Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2016, 10:29   #151
Rosiczka922
ford::beginner
 
Imię: Greg
Zarejestrowany: 04-04-2016
Skąd: London
Model: Ford Mondeo mk4 Ghia
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

DziekiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rosiczka922 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2017, 20:05   #152
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Odświeżę temat.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będąc u znajomego mechanika dostałem od niego (na moją prośbę) termostaty, aby je porównać z moimi. Wymontowałem duży i włożyłem ten, który dostałem. Dzisiaj (na drugi dzień po montażu) po przejażdżce ~5km zauważyłem, że teraz silnik gorzej się nagrzewa - zapewne konieczne odpowietrzenie zgodnie z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Ale posiadając również mały termostat (zapewne ori bo ma wypłukaną z trzpienia do cna gumową uszczelkę) porównałem go ze swoim starym i okazało się, że wybite na nim znaki różnią się od tych na moim. Może to oznaczenie daty produkcji, a może oznaczenie temperatury.
Załączam fotkę, na której oznaczenie 234D (z lewej) to starszy termostat od mojego znajdującego się po prawej z symbolami 041D.

PS
Trzpienie zamieniłem miejscami bo obudowa stara była pęknięta.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Mały termostat.jpg (95.3 KB, 73 wyświetleń)
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2017, 22:11   #153
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Zważywszy na "utrzymująco-postępującą" niską temperaturę powietrza na zewnątrz od kilku dni borykam się z brakiem zadowalającego ciepła w kabinie. Wymiana termostatów (jak pisałem powyżej) okazała się niezadowalająca.
Wczoraj oświeciło mnie jak sprawdzić poprawne działanie małego termostatu, a dzisiaj wykonałem eksperyment.

Na gumowy przewód "wodny" "idący" od małego termostatu założyłem kaganiec - zacisnąłem na nim dwie plastikowe stopki "pod-meblowe" (ich zaokrąglone ranty nie przetną przewodu) za pomocą trytek plastikowych, co zablokowało przepływ cieczy przez mały termostat.
I co - nareszcie jest ciepluchno.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jadąc do domu ekspresówką zarówno wciskałem jak i z górki zdejmowałem nogę z gazu, i przy włączonym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] obserwowałem cyfrowe wskazania temperatury silnika. Przy zwolnieniu pedału gazu (oczywiście bez wyłączania z biegu na luz) jadąc kilka km temperatura spadła tylko do około 70st.C (wcześniej bez ww. "kagańca" wynosiła nawet poniżej 40st.C), a przy utrzymywaniu silnika w górnych partiach dopuszczalnych obrotów przez kilka km temperatura osiągała maksymalną wartość wynoszącą 99st.C.
Nadmienię, że dla zwiększenia efektywności schładzania cieczy podczas tej jazdy przez cały czas włączony był nawiew MAX na przednią szybę (żółta ikonka).
Teraz mam pewność co mam kupić - mały termostat, o którym pisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Mariusz.

PS
Przy okazji zastanawiam się jaka jest różnica między oryginalnymi, a "innymi" małymi termostatami. Analizując ich budowę dochodzę do wniosku, iż najważniejszym w nich elementem jest moim zdaniem sprężyna - to banalne. Jeżeli ktoś ma inny wniosek niech się nim podzieli.

Dodatkowo teraz zastanawiam się nad zamontowaniem w Mondku czujnika temperatury oleju. Jest to na tyle (chyba) nieskomplikowane, że można by wykorzystać istniejący wskaźnik temperatury, a może nawet tryb testu własnego zestawu wskaźników. Wystarczy zamontować dodatkowy taki sam czujnik temperatury jak istniejący w bolidzie (cieczy/głowicy) gdzieś "przy oleju", włączając między ich obwody zasilania elektryczny klawisz np. typu "przełączny reset". Dało by to możliwość pomiaru temperatury płynu chłodzącego i oleju na tych samych dostępnych wskaźnikach pojazdu.
Przy zwolnionym klawiszu wskazania dotyczą płynu chłodzącego, a po jego wciśnięciu następuje pomiar temperatury oleju.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2017-12-17
Po wymianie małego termostatu z wybitymi znakami "43 6D" zakupionego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wreszcie "ciepełko" wróciło.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Mały termostat.jpg (83.2 KB, 58 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez benio ; 17-12-2017 o 23:15
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2018, 23:06   #154
Tusjan
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 24-01-2018
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Wymieniłem 2 termostaty, problem nie ustąpił. Dopiero teraz zajrzałem na forum... Niestety. Gdy włożyłem mały termostat, delikatnie z niego kapał płyn... czyli wychodzi na to że jest otwarty? Jeśli jest otwarty, to gdy auto osiągnie swoje powiedzmy 90* to on się otworzy bardziej, a potem zamknie? Kurczę nie uśmiecha mi się 2. raz ściągać tego dolotu i bawić z tym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogrzewanie mam, a i temperatura zawszę jest na tym polu pomiędzy 60 a max... zawszę po "nagrzaniu się" ale nigdy nie jest w pionie, nawet jeśli się do niego zblizy, później opada.

Zdjęcie dodaje w linku: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tusjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 17:31   #155
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał Tusjan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... gdy auto osiągnie swoje powiedzmy 90* to on się otworzy bardziej, a potem zamknie? ...
Nie osiągnie 90st.C i też się nie zamknie do końca.
Jeżeli nie chcesz na razie wymieniać termostatu to załóż "kaganiec" na gumowy przewód "wodny" "idący" od małego termostatu, o którym powyżej napisałem.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2018, 01:04   #156
Tusjan
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 24-01-2018
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Kupiłem 2. oryginał. I wiecie co? dopiero z 2 zrobiłem jeden działający!
W jednym była uszkodzona FABRYCZNIE uszczelka ta w środku gumowa. Po prostu odpada a 2. miał zły wymiar zewnętrzny i ciekło po wierzchu... Masakra. Teraz jest już prawie ok. Musze sprawdzić duzy termostat bo auto się grzeje, ale gdy włączam nawiew, wskazówka opada.

Bump: Inne małe termostaty nie mają tej gumowej uszczelki i są nieszczelne. Patrzyłem w sklepie ukradkiem w innych firm. Gdy sie w nie dmuchnie, powietrze, gdy się w nie dmuchnie, powietrze leci jak szalone.
Tusjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2018, 09:20   #157
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał Tusjan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem 2. oryginał. I wiecie co? dopiero z 2 zrobiłem jeden działający!
W jednym była uszkodzona FABRYCZNIE uszczelka ta w środku gumowa. Po prostu odpada a 2. miał zły wymiar zewnętrzny i ciekło po wierzchu... Masakra. Teraz jest już prawie ok. Musze sprawdzić duzy termostat bo auto się grzeje, ale gdy włączam nawiew, wskazówka opada.

Bump: Inne małe termostaty nie mają tej gumowej uszczelki i są nieszczelne. Patrzyłem w sklepie ukradkiem w innych firm. Gdy sie w nie dmuchnie, powietrze, gdy się w nie dmuchnie, powietrze leci jak szalone.
Czyli pierwszy termostat kupiles w podrobie a dopiero drugi oryginalny? Mozesz zrobic zdjecie i wstawic o jaka uszczelke chodzi?

Bump:
Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zważywszy na "utrzymująco-postępującą" niską temperaturę powietrza na zewnątrz od kilku dni borykam się z brakiem zadowalającego ciepła w kabinie. Wymiana termostatów (jak pisałem powyżej) okazała się niezadowalająca.
Wczoraj oświeciło mnie jak sprawdzić poprawne działanie małego termostatu, a dzisiaj wykonałem eksperyment.

Na gumowy przewód "wodny" "idący" od małego termostatu założyłem kaganiec - zacisnąłem na nim dwie plastikowe stopki "pod-meblowe" (ich zaokrąglone ranty nie przetną przewodu) za pomocą trytek plastikowych, co zablokowało przepływ cieczy przez mały termostat.
I co - nareszcie jest ciepluchno.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jadąc do domu ekspresówką zarówno wciskałem jak i z górki zdejmowałem nogę z gazu, i przy włączonym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] obserwowałem cyfrowe wskazania temperatury silnika. Przy zwolnieniu pedału gazu (oczywiście bez wyłączania z biegu na luz) jadąc kilka km temperatura spadła tylko do około 70st.C (wcześniej bez ww. "kagańca" wynosiła nawet poniżej 40st.C), a przy utrzymywaniu silnika w górnych partiach dopuszczalnych obrotów przez kilka km temperatura osiągała maksymalną wartość wynoszącą 99st.C.
Nadmienię, że dla zwiększenia efektywności schładzania cieczy podczas tej jazdy przez cały czas włączony był nawiew MAX na przednią szybę (żółta ikonka).
Teraz mam pewność co mam kupić - mały termostat, o którym pisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Mariusz.

PS
Przy okazji zastanawiam się jaka jest różnica między oryginalnymi, a "innymi" małymi termostatami. Analizując ich budowę dochodzę do wniosku, iż najważniejszym w nich elementem jest moim zdaniem sprężyna - to banalne. Jeżeli ktoś ma inny wniosek niech się nim podzieli.

Dodatkowo teraz zastanawiam się nad zamontowaniem w Mondku czujnika temperatury oleju. Jest to na tyle (chyba) nieskomplikowane, że można by wykorzystać istniejący wskaźnik temperatury, a może nawet tryb testu własnego zestawu wskaźników. Wystarczy zamontować dodatkowy taki sam czujnik temperatury jak istniejący w bolidzie (cieczy/głowicy) gdzieś "przy oleju", włączając między ich obwody zasilania elektryczny klawisz np. typu "przełączny reset". Dało by to możliwość pomiaru temperatury płynu chłodzącego i oleju na tych samych dostępnych wskaźnikach pojazdu.
Przy zwolnionym klawiszu wskazania dotyczą płynu chłodzącego, a po jego wciśnięciu następuje pomiar temperatury oleju.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2017-12-17
Po wymianie małego termostatu z wybitymi znakami "43 6D" zakupionego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wreszcie "ciepełko" wróciło.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dmuchales moze w nowy termostat czy jest szczelny?
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2018, 11:53   #158
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Jak kupować termostat/termostaty to tylko oryginały, by dwa/trzy razy w koszty nie wchodzić i psuć sobie niepotrzebnie nerwy. Pisałem już o tym tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W naszym przypadku nie sprawdzają się żadne Vernety, Calorstaty, Stahltery, Gatesy itp.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 03-02-2018 o 11:58
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2018, 12:06   #159
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak kupować termostat/termostaty to tylko oryginały, by dwa/trzy razy w koszty nie wchodzić i psuć sobie niepotrzebnie nerwy.
Niedawno wymieniałem u siebie, razem z obudową. Oryginalny komplet około 700, zamiennik 150. Oczywiście, kupiłem zamiennik. Pasuje i działa znakomicie. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2018, 13:28   #160
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pasuje i działa znakomicie. :-)
A czy Ty nie masz czasami auta na PB? Na pewno masz Mondeo mk3 w przedziale 2000-2007r diesel? Coś mi się wydaje, że masz Focusa 2008-2011r. mam rację?
Jest to zatem zupełnie inna bajka i wypowiedzi Twoje nie mają pokrycia dla Mondeo mk3 TDDi/TDCi.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 03-02-2018 o 13:34
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.