Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2013, 14:54   #11
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,715
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

tak naprawdę z każdym produktem jest loteria... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale osram i phillipsa możesz skutecznie reklamować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Juzek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 16:53   #12
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Kolego Palmak
Weź sobie obie lampy i postaw koło siebie, zastanów się wtedy czy w takiej lampie są elementy które mogą powodować że jedna może świecić mocniej a druga słabiej.
Jesteś przykładem siły sugestii producentaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To tak samo jak masz dwie żarówki 100W(domowe) jedna jest Osram na której to opakowaniu są wypisane cudowne właściwości a druga jest marki PILA na której nie ma nic. Mimo że obie są 100W to nie jeden stwierdzi ze Osram świeci lepiej mimo że obie są takie same.

Fakt że nie którzy dają pisemną gwarancję na markowe lampy.
Co innego gdy mowa o lampach w mk4 gdzie jest wbudowana elektronika w lampę, ale tutaj mamy produkt prosty jak budowa cepa.
mamy dwie elektrody bańkę i gas i to cała polityka jeśli chodzi o lampę ksenonową więc co tutaj może gorzej świecić?
Jeśli gazu było by za mało to od razu byłby problem z świeceniem, a jeśli za dużo to wybucha także nie ma czegoś takiego że po czasie szybciej pada no chyba że była wcześniej używana.

Zrobisz jak uważasz, jeden i drugi wybór ma swoje dobre i złe strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 02-12-2013 o 17:09
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 17:43   #13
palmak
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 157
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

nie zmam się na zasadzie działania takiej lampy wyładowczej .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siła sugestii ... odnosiłem takie wrażenie ... ciekawe czy ktoś z pozostałych userów podzieli to zdanie. Pewnie znajdą się zwolennicy oryginałów jak i "dobrych" zamienników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chyba faktycznie zakupię sobie takie zamienniki, pojeżdżę i zobaczymy. Co prawda czeka mnie podróż z kilkoma osobami na pokładzie na sylwestra na mazury i chciałbym mieć dobre oświetlenie, bo w tej pogodzie na prawdę kiepsko widać przed moim Mondeo ...
palmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 18:01   #14
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Ja kupilem oryginalne osram i jedna mi mrugała przez miesiąc a potem przestałaa, kolega kupił philipsa bo tańsze i również świeci mu super , i 4300 K światło jest białe i calkiem ladnie wygląda, a nie żółte.
A co byś nie kupił a jeżli dotkniesz palcem nie tam gdzie trzeba to długo nie poświecą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak cie stać to kup oryginalne , bedziesz chociaz mial pewność że nic więcej nie da sięzrobić poza regenerowaniem odbłyśników.
Kupisz tanie z chin to bedziesz sobie wmawiał ( mogłem kupić te lepsze )
400 zł to nie mało więc wszystko zależy od twoich możliwości
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 18:04   #15
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Tak nawiasem jeśli auto nigdy nie miało wymienianych czy regenerowanych odbłyśników to przy takiej dacie na pewno nie są w dobrym stanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w mk3 wymieniałem jakieś 3 lata temu i ostatnio jak rozklejałem klosze to już widziałem że w jednym odbłyśniku zaczyna zanikać srebro.

Żeby było jasne dla wszystkich... nie daje ządnej gwarancji że każdy zamiennik będzie OK, bo nie wiadomo komu z jakiej partii sie trafi. Ja jak już napisałem w mk3 od 2005r od kiedy go posiadam cały czas jeżdżę na zamiennikach w najniższych cenach i nigdy nic się nie działo. Jedyny raz kiedy lampa migała było to spowodowane padającym starterem.

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 02-12-2013 o 18:07
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 18:08   #16
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Myślałem o regeneracji u siebie ale tydzien czasu auto by było bez świateł a nie mogłem sobie na to pozwolic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie już w obydwu lampach zanikało srebro ale tylko troche , ok 3 na 3 cm. Ciekawe czy to ma duży wpływ na oświetlenie , bowiem po wymianie D2S poprawa ogromna
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 18:14   #17
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Ma ogromny wpływ, w którym miejscu schodzi?
Generalnie wymienić sobie samemu na odbłyśniki z rozbitka to nie jest trudna sprawaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 18:20   #18
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Ja wiem że nie trudno tylko czy uważasz ze 8-10 letni rozbitek będzie miał dobre odbłyśniki?? Ciezka sprawa , ewentualnie regenerowane.
hmmmm w którym? Jak to opisac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ani przy wąskiej stronie ani przy szerokiej - centralnie na środku ( między wąską a szeroką stroną ) ale czy to bylo na górze czy na dole żarnika to już nie pamietam , wiem tylko tyle że potarłem delikatną szmatką i troszke sobie jeszcze popsułem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 19:08   #19
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Przecież widzisz co kupujeszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja jak kupowałem przez allegro pojechałem do gościa który sprzedaje i sobie wybrałem które chceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś napisze że w bardzo dobrym stanie to Ci nie da z "przetartym" srebrem.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 19:10   #20
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Narazie nie kupuje bo góra rok pojeżdże i bede zmienial chyba że mi wpadnie lewy grosz to pokombinuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.