
arekczs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2006
Skąd: Łask
Postów: 31
Domyślnie

witam
mam podobny problem (2,0 95') ... coś cyka/dzwoni ... nie wiem czy to zawory czy łancuch :fcp11
Mechanik powiedział że zawory a właściwie popychacze sklankowe do wymiany (ok 1000zł)e wierzyć mi sie nie chce... ojciec ma Laguną 2,2 z hydraulicznymi popychaczami i mowy nie ma o żadnych zaworach wszystko chodzi cicho.


Pozdrawiam
Arek

PS. nazir1974 daj znać jak zrobisz u siebie ... czy to coś pomogło

[ Dodano: 2006-11-30, 23:36 ]
Dodam że laguna ma praktycznie identyczny przebieg jak galaxy ehh... a może to od gazu zawory siadają??
arekczs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2006, 10:26   #14
nazir1974
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2006
Postów: 6
Domyślnie

witaj Arek
sluchaj mieszkam w Irlandii i sprawdzalem tutaj ceny i jedna sztuka kosztuje ok.24 euro.wiec mnozac prze 8 to wyjdzie podobna kwota o ktorej mowimy.
mnie tez ktos powiedzial ze najpierw trzeba wymienic szklanki ( u mnie stukaja od roku ale szczerze powiem ze przestalo mi to juz przeszkadzac ).wydaje mi sie jednak ze same szklanki nie wiele maja z tym wspolnego.ja jeszcze sprobuje wyjac napinacz hydrauliczny i go przeczyscic.moze to cos pomoze.a jesli nie to go wymienie i zobaczymy.moim bledem bylo (tak mi sie wydaje) to,ze poprzednio wlalem do silnika syntetyk mimo iz zawsze jezdzilem na polsyntetyku.syntetyk wyplukal wszystko .....no i mam problem.zobaczymy.pozdrawiam.
nazir1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2006, 15:59   #15
arekczs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2006
Skąd: Łask
Postów: 31
Domyślnie

Cześć nazir...
ja u nas w polszy znalazłem po 50zł...ale wiesz jak sie wymienia to to i uszczelka pod głwowicą do wymiany czyli co najmniej 100zł też w plecy no i robocizna też będzie kosztować bo jakby nie było to trzeba pół silnika rozebrać.

Mi jest ciężko zdiagnozować co to tak rzęzi... Jak jade blisko jakiegoś muru i szybę od pasażera otworzę to słyszę lekkie dzwonienie.

Olej mam syntetyk i poprzedni właściciel też na takim jeździ.
Ciekaw jestem czy wymiana na gęstszy by coś pomogła :fcp8


Pozdrawiam
Arek
arekczs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2006, 21:08   #16
nazir1974
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2006
Postów: 6
Domyślnie

czesc Arek!!
jutro rozbieram rozrzad wiec wieczorem powiem ci co stwierdzilem.
pozdrowienia.
:fcp1
nazir1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2006, 23:55   #17
arekczs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2006
Skąd: Łask
Postów: 31
Domyślnie

Cześć NAZIR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK a więc czekam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... jestem ciekaw co u ciebie tak rzęzi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a własnie powiedz mi jaki masz przebieg w swojm autku ?
Pozdrawiam
Arek
arekczs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2006, 09:53   #18
nazir1974
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2006
Postów: 6
Domyślnie

Czesc AREK :fcp1
No ja juz wiem o co chodzi w moim aucie.Otoz rzezi..... pompa wodna.dzis pojade zamowic ja w serwisie i postanowilem tez ze wymienie napinacz ale tylko ten hydrauliczny.lapa jest ok,slizgi tez ok wiec nie jest tak zle.mam przebieg 105000 mil wiec to jest ok 170000 km.
pozdrawiam
Nazir
:fcp1
nazir1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2006, 17:43   #19
arekczs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2006
Skąd: Łask
Postów: 31
Domyślnie

cześć Nazir

A jak do tego doszłeś że to pompa?
Ja mam praktycznie taki przebieg jak Twojego auta... czyli 180 ty km. więc możliwe że to to samo

Pozdrawiam
Arek
arekczs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.