Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2010, 09:25   #121
Hrabia82
ford::average
 
Avatar Hrabia82
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 03.2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

właśnie przeglądałem alledrogo, i trafiłem na alternator od MK4 TDCI 2.0 140KM i na zdjęciu widać że w nowych wersjach ford też zastosował już rolkę alternatora ze sprzęgłem.

wychodzi na to że wymiana na tą rolkę z HDI może rozwiązać sprawę.

tutaj to zdjęcie alternatora z MK4:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


tu znalazłem tą rolkę w sklepie, tylko pytanie czy będzie pasować? bo brak danych technicznych:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy ma ktoś możliwość sprawdzenia tej rolki jakie ma wymiary itp?


Ostatnio edytowane przez Hrabia82 ; 13-04-2010 o 09:31
Hrabia82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 21:50   #122
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Witam
Wymiana tej rolki nie wymaga żadnych przeróbek, Wykręcasz starą i wkręcasz nową. Jeśli chodzi o zdjęcia to niestety nie zrobiłem przed wymianą zrobiłem tylko jak już jest zamontowane w samochodzie, jeśli kogoś interesuje takie zdjęcie to napisz do mnie email odpiszę i wyślę w załączniku. Wszystkie dane można sprawdzić na stronie intercars. Trzeba wpisać citroen xsara 2.0 HDI i szukać w układzie elektrycznym silnika po numerach które podałem w poprzednim poście. podczas wymiany trzeba wyjąć oczywiście alternator gdyz nie da się odkręcić inaczej tej rolki.
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 11:58   #123
robson646
ford::average
 
Avatar robson646
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 131
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał kiedrus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
http://www.allegro.pl/item982467586_...tddi_tdci.html
mam takie pytanie czy tłumik drgań przy napinaczu to jest to właśnie ta sprężyna?
__________________
robson646 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 12:22   #124
kiedrus
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Nie jestem specem, ale rolę tłumika drgań w układzie paska spełnia koło pasowe "z tłumikiem drgań"
kiedrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 12:54   #125
papa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2009
Model: mondeo mkIII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Witam mam taką rolke do sprzedania została mi nowka pasuje bez żadnych przerobek.Chetnych zapraszam na PW.Pozdrawiam
papa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 14:13   #126
Hrabia82
ford::average
 
Avatar Hrabia82
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 03.2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał kiedrus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem specem, ale rolę tłumika drgań w układzie paska spełnia koło pasowe "z tłumikiem drgań"
tak, koło pasowe ma za zadanie tłumić, ale napinacz też trochę pomaga. jednak nie jest to wystarczające i co 30-50 tys km się rozpada...
ale jak widać w MK4 już zastosowali rolkę alternatora ze sprzęgiełkiem więc ten patencik z kołem od Citroena HDI myślę że jest dobry.

podrążę ten temat jeszcze trochę i pewnie latem albo po wakacjach wymienię koło pasowe + koło alternatora i zobaczymy co będzie się działo.
Hrabia82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 14:37   #127
robson646
ford::average
 
Avatar robson646
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 131
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

czy to oznacza że każde koło pasowe ma tłumik drgań jeżeli tak to wporządku ale jeżeli nie to czy można je do kupić oddzielnie? znajomy mechanik powiedział mi że tak właśnie jest u mnie i że mogę kupić sam tłumik i zamontować przy napinaczu... stąd moje wcześniejsze pytanie...
__________________
robson646 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 14:59   #128
Hrabia82
ford::average
 
Avatar Hrabia82
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 03.2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

robson646, koło pasowe wału korbowego jest dwumasowe tj. z tłumikiem drgań, nie można tego domontować. koło fabrycznie jest tak zbudowane, chyba że ktoś u ciebie zamontował koło lite ale to możesz sobie sam ocenić, wejdź na sklep z częściami forda np. ewcar.pl i zobaczysz jak koło dwumasowe wygląda i porównasz z tym co masz u siebie.
Hrabia82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 19:08   #129
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał krzyszto1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Wymiana tej rolki nie wymaga żadnych przeróbek, Wykręcasz starą i wkręcasz nową. Jeśli chodzi o zdjęcia to niestety nie zrobiłem przed wymianą zrobiłem tylko jak już jest zamontowane w samochodzie, jeśli kogoś interesuje takie zdjęcie to napisz do mnie email odpiszę i wyślę w załączniku. Wszystkie dane można sprawdzić na stronie intercars. Trzeba wpisać citroen xsara 2.0 HDI i szukać w układzie elektrycznym silnika po numerach które podałem w poprzednim poście. podczas wymiany trzeba wyjąć oczywiście alternator gdyz nie da się odkręcić inaczej tej rolki.
Witam czytam wasze posty i powiem ze ciekawe co piszecie poczekam na twój montaż tego, a czy na e-mail wyślesz mi zdjęcia podam e-mail: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.D



FORD MONDEO 2.0 TDCI 130 KM
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 21:22   #130
yarek
ford::average
 
Avatar yarek
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: DDZ
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 115
Rocznik: 2003 FL
Postów: 141
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Witam ja mam zamiar założyć tą rolkę alternatora od citroena do swojego auta, bo jakiś czas temu zaczęło mi coś hałasować przy silniku, i podejrzewam że jest to hałas od paska klinowego.
I teraz moje pytanie czy jak założę tą rolkę to pozbędę się hałasu, czy muszę wymienić cały komplet.
Pozdrawiam
yarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.