Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2011, 15:43   #1
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Dyskusja nt. fabrycznego systemu audio

Myślę, że warto podyskutować na temat systemu audio montowanego w nowym C-Maxie. Głównie interesuje mnie SONY, gdyż takie będę miał w wersji Titanium. Jak oceniacie dźwięk, intuicyjność obsługi (bo słyszałem negatywne oceny), itp.

Na początek mam dwa pytania:

1. Czy radio SONY obsługuje pliki w formacie *.flac, czy muszę je przekonwertować na *.mp3?

2. Czy po sparowaniu radia z telefonem, po wyjściu z samochodu i zamknięciu pilotem, po powrocie telefon (bluetoth cały czas działa) paruje się ponownie automatycznie, czy cały proces muszę powtarzać od nowa?

__________________
Pozdrawiam, De-Zet.

Ostatnio edytowane przez De-Zet ; 15-08-2011 o 15:45
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 17:03   #2
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Dyskusja nt. fabrycznego systemu audio

Cytat:
Napisał De-Zet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Czy po sparowaniu radia z telefonem, po wyjściu z samochodu i zamknięciu pilotem, po powrocie telefon (bluetoth cały czas działa) paruje się ponownie automatycznie, czy cały proces muszę powtarzać od nowa?
Jeżeli przy pierwszym uruchomieniu ustawisz brak uwierzytelniania to telefon będzie działał po każdym odpaleniu radia (oczywiście przy włączonym bluetoothu w Twoim telefonie).
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 21:02   #3
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: Dyskusja nt. fabrycznego systemu audio

Cytat:
Napisał _holek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli przy pierwszym uruchomieniu ustawisz brak uwierzytelniania to telefon będzie działał po każdym odpaleniu radia
Czy będzie działał również z innym telefonem jednocześnie (w pojeździe dwie osoby mają w swoich telefonach uruchomiony BT)?
I czy w takim przypadku zasięg BT radia nie pozwoli mi przypadkiem na odebranie rozmowy skierowanej do kierowcy innego pojazdu, który np. stoi obok mojego i też ma ustawiony brak akceptacji?
__________________
Pozdrawiam, De-Zet.
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 06:20   #4
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: Dyskusja nt. fabrycznego systemu audio

Coś chyba się pomieszało. Mam radio fx, połączenie radio telefon działa tylko po sparowaniu telefonu. Jeżeli sparujemy kilka telefonów musimy ustawić jeden aktywny. Gdy siedzę w aucie ze sparowanymi trzema telefonami (2 własne i 1 żony) radio łączy się tylko z aktywnym aktualnie. Parowanie ustalamy raz. Wyjmowanie kluczyka niczego nie kasuje. Czy odłączanie klem to już nie wiem. Nie ma możliwości by radio połączyło się z nie sparowanym telefonem, np. innego użytkownika drogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 08:36   #5
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Dyskusja nt. fabrycznego systemu audio

Dokładnie tak, jak pisze kenji.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 09:28   #6
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dyskusja nt. fabrycznego systemu audio

De-Zet - ja ostatnio odebralem telefon kolesia w autobusie, ktory stal obok mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kurde chlopie, pytasz o rzeczy, ktore sa w kazdej instrukcji, po co pytam wiec? Cierpliwosci brak?

.flac nie odtwarza, mp3, m3u i wav tak. samochod sie po otwarciu i wlaczeniu zaplonu laczy z ostatnim telefonem z ktorym sie polaczyl lub z telefonem, ktory jest w pamieci i jest aktywny. nie ma mozliwosci polaczenia sie z dwoma telefonami jednoczesnie, mozna natomiast z poziomu menu zmieniac, ktory telefon ma byc aktywny. Standardowo radio wczytuje liste kontaktow, liste ostanich polaczen. Numer mozna wykrecic glosem - o ile umiesz po angielsku i twoj akcent nie nalezy do typowo polskiego.

Zdarzylo mi sie raz lub dwa razy, ze Bluetooth sie zawiesil i nie chcial sie polaczyc z komorka - wystarczylo go wlaczyc i wylaczyc. Kod dostepu podaje samochod.

De-Zet - http://www.ford.pl/cs/BlobServer?blo...638&blobkey=id - instrukcja obslugi Forda C-Max
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 10:54   #7
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: Dyskusja nt. fabrycznego systemu audio

Panowie ja mam pytanie o listy kontaktów. Możecie mi napisać jakie telefony macie podłączone (marka model) i czas oczekiwania na wyświetlenie listy np ostatnio wybieranych numerów. U mnie trwa to raczej długoooo, przy najbliższej okazji spróbuję zmierzyć dokładnie czas. Ciekawi mnie czy zależy to od radia, przepustowości bt czy samego telefonu.
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 13:08   #8
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dyskusja nt. fabrycznego systemu audio

Nokia 5230
Nokia E52
HTC Dream/Era G1

Po zmianie telefonu raczej chwilke to trwa, jest to zwiazane z odczytem danych z telefonu. Z HTC kontakty odczytuje, ostatnie polaczenia natomiast w ogole.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2011, 09:08   #9
gesiu25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-07-2011
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dyskusja nt. fabrycznego systemu audio

Flac przerób na Audio cd i bez problemu Ci odtworzy. Audio cd to też format bezstratny.
gesiu25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2011, 18:25   #10
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: Dyskusja nt. fabrycznego systemu audio

U mnie najczęściej radio łączy się z e51 i e65. W obu czas wyświetlenia listy ostatnio wybieranych numerów to ok 8-10 sek. Testowałem 2 dni temu e52 i było to może 2-3 sek. Do tego wyświetlany jest poziom sygnału gsm (w moich nokiach tego nie ma).
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.