Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2010, 21:43   #131
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Ja u siebie wymieniłem tylko napinacz a potem rolkę na alternatorze gdyż stwierdziłem że koło pasowe jest dobre choć miało bicie. W tym momencie skończyły się dziwne i denerwujące dźwięki związane z drganiem paska wielorowkowego.

krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 00:40   #132
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Czyli można wydać mniej a być bardziej zadowolonym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mm tylko nadzieję, że to jest trwałe rozwiązanie i problem nie pojawi się ponownie za prarę lub parenaście tyś km...
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 08:08   #133
Hrabia82
ford::average
 
Avatar Hrabia82
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 03.2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Dobra, co do koła alternatora już chyba wszystko wiadomo.

teraz mam pytanie, jak je wymienić? czy trzeba wymontować cały alternator (a to już chyba bardziej skomplikowane bo trzeba rozłączyć półoś).

czy może tylko wystarczy samochód na podnośnik, zdjąć koło i osłony silnika z nadkola i czy będzie wystarczające dojście do altka tak by zmienić rolkę?

jakby ktoś miał jakieś zdjęcia poglądowe to będę wdzięczny.

chcę jak najwięcej się dowiedzieć zanim zacznę grzebać i zrobić to szybko i sprawnie.
dzięki za pomoc.
Hrabia82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 10:23   #134
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Witam
Wymiana wygląda następująco:
odłączamy akumulator, wypinamy przewody z alternatora, zdejmujemy koło odkręcamy osłonę, zdejmujemy pasek, rozpinamy końcówkę drążka(inaczej nie wyjmiemy alternatora, nie trzeba demontować półosi), odkręcamy alternator, wyjmujemy go i demontujemy koło i zakładamy koło ze sprzęgłem, montaż w odwrotnej kolejności. Na koniec trzeba zaprogramować radio i szyby bo po odłączeniu akumulatora wszystko się rozkodowuje.
Pozdrawiam
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 14:08   #135
yarek
ford::average
 
Avatar yarek
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: DDZ
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 115
Rocznik: 2003 FL
Postów: 141
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Witam
Ja chciałem się zapytać czy to koło [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest tym o którym tu mówimy?
Mam zamiar to kupić, tylko nie wiem czy to jest odpowiednie.
yarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 19:55   #136
Hrabia82
ford::average
 
Avatar Hrabia82
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 03.2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał krzyszto1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Wymiana wygląda następująco:
odłączamy akumulator, wypinamy przewody z alternatora, zdejmujemy koło odkręcamy osłonę, zdejmujemy pasek, rozpinamy końcówkę drążka(inaczej nie wyjmiemy alternatora, nie trzeba demontować półosi), odkręcamy alternator, wyjmujemy go i demontujemy koło i zakładamy koło ze sprzęgłem, montaż w odwrotnej kolejności. Na koniec trzeba zaprogramować radio i szyby bo po odłączeniu akumulatora wszystko się rozkodowuje.
Pozdrawiam

dzięki, i tu obawiałem się tego wymontowywania alternatora. Bo trzeba odkręcić alternator możemy chyba tylko od spodu? czyli potrzebny kanał?

i ostatnie pytania:
1. czy jest tam dojście do alternatora i koła tak by wymienić to koło bez demontażu alternatora?
2. jaki jest rozmiar nakrętki trzymającej rolkę w altku?
3. czy dobrze widzę na zdjęciach koła z HDI że nie ma tam nakrętki?

Ostatnio edytowane przez Hrabia82 ; 15-04-2010 o 20:00
Hrabia82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 22:03   #137
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Kolego Yarek tak to jest to koło tylko jakieś drogie ja zapłaciłem 186zł. w sieci sklepów auto euro.
Nie ma możliwości wykręcenia tego koła bez demontażu alternatora
Sory ale rozmiarów nakrętki nie pamiętam ale mogę zmierzyć ale odpowiedź dam dopiero w poniedziałek.
Tak na kole z citroena nie ma nakrętki gdyż jest ona niepotrzebna bo koło jest nakręcane na ośkę alternatora, oryginalne też jest nakręcone ale dodatkowo jest zabezpieczone nakrętką a to od citroena nie musi gdyż jest tam sprzęgło na kole i nie odkręci się w lewo. Więc przykręcając to koło od citroena już go nie odkręcisz sam nie mając specjalnego 30 kątnego klucza(to te ząbki co są w środku koła) żeby odkręcić oryginalną rolkę potrzebujesz klucz oczkowy i ampula który wkładasz w środek żeby nie obracała ci się ośka alternatora.
Kanał jest nie potrzebny.
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 07:34   #138
Hrabia82
ford::average
 
Avatar Hrabia82
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 03.2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Krzyszto1976 wielkie dzięki !!!

teraz już mam wszystko jasne, pozostaje poszukać tanio koła i w któryś weekend pogrzebać się i wymienić ustrojstwo.

jeszcze raz dzięki za pomoc.
pozdrawiam
Łukasz
Hrabia82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2010, 09:32   #139
ful
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: lubelskie LPA
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: TDCi 130 kM
Rocznik: 06.2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Koledzy zanim kupicie to koło sprawdźcie jeszcze dokładnie numery alternatora i po tym numerze dobierajcie kółko..Ja tego nie zrobiłem, a kółko kupiłem... właśnie takie o którym piszecie.Wymontowałem alternator ,zawiozłem to znajomego elektryka żeby odkręcić stare koło (trzeba mieć klucz pneumat) ...Po nakręceniu nowego kółka wyszedł mały problem.Trzeba troszkę pokombinować...
Ci co zajmują się elektryką samochodową mają katalogi alternatorów i pasujących do nich kółek ... lepiej się upewnić na 100% .
Pzdr.
__________________
Pozdrawiam Artur
Mk3 2002 Stardust Silver
ful jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2010, 13:22   #140
Hrabia82
ford::average
 
Avatar Hrabia82
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 03.2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Koledzy zanim kupicie to koło sprawdźcie jeszcze dokładnie numery alternatora i po tym numerze dobierajcie kółko..Ja tego nie zrobiłem, a kółko kupiłem... właśnie takie o którym piszecie.Wymontowałem alternator ,zawiozłem to znajomego elektryka żeby odkręcić stare koło (trzeba mieć klucz pneumat) ...Po nakręceniu nowego kółka wyszedł mały problem.Trzeba troszkę pokombinować...
Ci co zajmują się elektryką samochodową mają katalogi alternatorów i pasujących do nich kółek ... lepiej się upewnić na 100% .
Pzdr.
a czy możesz dokładniej opisać ten problem ? jest inna średnica inny gwint?
Hrabia82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.