Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2017, 19:47   #41
szwedos
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-01-2017
Skąd: Orzesze
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

U mnie też zmienia sie temperatura w pewnym zakresie (focus mk3 2011) i czytając to forum dochodzę do wniosku, że tak ma być.
Obserwacja z dzisiaj:
- -16 stopni na zewnątrz!
- TS-temp. silnika (test mode wyświetlacz); TP-temp. płynu (wskaźnik).
- Trasa 15km w jedna stronę (pierwsze 10km po małych miasteczkach, ostatnie 5km dwupasmówka).
- styl jazdy dosyć spokojny (od około 1600 do 2600 obrotów).

1. Start z blaszanego garażu. AC OFF, nawiew tylko na szybę 2 kreski ustawiony na 16stopni ;Temp Silnika -8 (wyświetlacz), Temp Płynu -wskaźnik oczywiście leży.
2. Po około 7km: TS 60st, TP wskaźnik nadal leży.
3. Po około 9km: TS 66st, TP wskaźnik minimalnie w górę.
4. Po 12km: TS 75st, TP wskaźnik 1/4 skali.
5. Po 14km: TS 83st, TP wskaźnik minimalnie poniżej połowy.
6. Po 15km: TS 82st, TP wskaźnik bez zmian.
W tym momencie dojechałem do świateł przed supermarketem. Niecałe 2 minuty oczekiwania na zielone TS spadła do 78-79st, TP wskaźnik minimalnie w dół.

Powrót po niecałej godzinie. Silnik jeszcze całkiem się nie schłodził.
1. Start: TS 33st, TP wskaźnik leży. Po 5km dwupasmówką TS max 81st, wskaźnik minimalnie poniżej połowy.
2. Zjazd z górki 300-400m (noga z gazu) TS 76st, wskażnik 1/4 skali.
3. Przejazd przez miasteczka (około 50km/h, obroty pod 2tys) bez sygnalizacji świetlnej, bez zatrzymywania: TS 77-79st, TP wskaźnik w połowie drugiej ćwiartki.
4. Ostatnie 2km nawiew na 3/4 ustawiony na 29st. Na finiszu pod domem 75st, TP wskaźnik 1/4 skali. Zauważalny spadek temperatury silnika z 79st na 75st po włączeniu mocniejszego nawiewu, pomimo takiego samego stylu jazdy.
Potem jeszcze postój pod domem z ciągle włączonym nawiewem około 3 min, TS spadła do 74st. Pamiętajmy, że na zewnątrz -16st Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z obserwacji jasno wynika, że u mnie połowa skali temperatury płynu to około 83-85 stopni silnika (z wyświetlacza). 1/4 skali to około 75st silnika.


Ostatnio edytowane przez szwedos ; 07-01-2017 o 21:35
szwedos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 15:54   #42
drom00
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 04-01-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

I tu ciekawostka...wariacje z temperatura silnika sa tak i przy ciepelku jak i przy mrozach tylko z wieksza sila...ford posprawdzal i nie stwierdzili spalin ani oleju w ukladzie chlodzenia co wskazywaloby na uszkodzona glowice...a takie to daje efekty...dzisiaj 50km po wioskach z predkoscia do 80 i ledwo do pierwszej kreski dotarla wskazowka
drom00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 17:18   #43
drom00
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 04-01-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

A cieplo w aucie jest juz po przejechaniu 1.5 km co ciekawe
drom00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 17:35   #44
cneku
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-06-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 90km
Rocznik: 2006
Postów: 61
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Panowie nie ma o co się martwić. Zimą w dieslach a szczególnie fordach tak się dzieje.
Ja mam mk2 1.6 TDCI i po jeździe na autostradzie z prawidłowej temperatury potrafi spaść do 65 stopni stojąc na światłach dłuższą chwilę. Nic się nie dzieje tak ma być po prostu taki urok. Jeździć nie myśleć i się nie martwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. miną mrozy i ostra zima - wszystko wróci do normy.

Ostatnio edytowane przez cneku ; 10-01-2017 o 18:12
cneku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 19:23   #45
szwedos
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-01-2017
Skąd: Orzesze
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Jechałem dzisiaj dłuższą trasę po dwupasmówce z w miarę stałą prędkością i obrotach około 1700 i powiem, że temperatura w miarę stabilnie w zakresie 79-84 stopnie (na wyświetlaczu). Wskazówka płynu praktycznie cały czas minimalnie poniżej połowy, czyli tak jak powinno być.
Widać jak termostat otwiera się przy 83-84 stopniach, bo temperatura spada wtedy to 79-80 stopni, ale potem zaraz rośnie i znowu cykl się powtarza.
Jak w momencie otwarcia termostatu włączę mocniej ogrzewanie (np na połowę i jakieś 26 stopni ustawię) to wtedy spadnie jeszcze 1-2 stopnie mniej 77-78, ale zaraz idzie w górę znowu do 83 (czasem 84) i znowu spada na 79-80. W tym przedziale ruch wskaźnika to może 1-2mm
Wniosek: Termostat działa. Otwiera i domyka. Gdyby nie domykał, trudno byłoby osiągną te 83-84 i wskazówkę praktycznie w połowie.
Na światłach po kilku minutach temperatura spada do 73-76 stopni w zależności jak mocno włączę ogrzewanie. Jak jest wyłączone albo chodzi minimalnie, ustawione na 19st to te 76 stopni trzyma (wskaźnik spada tak do poziomu 1/4 może trochę powyżej).
Przy małych prędkościach po mieście jak się zagrzeje to trzyma tak 77-79 czyli około połowy 2giej ćwiartki na wskaźniku.
Temperatura dzisiaj na zewnątrz podczas jazdy to -12 stopni.
Z ciekawości byłem wczoraj w ASO w Rybniku. Serwisant potwierdził mi w rozmowie, że 1.6 tdci to norma. Aluminiowa głowica, w której wkręcony jest czujnik temp szybko się wychładza jak się chwile postoi na światłach albo zjedzie z górki hamując silnikiem zwłaszcza w takich temperaturach jak teraz.
serwisant mówił tez, że często klienci o to pytają.
szwedos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 19:33   #46
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Wszystko w porządku. Jeździłem chyba trzema różnymi mk2 (z silnikiem 1.6 TDCi). W trzech przypadkach to samo.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 22:30   #47
drom00
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 04-01-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Warto posluchac doswiadczen innych dziwi mnie tylko to ze cieplo bardzo szybko daje do wnetrza ale dzisian nawet nie przekroczyl pierwszej cwiartki.. wczoraj obwodnica 3miasta 120km/h i maxymalnie polowe 2 cwiartki zlapal....szwedos a ten czujnik w glowicy moze padniety...jak on wyglada?

Bump: Zastanawia mnie tez czy teemostat zamiennik nie ma nizszej temperatury otwarcia.. w zeszlym roku na seryjnym termostacie az tak duzych roznic nie zarejestrowalem...podczas upalow jest to samo tylko w mniejszym.zakresie...

Bump:

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drom00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 23:23   #48
jas33
ford::average
 
Imię: jas
Zarejestrowany: 01-09-2013
Model: ford c max
Silnik: diesel
Rocznik: 2011
Postów: 134
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Drom 00 cieplo szybko Ci sie robi w autku bo pewnie masz ogrzewanie elektryczne/ dodatkowe/
jas33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 06:31   #49
szwedos
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-01-2017
Skąd: Orzesze
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał jas33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szwedos a ten czujnik w glowicy moze padniety...jak on wyglada?
Szczerze nie zaglądałem tam jeszcze, ale czujniki temperatury wyglądają bardzo podobnie.
W 1.6 tdci to najprawdopodobniej wygląda tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czujnik z niebieskim kabelkiem zakończony wtyczka w kręcony w glowicę.
U mnie te temperatury trochę wyższe niż u ciebie.
Jedź na wyświetlaczu w trybie serwisowym (Wciśnij na kilka sek "ok" na kierownicy, trzymając przekręć kluczyk w stacyjce, aż pojawi się "test" i odpal auto. Naciskając strzałkę w górę lub dół dojdziesz do temperatury silnika.)
Zobacz podczas jazdy na dwupasmówce po 15-20 km czy dojdzie do 83-85 stopni i nagle spadnie o 3-5 stopni.
Jeśli nie umie osiągnąć takiej temperatury podczas stałej prędkości z i nie widać momentu otwarcia to może być coś z termostatem.
Może się wcale nie domykać. U mnie przy jeździe przy 90-100 km/h po takim dystansie nie ma problemu, żeby osiągnął temp otwarcia termostatu nawet przy -15 st na zewnątrz.

Ostatnio edytowane przez szwedos ; 11-01-2017 o 06:37
szwedos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 07:41   #50
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Sprawdzaliście czy są otwarte żaluzje na chłodnicy podczas postoju?

Wczoraj jechałem trochę obwodnicą, stałem też na światłach i co zaobserwowałem to oczywiście nagrzeje się do temperatury powiedzmy umownie 90 stopni czyli środek skali, ale po postoju 5-7 minut spada do 75 stopni czyli 1/4 skali. Wyskoczyłem żeby sprawdzić żaluzje i były zamknięte, więc w sumie co schładza tak silnik, zimne zasysane powietrze i otwarte ogrzewanie?

Ostatnio edytowane przez raptorf22 ; 11-01-2017 o 07:52
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3 , temperatura silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.