Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2009, 17:57   #41
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Zgadzam się Polarny też wymieniłem cały komplecik na oryginał i po jakimś czasie zaczęło się to samo wibrowanie . Tyle kasy w błoto

keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 19:04   #42
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Qrcze to tragedia. Ale czy z drugiej strony nie jest tak, że powinno się to wymieniać? Czy te wibracje nie wpływają niekorzystnie na jakieś inne elementy, które spina wibrujący pasek?
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2009, 08:22   #43
szpiotr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 31
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Podobnie jak inni rożwniez podjałem walkę z wibrującym paskiem - wymiana koła pasowego, napinacza - pomogły na krótko. Mimo iż napinacz mył młody to w trakcie drgania paska również on bardziej "podskakiwał". Postanowiłem więc usztywnić napinacz i dorobiłem płaskownik i podłozyłem go pod sruby od sprężyny napinacza. Teraz napinacz mam ustalony na sztywno. Na dole śruby zrobiłem owal w płaskowniku, żeby miec możliwość regulacji naciągu paska. Wystarczy żę na chwilke odkręce śrube, spręzyna sama uciągnie pasek, a potem dokręcam spowrotem. Wibracje paska nie ustąpiły w 100 %, ale są znacznie mniejsze i cichsze, i sporadyczne. Bałem sie czy nie będe musiał naciągać co chwile paska, ale póki co od wiosny i po przejechaniu z 15 tys km nie ma takiej potrzeby.
szpiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 13:10   #44
nbt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-12-2008
Model: mondeo ghia
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cholera, tydzień temu wymieniłem to koło pasowe, wszystko chodziło idealnie: żadnych drgań. Tylko 5 dni cieszyłem się ciszą, teraz wali strasznie. Już myślałem, że sprzedali mi jakąś podróbkę, ale widzę jednak, że chyba nie ( seria:1S7Q 6B319 BA). tylko teraz wali jeszcze gorzej niż poprzednim razem. Sprawdzałem wszystkie rolki, nie zauważyłem żadnego luzu. Nawet na tym nowym kole pasowym nie ma jeszcze luzu (na starym było to bardzo zauważalne). Założyłem teraz to stare, wali mniej, no i kombinuję co tu zrobić. Wydaje mi się, że jest też trochę luzu na tym kole od klimy
nbt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 20:11   #45
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

nbt - jeżeli masz paragon/rachunek to koniecznie reklamuj dziadostwo!

Ponadto dlaczego 1S7Q 6B319 BA? Przecież o ile mi wiadomo, to jest to model już wycofany i sprzedawane są nowsze. Najnowszy model koła pasowego to 4C1Q-6B319-DC. Ten ponoć wytrzymuje najdłużej (chociaż i tak moim zdaniem to jakaś parodia, by co 15k wydawać tyle kasy przez to, że ktoś nie potrafi sobie poradzić z problemem).
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 22:16   #46
nbt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-12-2008
Model: mondeo ghia
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponadto dlaczego 1S7Q 6B319 BA?
Człowiek głupi, kupił zanim się dowiedział, że są różne modele
nbt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 07:41   #47
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Wiem, że są tutaj osoby pracujące w różnych salonach Forda, więc niech ktoś potwierdzi to co napisałem, badając wspomniane przeze mnie wspomniane numery.

Ogólnie jeżeli jakaś część jest wycofana, to jaki sens mam jej sprzedaż? Z drugiej strony to jest Polska - tutaj takie rzeczy na porządku dziennym. Bo Ty jako kupujący przecież nie musisz znac historii części i wszystkich part numberów. To jest jakieś chore. Jak pisałem - jak masz jakiś dowód zakupu, to reklamuj koniecznie.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 10:45   #48
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

To ja jeszcze zapytam o jedno wyjaśnienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego producent stosuje koło pasowe wypełniane gumą? Rozumiem, że ma ono za zadanie niwelację drgań. Ale jakich? Przecież tak jak w innych silnikach silnik z resztą elementów połączonych paskiem ( alternator, sprężarka klimy ) tworzy jedną sztywną całość. Pasek napina zaś napinacz. Dlaczego nie można zastosować jak w innych autach normalnego lekkiego ( bo to trochę waży ) koła pasowego - bez gumy. Można by nawet wtedy pominąć napinacz. Tu jest pewnie dlatego, że koło zaczyna mieć bicie i może to doprowadzić do zerwania paska.
Jakie drgania ma ono niwelować skoro całość jest sztywna?
Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 14:29   #49
radek1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 177KM
Rocznik: 2008
Postów: 96
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Witam
Ja też ostatnio walcze z tymi drganiami wsadziłem już 2tysie i ciągle brak efektu wsadzałem oryginały (starczały na ok 3 tyś km )różne podróby i niestety lipa w warsztacie załamują ręce jak mnie widzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba faktycznie zostaje zastosować rozwiązania z koncernu PSA
__________________
pozdro
Radek
Galaxy mk3 ,Focus mk2
radek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 18:50   #50
nbt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-12-2008
Model: mondeo ghia
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Nie wiem, bo kupiłem używanego mondeo, ale czy to się działo przy nowych samochodach, czy dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Bo jeżeli nowe samochody tak szybko się nie rozwalały, to moim zdaniem problem leży zupełnie w czymś innym. Bo na logikę, przy wymianie wszystkich tych części, powinno być ok. Czy naprawdę w tym fordzie nikt nie zna prawdziwej przyczyny? Być może coś nie tak z alternatorem, lub przy klimie?
nbt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.