Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2022, 23:26   #31
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cześć,
Chciałem odświeżyć temat.
Ja nadal czekam na odbiór swojego, ale jestem ciekawy wrażeń i opinii - jak Wam spisuje się hybryda w maxie?

lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2022, 11:13   #32
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Przebił u mnie 10kkm, więc można napisać podsumowanie.

Nadwozie.
Cóż, miałem Galaxego MK3, a bezpośrednio się przesiadłem z Grand C-MAX'a, więc przestrzeni jest więcej, w stosunku do Galaxego jakiś dużych ubytków nie widzę - poza jednym, tunel środkowy wystaje mocno do drugego rzędu nieco ograniczając miejsce na nogi osoby na środku, przy czym jest to problem tylko w sytuacji gdy przesuniemy ten fotel choć trochę do przodu, jak jest przesunięty do tyłu problem nie występuje. 6 i 7 miejsce na prawdę dość wygodne, mniej miesca nad głową niż w Galaxy, za to wygodniej niż w Grandzie (choć i tam dało się jako tako po mieście podróżować), bagażnik fajny, funkcjonalny schowek w wersji 7os. w bagażniku, fajnie składane fotele, polecam dokupić matę bagażnika oryginał Ford bo jest ciekawie przemyślana, a ładna welurowa. Wnętrze dla mnie widać, że nie zaprojektowane wczoraj, natomiast moim zdaniem nie zestarzał się design, a intuicyjność obsługi na wysokim poziomie, dodatkowo część funkcji jest na fizycznych przyciskach co dla mnie jest dużym plusem, a jak ktoś chce ma na dotykowym ekranie. Fotele wygodne, ciut trzeba pokombinować żeby ustawić pod siebie.
Dodatkowa informacja - przy 130km/h, belki Ford, uchwyt jakiś włoski, rower na dachu i radyjko na 6 leciało, rozmawiałem normalnym tonem głosu, a nawet można było mówić przyciszonym i też bez problemu się szło dogadać.

Wyposażenie
Mam Titanium X - czyli ma wszystko co chciałem, a nawet rzeczy z których nie korzystam (automatyczne parkowanie). Zależało mi na systemach bezpieczeństwa (BLIS, Line Assist, Radar, Aktywny tempomat, czytanie znaków, zmęczenie kierowcy, ostrzeżenie o kolizji, LED adaptacyjny), wpadło jeszcze kilka bajerów. Generalnie ma wszystko. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niczego mi nie brakuje, poza el. fotelami ale ani nie chciałem dopłacać do ST Line, bo nie miał nic ciekawego dla mnie (a Vignale był już za drogo), albo mogłem wziąć fotele el. ze skóry czego też nie chciałem, albo ergonomiczne, które nie były dostępne w wersji 7 osobowej.

Prowadzenie
Generalnie prowadzi się super, absolutnie nie czuć nadwagi związanej z masą, płynnie, wygodnie, nie buja się, ani nie trzęsie. Co fajne czy pusty czy mocno dociążony bez znaczenia i dla hamulców i zawieszenia, wciąż prowadzi się płynnie i pewnie. Ja jestem zadowolony że to nie ST Line utwardzony.

Napęd
Największa wada to postukujący tłumik drgań, będę to zgłaszał i jechał do ASO w październiku żeby w to spojrzeli.
Poza tym bardzo fajny i płynny napęd. Spalanie maksimum 8l, w trasie, średnia prędkość około 110km/h, tempomat na 130km/h, rower na dachu, 4 na haku, gratów dla pięciosobowej rodziny nad morzem na 3 tygodnie.
Najniższe pokazał 4.2l, ale jako że komputer kłamie, to wyszło w granicach 4.8-4.9l, trasa Gdynia -> Hel, po 23, pusto, równa jazda w dwie osoby, średnia prędkość wyszła pod 70km/h. Zwykle w mieście pali między 6-7l. Dla mnie mało.
Osiągi są wystarczające, nawet jadąc załadowany do 160km/h doszedł płynnie choć silnik musiał wbić na obroty, nie ma siły na to. Mnie tyle wystarczy, choć wiem że będą zwolennicy posiadania 240KM w S-MAX'ach będą mega zawiedzeni, ale zgodnie z tym co napisałem w profilu to jest 2.5 ale bez turbo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2022, 23:00   #33
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to cenny wpis, dzięki. Ja to się cieszę, ze z 240 KM przesiądę się na ta „zmuloną” hybrydę. Gdy ogłosiłem rodzinie, ze następny Ford będzie wolniejszy to okazało się, ze wszyscy ucieszyli się, ze tata będzie jeździł wolniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiec zwolniłem już teraz.

I tez mnie niedługo czeka wożenie 5-go roweru na dachu. Szkoda, nie nikt nie wymyślił 5 rowerowej platformy na hak.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2022, 06:46   #34
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tez mnie niedługo czeka wożenie 5-go roweru na dachu. Szkoda, nie nikt nie wymyślił 5 rowerowej platformy na hak
Już przy 4 musisz uważać na wagę rowerów, a 5 to jest nie realne zmieścić się w 100kg, a do tego dźwignia na zawieszenie i podłogę gigantyczna.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2022, 14:59   #35
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Jako że pod koniec miesiąca odbieram swoją również dziękuję za cenny wpis i podsumowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS. Nie wspomniałeś o niezamykanej klapce wlewu paliwa - nowość od tego roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - dziwne oszczędności :/
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2022, 18:04   #36
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako że pod koniec miesiąca odbieram swoją również dziękuję za cenny wpis i podsumowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS. Nie wspomniałeś o niezamykanej klapce wlewu paliwa - nowość od tego roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - dziwne oszczędności :/
Ciekawe czy Ty i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podzielicie moją opinię. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2022, 21:49   #37
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe czy Ty i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podzielicie moją opinię. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja to już tyle czekam, wszystkie testy obejrzałem i opinie, że więcej chyba wiem o tym aucie niż niejeden właściciel hybrydy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2022, 08:04   #38
StStS
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: S-Max Vignale
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 54
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe czy Ty i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podzielicie moją opinię. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się w pełni zgadzam. Z jazdy autostradowej to rzeczywiście cisza na plus, ale aktywny tempomat na minus. Za ostro hamuje kiedy dojedzie się za blisko (jego zdaniem) ciężarówki, czasem już zmieniam pas, żeby kogoś wyprzedzić, a on jeszcze po heblach da..
StStS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2022, 21:26   #39
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał StStS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się w pełni zgadzam. Z jazdy autostradowej to rzeczywiście cisza na plus, ale aktywny tempomat na minus. Za ostro hamuje kiedy dojedzie się za blisko (jego zdaniem) ciężarówki, czasem już zmieniam pas, żeby kogoś wyprzedzić, a on jeszcze po heblach da..
To prawda, jedyna jego wada, jak na początku ciągle mi się to zdarzało, tak teraz baaardzo rzadko, mam ustawioną odległość na dwie kreski i już opanowałem, odpowiednią zmianę pasa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2022, 13:08   #40
toz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2004
Model: Galaxy
Silnik: 2,0
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Tak a propo rozbieżności między zużyciem paliwa a wskazaniami kopmputera - dostałem coś takiego (Galaxy 2022 hybryda):

1 AKCJE SERWISOWE

NIEZGODNOŚĆ MIĘDZY RZECZYWISTYM ZUŻYCIEM PALIWA A KOMPUTEREM POKŁADOWYM
Akcja serwisowa nieukończona
Szczegóły
Opis
NIEZGODNOŚĆ MIĘDZY RZECZYWISTYM ZUŻYCIEM PALIWA A KOMPUTEREM POKŁADOWYM
Nr kampanii#
22C19
BRAK PROGRAMU SATYSFAKCJI KLIENTA (CSP) *

Mam nadzieję, że mimo braku CSP jednak będzie to za darmo.
toz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.