Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2021, 09:01   #161
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Prawidłowa temperatura silnika

U mnie ciekawszy objaw, wymieniony termostat na nowy, czujnik temperatury również, trasa zrobiona autem około 30km a temperatura płynu/silnika 66 stopni! (przy -6 mrozie na zewnątrz), zastanawiam się co mogę jeszcze sprawdzić.

__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2021, 14:58   #162
Salacme
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 28-11-2018
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 B+LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Prawidłowa temperatura silnika

pacjent - ford Galaxy 2.0 benzyna 145km 2008r. Rozgrzewa się do 97 stopni i raczej utrzymuje taka temperaturę (podczas jazdy oscyluje w okolicach 95-9Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - czy to nie za dużo jak na ten silnik?
Salacme jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 12:43   #163
Lasus1
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2021
Skąd: Rożental
Model: S-max
Silnik: 2.0 d
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Prawidłowa temperatura silnika

Dzień dobry.
S-Max, 2007, 2.0 tdci, 140 PS.
Poczytałem wcześniejsze posty i pojechałem zrobić test, mój jest mocno niedogrzany, proszę o poradę czy mam zacząć od wymiany termostatu, czy może co innego na początek, mam niewielką wiedzę motoryzacyjną.

Włączyłem ukryte menu i cały czas miałem wyświetloną temperaturę podczas jazdy.
Temp na zewnątrz 0 stopni. Cały test zajął około 20-25 km.

Test1:
Włączone ogrzewanie na 21,5 stopnia, nadmuch w połowie, jechałem bez obciążenia - sam w aucie.
5 bieg, tempomat, 100km/h na obwodnicy miasta
temperatura pomiędzy 69-71 w zależności pod lub z górki.

Test2:
Bez ogrzewania, reszta jw.
temperatura pomiędzy 70-72 stopnie.

Auto nagrzewa się szybko, po około 4 km osiągnął 60 stopni i wskazówka ruszyła.
Przy temp 78 stopni otworzył się duży obieg i szybko spadło do 65 stopni.
Podczas testu tylko na chwilę, raz mi podeszło do 73 stopni.
Mam wymieniony silnik, dużo wydałem po kupnie (oszustwie) z auto-handlu, ale to inny temat.

Proszę o poradę, czy okolice 70 stopni jak u mnie bardzo szkodzi silnikowi itp, co zrobić, od czego zacząć.
Dziękuję, Piotr
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20220106_115406.jpg (86.3 KB, 49 wyświetleń)
Lasus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 15:00   #164
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 137
Domyślnie Odp: Prawidłowa temperatura silnika

W moim przypadku podobnie było pomogła wymiana termostatu.
Po rozebraniu starego okazało się, że się zacierał(nie domykał) oraz wymyło uszczelkę na talerzyku termostatu i przez to płyn ciągle krążył w dużym obiegu.
Na nowym szybciej się nagrzewa, w teraźniejszych temperaturach utrzymuje się w trasie ok 75 - 78 w mieście 78 - 81.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 17:27   #165
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 137
Domyślnie Odp: Prawidłowa temperatura silnika

Cytat:
Napisał Salacme Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pacjent - ford Galaxy 2.0 benzyna 145km 2008r. Rozgrzewa się do 97 stopni i raczej utrzymuje taka temperaturę (podczas jazdy oscyluje w okolicach 95-9Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - czy to nie za dużo jak na ten silnik?
Prawidłowa, termostat otwiera się przy 98, u mnie w mdo mk3 2.0 duratec prawie stała temperatura była 102-104.

[QUOTE=remlen;2244120]Wentyl na 1 biegu włącza się przy 107 stopniach i zbija do 101 stopni. Drugi stopien wentyla zalącza się przy 110 stopniach i zbija do 107, a potem przełącza się na 1 stopień i zbija do 101 - tak to działa.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2022, 11:23   #166
Lasus1
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2021
Skąd: Rożental
Model: S-max
Silnik: 2.0 d
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Prawidłowa temperatura silnika

Cytat:
Napisał franciszekmg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim przypadku podobnie było pomogła wymiana termostatu.
Dziękuję zacznę od termostatu, z tym sobie chyba sam poradzę.
Jeszcze jedno pytanie, na forum czytałem że są różne rodzaje, różna temp. otwarcia.
Czy mam po prostu kupić termostat, czy szukać jakiegoś konkretnego?
Lasus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2022, 13:34   #167
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,031
Domyślnie Odp: Prawidłowa temperatura silnika

Cytat:
Napisał franciszekmg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawidłowa, termostat otwiera się przy 98, u mnie w mdo mk3 2.0 duratec prawie stała temperatura była 102-104.
Temperatury otwarcia termostatów są inne w Mondeo mk3 i Mondeo mk4. Takie porównywanie pomiędzy generacjami bywa niestety bardzo niemiarodajne. Moje temperatury prawie nigdy nie przekraczają 100 stopni nawet w upalne lato.
Cytat:
Napisał franciszekmg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentyl na 1 biegu włącza się przy 107 stopniach i zbija do 101 stopni. Drugi stopien wentyla zalącza się przy 110 stopniach i zbija do 107, a potem przełącza się na 1 stopień i zbija do 101 - tak to działa.
I znowu uwaga j.w. U mnie wentylator załącza się przy temperaturze 100-101 stopni. I jest stopniowany płynnie (PWM), więc nie ma czegoś takiego jak I, czy II bieg.


Jak widać silniki niby takie same, ale osprzęt inny, sterowanie (komputer, oprogramowanie, itp.) inne.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 16:40   #168
Michal.smax.07
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 12-01-2023
Skąd: Żyrardów
Model: Smax
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Nieprawidłowa temperatura na zegarach

Witam wszystkich, w s max 1.8tdci 2007r. Temp. na liczniku podczas normalnej jazdy pokazuje nie więcej niż 72° po przejechaniu nawet i 200 km więc nie mało jadąc znacznie większą prędkością w granicach 160km/h autostrada temp. wzrasta do prawidłowej 90 kreska pion. Gdy tylko zwolnię Temp spada z powrotem do 70 oczywiście po podłączeniu komp. Wskazuje cały czas prawidłową.. wspomne że został wymieniony termostat oraz zegary co nie wniosło żadnego efektu.. mechanik już się poddaje pomóżcie prosze

Ostatnio edytowane przez Michal.smax.07 ; 15-02-2023 o 17:22 Powód: Lepszy opis usterki
Michal.smax.07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2023, 01:13   #169
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Nieprawidłowa temperatura na zegarach

Cytat:
Napisał Michal.smax.07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich, w s max 1.8tdci 2007r. Temp. na liczniku podczas normalnej jazdy pokazuje nie więcej niż 72° po przejechaniu nawet i 200 km więc nie mało jadąc znacznie większą prędkością w granicach 160km/h autostrada temp. wzrasta do prawidłowej 90 kreska pion. Gdy tylko zwolnię Temp spada z powrotem do 70 oczywiście po podłączeniu komp. Wskazuje cały czas prawidłową.. wspomne że został wymieniony termostat oraz zegary co nie wniosło żadnego efektu.. mechanik już się poddaje pomóżcie prosze
wymień czujnik temp., jeśli to nie zadziała termostat raz jeszcze, u innego mechanika
__________________
§23
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2023, 06:58   #170
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Prawidłowa temperatura silnika

Cytat:
Napisał Lasus1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry.
S-Max, 2007, 2.0 tdci, 140 PS

Proszę o poradę, czy okolice 70 stopni jak u mnie bardzo szkodzi silnikowi itp, co zrobić, od czego zacząć.
Dziękuję, Piotr
70 st. to pewnie jest niedogrzany i spala więcej .
Masz diesla a więc są tam niższe temperatury płynu chłodzącego jak w benzynie . Uważam jednak że faktycznie w twoim przypadku jest trochę niska wyświetlana . Może być powodem takich wskazań jazda na b. niskich obrotach poniżej 2 tyś. Jest też opcja że zaniża ci wskazania temp. termostat . ( jest zespolony z obudową w 2 L silnikach) Prawidłowa stała temp. nagrzanego silnika diesla to 81 st. C. w trasie - niestety często w mieście spada do 79 pewnie ze względu na niższe obroty i prędkości silnika .( tak jest w moim przypadku ) ja kilka lat wstecz też z tym walczyłem i wymieniłem na nowy dedykowany do tego silnika . Ten temat ma duuużo... stron ale warto byś poczytał perypetie innych . Kupno nowego termostatu nie zawsze oznacza że problem zniknie na zawsze .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.