Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2012, 14:20   #1
wojtek_gtx
ford::average
 
Avatar wojtek_gtx
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 1.9TDI/AFN ++ / 148KM/332NM
Rocznik: 1999
Postów: 138
Domyślnie Dziwne objawy ślizgającego się sprzęgła. Dość nietypowe.

Witam wszystkich.
Mam dziwny problem ...
Pacjent to Ford Galaxy MK1 1.9TDI AFN - teraz prawie 150KM ...
Mój wóz jest po programie i po wtryskach .
W zeszłym roku w marcu wymieniałem sprzęgło z dwumasem na nowe .
I tak mam taki dziwny objaw jak ruszam ostro nawet po maxie z niskich biegów to wszystko jest oki ale gdy jadę na 2 lub 3 biegu i dodam gazu na max obroty dochodzą do 2000-2300 normalnie potem jest jak by ślizgało się sprzęgło (może i się ślizga) ale dochodzi do 3200-3300 i spadają na około 2600 i ciągnie już dalej normalnie bez ślizgu . Ja podczas takiej sytuacji nie odpuszczam gazu tylko trzymam w podłodze .
I co mnie dziwi że gdyby się ślizgało sprzęgło to by śmierdziało albo jak już zerwie i jak trzymam cały czas pedał w podłodze to powinno się cały czas ślizgać ??
Może ktoś miał taką sytuację ...
Proszę o pomoc .
Może to wina programu - nie mam wykresu bo mi zaginął ...

__________________
Sprzedam 1.9TDI++ AFN 148KM/332NM (VAN GHIA)


Forum Mazd Turbo http://www.gtrproject.pl/forum

Ostatnio edytowane przez wojtek_gtx ; 26-02-2012 o 17:13
wojtek_gtx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 11:46   #2
Paintbox_team
ford::advanced
 
Avatar Paintbox_team
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: pomorskie
Model: Galaxy GHIA-WOLF CONCEPT
Silnik: 1.9 TDI 143 PS 360 Nm
Rocznik: 2003
Postów: 314
Domyślnie Odp: Dziwne objawy ślizgającego się sprzęgła. Dość nietypowe.

To zdrowo kolega dołożył koników ...Ja dla odmiany wypierdzieliłem boxa (143ps,360nm) bo poprzednia dwumasa zmarła po 40 tyś km...Ale wracając do problemu to nie ma innego sensownego wytłumaczenia jak poślizg sprzęgła,co do smrodu palonej tarczy to w trakcie jazdy nie poczujesz,co innego jakbyś przypalał tarczę na zaciągniętym ręcznym i w miejscu palił sprzęgło
Jeżeli masz dobrego speca od programy to niech zostawi moc ale zejdzie z momentu na 320nm bo tyle zniesie dwumasa,każda nadwyżka zabija koło...taka prawda ...Do twojego modelu z tego co wiem pasuje sztywne koło od pierwszych modeli vr6,przy takiej mocy pomyśl o spieku i wzmocnionym docisku
Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam Marcin,niżej pozujący galuś
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=94
Paintbox_team jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2012, 14:45   #3
wojtek_gtx
ford::average
 
Avatar wojtek_gtx
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 1.9TDI/AFN ++ / 148KM/332NM
Rocznik: 1999
Postów: 138
Domyślnie Odp: Dziwne objawy ślizgającego się sprzęgła. Dość nietypowe.

Witam wszystkich

Problem najprawdopodobniej rozwiązany ...
Wczoraj troszkę powalczyłem - do 1 rano.
Wymieniłem wszyściuteńkie podciśnienia od EGR jak i Turbo, N75, gruszka nawet od sterowania klimatronikiem ale pomogło .
Jeździłem dzisiaj chyba ze 3 godziny po mieście i ani razu nie miałem efektu ślizgającego się sprzęgiełka ;-)
Ciskałem go specjalnie specjalnie mocniej niż zwykle ale nic się nie działo .

Pozdrawiam
__________________
Sprzedam 1.9TDI++ AFN 148KM/332NM (VAN GHIA)


Forum Mazd Turbo http://www.gtrproject.pl/forum
wojtek_gtx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2012, 18:05   #4
szantis
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: 3city
Model: sharan
Silnik: 1,9 TDII- 1XXkm/3XX Nm
Rocznik: '98/99
Postów: 245
Domyślnie Odp: Dziwne objawy ślizgającego się sprzęgła. Dość nietypowe.

Cytat:
Napisał Paintbox_team Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Do twojego modelu z tego co wiem pasuje sztywne koło od pierwszych modeli vr6,przy takiej mocy pomyśl o spieku i wzmocnionym docisku
Pozdrawiam
Dla uściślenia koło pasuje od 1Z, PG ,ABF , docisk +tarcza od g60 lub vr'a. zestawy od g60 lub vr. O ile pamietam zestaw od g60 daje rade do ok 380 Nm , wyżej daje się od vr'a .
Spieki i wzmocniony docisk to juz nie w afn ze standardową pompą i suszarką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Swoją droga ciekawy jest efekt usunięcia ślizgania sprzęgła po wymianie podciśnień, czyżby suszarka dmuchała na maxa na zablokowanej gruszce ( krótki czas - bez notlaufa) ?

Ostatnio edytowane przez szantis ; 12-03-2012 o 18:07
szantis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2012, 19:27   #5
wojtek_gtx
ford::average
 
Avatar wojtek_gtx
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 1.9TDI/AFN ++ / 148KM/332NM
Rocznik: 1999
Postów: 138
Domyślnie Odp: Dziwne objawy ślizgającego się sprzęgła. Dość nietypowe.

Cytat:
Napisał szantis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla uściślenia koło pasuje od 1Z, PG ,ABF , docisk +tarcza od g60 lub vr'a. zestawy od g60 lub vr. O ile pamietam zestaw od g60 daje rade do ok 380 Nm , wyżej daje się od vr'a .
Spieki i wzmocniony docisk to juz nie w afn ze standardową pompą i suszarką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Swoją droga ciekawy jest efekt usunięcia ślizgania sprzęgła po wymianie podciśnień, czyżby suszarka dmuchała na maxa na zablokowanej gruszce ( krótki czas - bez notlaufa) ?
Dlatego napisane jest w temacie "Dziwne objawy ślizgającego się sprzęgła. Dość nietypowe."
A co do zestawów na sztywnym kole to nikt mnie nie namówi na taki zestaw ... już to przerabiałem w Dieslu i to też w AFN ale w Passacie i odradzam . To i tak stare klamoty i wystarczająco trzęsą wozem .
Ja do audi ostatnio przerabiałem tarczę u radzika i nabił mi organika troszkę grubszego i też daje radę .
__________________
Sprzedam 1.9TDI++ AFN 148KM/332NM (VAN GHIA)


Forum Mazd Turbo http://www.gtrproject.pl/forum
wojtek_gtx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2012, 10:55   #6
Paintbox_team
ford::advanced
 
Avatar Paintbox_team
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: pomorskie
Model: Galaxy GHIA-WOLF CONCEPT
Silnik: 1.9 TDI 143 PS 360 Nm
Rocznik: 2003
Postów: 314
Domyślnie Odp: Dziwne objawy ślizgającego się sprzęgła. Dość nietypowe.

Cytat:
Napisał szantis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla uściślenia koło pasuje od 1Z, PG ,ABF , docisk +tarcza od g60 lub vr'a. zestawy od g60 lub vr. O ile pamietam zestaw od g60 daje rade do ok 380 Nm , wyżej daje się od vr'a .
Wiedziałem że gdzieś dzwoni ale nie do końca gdzie
Dzięki za doedukowanie
__________________
Pozdrawiam Marcin,niżej pozujący galuś
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=94
Paintbox_team jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2012, 21:46   #7
centrum
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2012
Model: m5
Silnik: 5.0 V8
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwne objawy ślizgającego się sprzęgła. Dość nietypowe.

Cześć, ja z zupełnie innej bajki, pojazd to BMW M5 E39...
Ale mam identyczne objawy i nie mogę sobie z tym za nic poradzić, nie było robionego żadnego programu, jest oryginalne 400koni i nie ma turbo, lecz zmienne fazy rozrządu.. Po podpięciu pod kompa wywaliło że przerywa na cylindrze 4 pozniej na cyl 2, wymieniłem obie cewki, silnik pracuje równiej ale nadal jest objaw jak gdyby 'ślizgającego sprzęgła', komputer wywalił też sondę lambda ale jej wymiana nic nie zmieniła, teraz brak jakichkolwiek błędów. Dodam że na forum M-Powera wszyscy rozkładają ręce... Mechanicy też... Ratuje mnie jedynie ASO we Wrocku z doświadczeniem w eMkach ale nie chce zostawić tam połowy wartości auta... Więc pytanie: czy poza podciśnieniem i Turbo (bo tego u mnie nie ma) coś ruszałeś? Jakbyś mógł dokładniej opisać co zrobiłeś to byłbym wdzięczny, może to nasunie mi jakiś pomysł co może się dziać u mnie
centrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2013, 09:30   #8
preston81pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Nissan primera P12
Silnik: 1,9 dci
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwne objawy ślizgającego się sprzęgła. Dość nietypowe.

witam podepnę się pod temat mam te same objawy auto primera p12 silnik 1,9 dci silnik f9q
wymienilem turbine...
czyszczenie ukladu wtryskowego
wymiana przeplywki
czyszczenie egr korektora itd
ogolnie poszlo juz ponad 2k na usuniecie problemu meczy mnie to nadal jak nagrzeje auto to tylko u mnie wystepuje ten objaw pedal gazu w podloge obroty leca do gory do ok 3000 czuc wieksza moc nawet chyba wieksza niz byc powinna po czym spadek o jakies 300-500 obr i leci juz normalnie do gory.... zenujace kolego powiedz co jeszcze mam posprawdzac
preston81pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2013, 13:25   #9
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Dziwne objawy ślizgającego się sprzęgła. Dość nietypowe.

Panowie a zaglądaliście na fora swoich marek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2013, 21:09   #10
preston81pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Nissan primera P12
Silnik: 1,9 dci
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwne objawy ślizgającego się sprzęgła. Dość nietypowe.

jak byś zgadł....
preston81pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.