Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2018, 11:37   #1
Ossa79
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-12-2017
Skąd: Świebodzin
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 30
Domyślnie Brak możliwości otwarcia klapy bagażnika.

Witam,

wystąpił kolejny problem w Focusie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co miesiąc coś.
Otóż, wczoraj w mgnieniu oka padł mi zamek otwierania klapy bagażnika (w kombi)
Nie da się otworzyć kluczykiem (tutaj nie wiem co się dzieje, poprzedni właściciel też nie wie), nie idzie otworzyć z pilota ani przyciskiem. Szukałem jakiegoś bezpiecznika z myślą, że może się spalił, ale nie znalazłem (centralne normalnie działa)
Wyczytałem, że przed pasażerem są jakieś bezpieczniki bądź przekaźniki. Moje pytanie: gdzie ta skrzynka się znajduje? I czy rzeczywiście są tam jakieś bezpieczniki od zamków? Jeśli tak, to który odpowiada z zasilanie tego zamka?

Chcę zacząć od najprostszego, nie chcę włazić do bagażnika i dostawać się do zamka, bo pewnie i tak z tego nic nie wyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może mieliście podobny przypadek?? Otwieracie bagażnik i jest OK, a po 3 godzinach zero reakcji.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Ossa79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2018, 11:41   #2
gavin2002
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 27-02-2014
Skąd: Czeladź
Model: Ford Focus mk3 kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115km
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Brak możliwości otwarcia klapy bagażnika.

Wygrzeb całą lampkę od zewnątrz i zewrzyj kable/obejdź mikrostyk, może to tylko to.
gavin2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2018, 11:47   #3
Ossa79
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-12-2017
Skąd: Świebodzin
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 30
Domyślnie Odp: Brak możliwości otwarcia klapy bagażnika.

Cytat:
Napisał gavin2002 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygrzeb całą lampkę od zewnątrz i zewrzyj kable/obejdź mikrostyk, może to tylko to.
Poproszę i więcej szczegółów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Którą lampkę?
Ossa79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2018, 10:02   #4
Ossa79
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-12-2017
Skąd: Świebodzin
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 30
Domyślnie Odp: Brak możliwości otwarcia klapy bagażnika.

Witam ponownie, otworzyłem klapę od środka z bagażnika, ściągnąłem osłonę i pociągnięciem za linkę klapa się otworzyła. Rozruszałem trochę zamek otwierając i zamykając go, sprawdziłem też czy do pinów dopływa prąd, i.. jest tam 5 pinów w 2 rzędach, środkowy pin (tam gdzie są trzy piny) podaje prąd cały czas, reszta nie wskazuje napięcia w ogóle, nawet podczas naciskania przycisku otwierania klapy. Gdy wszystko złożyłem to okazało się, że zamek odżył i wszystko wróciło do normy, czyli i pilotem i przyciskiem w aucie bagażnik można było otworzyć, radość nie trwała długo, bo po kilku otwarciach znowu nastąpiła cisza i bagażnika nie idzie otworzyć. Dzisiaj po raz kolejny ściągnąłem osłonę, kilka razy poruszałem zamkiem i wyjąłem wtyczkę....i zamek znowu działa, nie wiem jednak jak długo?
Wiecie może szanowni użytkownicy focusów co tam nie trybi? Może te piny czymś psiknąć? Może locka nasmarować?
Z góry dziękuję za odpowiedź, teraz bagażnik za pomocą sznurka otwieram Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przeciągnąłem pod osłoną i leży na zderzaku, jak chcę otworzyć bagażnik, to ciągnę za sznurek w dół i klapa się otwiera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ossa79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2018, 16:09   #5
waldek1221
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 22-05-2013
Skąd: Legionowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1,8 B(125)
Rocznik: 2009
Postów: 354
Domyślnie Odp: Brak możliwości otwarcia klapy bagażnika.

Spróbuj podczas otwierania pilotem ruszać gumową przelotką łączącą klapę z nadwoziem.
Jeśli zamek ożyje,to uszkodzony jest kabel w tej przelotce. Przerabiałem to w zeszłym roku.
waldek1221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 07:41   #6
Ossa79
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-12-2017
Skąd: Świebodzin
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 30
Domyślnie Odp: Brak możliwości otwarcia klapy bagażnika.

Dzięki wielkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. okazało się, że właśnie w tej przelotce były przetarte przewody i prawdopodobnie zwierały się i bagażnik dlatego nie działał. Teraz póki co działa bez problemów. Udało mi się przy okazji ożywić tylną wycieraczkę, też tan były urwane przewody. Za jednym zamachem ogarnięte dwa tematy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jeszcze jedno pytanko. Jak docisnąć (włożyć poprawnie) tą tą gumę. która jest na karoserii? Próbowałem docisnąć to śrubokrętem, ale guma się uszkadzała. Podejrzewam, że przez to miejsce leje się woda do środka.

waldek1221, jeszcze raz dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ossa79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 14:31   #7
FF2000
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 176
Domyślnie Odp: Brak możliwości otwarcia klapy bagażnika.

Nie wiem jak w kombi, u mnie w karoserii jest osadzona część plastikowa na której założona jest ta gumowa przelotka. Rozbierałem to nie dawno, ten plastik można wyciągnąć (jest tam coś w rodzaju zatrzasku), nałożyłem gumę i całość wcisnąłem w karoserię .
FF2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 14:44   #8
Ossa79
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-12-2017
Skąd: Świebodzin
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 30
Domyślnie Odp: Brak możliwości otwarcia klapy bagażnika.

Tak, zgadza się, ale mi wydaje się, że ta guma powinna wejść głębiej (ma taki jakby rowek) i tego z nic nie idzie wcisnąć.
Ossa79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.