Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2010, 09:56   #1451
smithpl
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1900
Rocznik: 2004
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Mam pytanko , jak zdiagnozowac VAGiem dogrzewacz?
dzieki za informacje i sugestie - dotyczy modelu Galaxy 1.9TDI 2004 rok

smithpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 13:02   #1452
MacWolf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK2 TIPTRONIC
Silnik: 1,9TDI, 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam Kolegów!!!
Niestety dogrzewacz tej zimy zamilkł (w zeszłą "odrzutowiec" sprawował się znakomicie). Temp po 30km jazdy 50km/h może wskoczy na pierwsza kreskę, wiadomo.
Czy może być tak, że wyłączył się z powodu za niskiego poziomu płynu chłodniczego. Od połowy jesieni ubywa płynu, wywala co jakiś czas komunikat: STOP - pruff kullmittel, wyciek zdiagnozowany, zbiornik wyrównawczy puszcza na zgrzewie, mam zamówiony "nowy" używany, oczywiście kontroluje i dolewam.
Kolega Marwyk wrzucił w wątku pdf-a z opisem naszego piecyka i było tam, że wyłaczy się jeżeli poziom płynu będzie za niski.
Z tego co patrze w schematy, to piecyk nie ma czujnika poziomu płynu.
Czy może być tak, że jeżeli komputer otrzyma info, że mało płynu, to po prostu wyłącza dogrzewacz i trzeba zresetować VAGiem??

Dzięki za wszelkie info.
MacWolf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 16:36   #1453
wojtek_gtx
ford::average
 
Avatar wojtek_gtx
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 1.9TDI/AFN ++ / 148KM/332NM
Rocznik: 1999
Postów: 138
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Poszukuję bezpiecznika od dogrzewacza w Fordzie Galaxy MK1 1.9TDi z 1998r.
Chodzi mi o to że chcę go wyłączyć bo coś się psuje (strasznie śmierdzi nie przepaloną ropą i dymi) .
Chodzi mi o wyłączenie samego dogrzewacza do czasu odstawienia do serwisu .
Czy to może bezpiecznik NR. 24 – (25A) ??

Bardzo proszę o pomoc.
__________________
Sprzedam 1.9TDI++ AFN 148KM/332NM (VAN GHIA)


Forum Mazd Turbo http://www.gtrproject.pl/forum
wojtek_gtx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 21:29   #1454
paluch34
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-11-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Galaxy
Silnik: BTB
Rocznik: 2005
Postów: 5
Unhappy Odp: Dogrzewacz

Witam Klubowiczów.
Mam pytanie czy ktoś zna warsztat w Wielkopolsce specjalizujący się w montażu dogrzewaczy. Ja w swoim Fordzie nie mam tego urządzenia.
Pozdrawiam
paluch34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 08:36   #1455
Pietrzy5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łęczna
Model: wv sharan
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Sprzedam czujnik temperatury ten odpowiadający za włączenie piecyka umieszczony na podszybiu w 100% sprawny. Pozdrawiam
Pietrzy5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 08:37   #1456
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Pietrzy5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Chciałbym oficjalnie podziękować koledze Stefano za uzdrowienie i przerobienie mojego piecyka na postojówke... Polecam wszystkim pełen PROFESJONALIZM
Dzięki za dobre słowo.

Cytat:
Napisał piotrj78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! poszukuje do dogrzewacza D3wz pompki paliwa. Przedstawiciel Ebersprecher zawołał ponad 450 zl. Czy znacie jakieś sklepy internetowe gdzie można kupić taniej ewentualnie czy można zamontować jakiś zamiennik?
Cytat:
Napisał DDiablo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy można gdzieś tanio dostać pompkę paliwa do d3w? U mnie poszły oba styki i nie udało mi się jej zreanimować. W ASO jest za jedyne 600 zł. Na allegro również jest ale ok 200 zł za używkę. Macie może jakiś sprawdzony sklep? Ewentualnie czy można wykorzystać inną pompkę. Widzę, że nie tylko ja mam problem z pompką paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pewnie trzeba będzie rozpinać piec, żeby błędy wykasować jak wymienię pompkę, lub co gorsza nie odpali wcale po tylu latach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam używki oryginał za 150 zł, regenerowane trochę taniej. Sprawne 100 %, ustawiona własciwa dawka paliwa.

Cytat:
Napisał ARTEK M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy w sprawie pompek paliwa do dogrzewacz piszcie do Stefano. Ja u niego naprawiałem dogrzewacz i wymieniałem pompkę.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał smithpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanko , jak zdiagnozowac VAGiem dogrzewacz?
dzieki za informacje i sugestie - dotyczy modelu Galaxy 1.9TDI 2004 rok
Dziwne pytanie, tak jak inną pozycje w samochodzie, poczytaj ten temat, pisalismy tak dużo o tym!
Idziesz w piecyk 08-> 02 masz błedy-> a 08 masz bloki danych, zobaczysz temperatury płomienia, płynu...

Cytat:
Napisał MacWolf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Kolegów!!!
.................
Z tego co patrze w schematy, to piecyk nie ma czujnika poziomu płynu.
Czy może być tak, że jeżeli komputer otrzyma info, że mało płynu, to po prostu wyłącza dogrzewacz i trzeba zresetować VAGiem??

Dzięki za wszelkie info.
Poziom płynu nie ma nic do pieca, chociaż jak będzie za niski, elektr. pomka płynu moze mielić powietrze i wyskoczy błąd przegrzania , ale to juz chyba extrema. Komputer auta, ani klimatronik nie steruje piecem.

Cytat:
Napisał wojtek_gtx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukuję bezpiecznika od dogrzewacza w Fordzie Galaxy MK1 1.9TDi z 1998r.
......
Czy to może bezpiecznik NR. 24 – (25A) ??

Bardzo proszę o pomoc.
Zdaje się, ze nr 6 nie jestem pewien, bo w MK2 , to na 100 % nr 12. Szukam dla ciebie opisu bezpieczników i tragedia, gdzies mi wcięło z MK1.

Pozdrowienia dla marznących i grzejacych sie w swoich Galaxiorach, Sharankach i Hiszpankach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byle do wiosny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 03-12-2010 o 10:28
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 10:49   #1457
smithpl
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1900
Rocznik: 2004
Postów: 91
Exclamation Odp: Dogrzewacz

Mam pytanko do posiadaczy MK2 Galaxy z 2004 roku.

Jak wchodze w Aux Heat podaje mi ze nie ma komunikacji z modulem.
Mam tylko dogrzewacz....

Czy to normalne?
Nie mam jak zdiagnozowac co i jak.
po wstepnych pomiarach czujnikow wyglada ze jest OK, dogrzewacz jakby chcial odpalic ale nie moze ( moze to swieca? )
smithpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 13:44   #1458
wojtek_gtx
ford::average
 
Avatar wojtek_gtx
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 1.9TDI/AFN ++ / 148KM/332NM
Rocznik: 1999
Postów: 138
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdaje się, ze nr 6 nie jestem pewien, bo w MK2 , to na 100 % nr 12. Szukam dla ciebie opisu bezpieczników i tragedia, gdzies mi wcięło z MK1.

Pozdrowienia dla marznących i grzejacych sie w swoich Galaxiorach, Sharankach i Hiszpankach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byle do wiosny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak nie ma lepszego znawcy w temacie Sharanków, Galaxiorów oraz Hiszpaniaków "Stefano" na wszystko ma zawsze odpowiedź :-)

U mnie znalazłem coś takiego odnośnie bezpieczników

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprzedam 1.9TDI++ AFN 148KM/332NM (VAN GHIA)


Forum Mazd Turbo http://www.gtrproject.pl/forum
wojtek_gtx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 19:26   #1459
bulik75
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: ŚWIDNICA
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam kolegów po tygodniowej walce z moim piecykiem D5WZ. Tak jak radził kolega STEFANO- zdemontowałem piecyk ; rozkręciłem i żeczywiście wiatrak dmuchawy przytarty (dolne łożysko zasyfione) -przemylem,nasmarowałem,przedmuchałem piecyk sprężonym powietrzem,złożyłem do kupy i zmontowałem. Następnie dobrałem się do elektrycznej pompy wody ( tej pod podszybiem).Po rozebraniu w środku wielki syfek ze startych na maxa szczotek( miały po 3mm )- założyłem nóweczki , skręciłem do kupy - no i próba... Po odpaleniu auta po kilku sekundach z pod auta zaczoł sie wydobywać biały dymek-( wielka,ale przedwczesna radość),zaczoł świstać wętylator w piecyku,najpierw powoli,potem coraz szybciej , coraz więcej białego dymu- i nic-ucichł. Za około 20 sekund piecyk znowu zaczoł startować i to samo-wentylator świszczy , biały dym leci a piec nie odpala.Wlazłem pod auto , a z piecyka tzn. z dwóch wylotów czyli z łumnika i z tej kawałka rurki co jest pod wiatraczkiem kapie dość obficie ropa. Przy odpalaniu biały dym nie wylatywał tłomikiem , tylko własnie tą krótką rurką pod wiatrakiem. Tak ma być? Po wyłączeniu silnika z przodu było słychać w końcu pracujący silniczek płynu chłodniczego przez około 30-40 sek. I tu pytanie do naszego doktora od piecyków , kolegi STEFANO... Gdzie szukać dalej... Świecy nie sprawdziłem bo nie wiedziąłem jak... Czekam na odpowiedż. Pozdro...
bulik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 20:29   #1460
robdemolka
ford::advanced
 
Avatar robdemolka
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 14-03-2008
Skąd: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Model: FORD GALAXY GHIA
Silnik: 1.9 TDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał bulik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam kolegów po tygodniowej walce z moim piecykiem D5WZ. Tak jak radził kolega STEFANO- zdemontowałem piecyk ; rozkręciłem i żeczywiście wiatrak dmuchawy przytarty (dolne łożysko zasyfione) -przemylem,nasmarowałem,przedmuchałem piecyk sprężonym powietrzem,złożyłem do kupy i zmontowałem. Następnie dobrałem się do elektrycznej pompy wody ( tej pod podszybiem).Po rozebraniu w środku wielki syfek ze startych na maxa szczotek( miały po 3mm )- założyłem nóweczki , skręciłem do kupy - no i próba... Po odpaleniu auta po kilku sekundach z pod auta zaczoł sie wydobywać biały dymek-( wielka,ale przedwczesna radość),zaczoł świstać wętylator w piecyku,najpierw powoli,potem coraz szybciej , coraz więcej białego dymu- i nic-ucichł. Za około 20 sekund piecyk znowu zaczoł startować i to samo-wentylator świszczy , biały dym leci a piec nie odpala.Wlazłem pod auto , a z piecyka tzn. z dwóch wylotów czyli z łumnika i z tej kawałka rurki co jest pod wiatraczkiem kapie dość obficie ropa. Przy odpalaniu biały dym nie wylatywał tłomikiem , tylko własnie tą krótką rurką pod wiatrakiem. Tak ma być? Po wyłączeniu silnika z przodu było słychać w końcu pracujący silniczek płynu chłodniczego przez około 30-40 sek. I tu pytanie do naszego doktora od piecyków , kolegi STEFANO... Gdzie szukać dalej... Świecy nie sprawdziłem bo nie wiedziąłem jak... Czekam na odpowiedż. Pozdro...
Witaj prawdopodobnie na 100% masz swiece spalona ,a może i sitko zniszczone tak jak u mnie musisz ja wymienić ,dlatego ci cieknie ropa i piecyk nie odpala ,jak miałeś na wieszchu piecyk trzeba było ja sprawdzić,atak musisz zaglądać tam jeszcze raz
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg piecyk.JPG (23.3 KB, 253 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00331.JPG (50.9 KB, 208 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam Robert

Ostatnio edytowane przez robdemolka ; 03-12-2010 o 20:35
robdemolka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.