Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2015, 16:43   #31
marcink719
ford::average
 
Avatar marcink719
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Galaxy mk3, Focus mk1
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM, 2.0 SPI
Rocznik: 2007,2003
Postów: 171
Domyślnie Odp: Nie działa klimatyzacja

na pewno chłodek bo po schłodzeniu na biegu 1 i późniejszym "rozwianiu" na biegu 2 czuć miły chłodek

__________________
Ramka radia i kieszeń, półka S-max, Galaxy do sprzedania
Opony 225/50ZR17 2 sztuki
marcink719 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 20:17   #32
slonko700
ford::amateur
 
Imię: Anita
Zarejestrowany: 16-09-2012
Skąd: poZnań
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie działa klimatyzacja

Witam
mam pytanie ,posiadam forda focusa mk1 i od pewnego czasu zauwazyłam że moja klima dział ale tylko od str pasażera ,po stronie kierowcy prawe w ogóle nie czuć zimnego powietrza .Co może być tego przyczyną ktoś wie ??
slonko700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2017, 14:14   #33
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Nie działa klimatyzacja

Cytat:
Napisał slonko700 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
mam pytanie ,posiadam forda focusa mk1 i od pewnego czasu zauwazyłam że moja klima dział ale tylko od str pasażera ,po stronie kierowcy prawe w ogóle nie czuć zimnego powietrza .Co może być tego przyczyną ktoś wie ??
Mam tak samo. Macie jakieś rozwiązanie problemu?
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 17:13   #34
czarna_foka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Problem z klimatyzacją, nie chłodzi po włączeniu na przycisku

Witam, mam problem z Fordem Focusem II 1.6 z 2005r, a mianowicie nie działa klimatyzacja po włączeniu na panelu. Mechanik sprawdził kompresor i okazało się, że trzeba regenerować - łożysko w opłakanym stanie. Sprawdził też poziom czynnika i brakowało tylko trochę także uzupełnił go. Po tych operacjach klimatyzacja dalej nie działa. Podmieniliśmy przekaźnik klimy (R11) z przekaźnikiem z innego focusa - dalej bez skutku. Po wyjęciu przekaźnika i bezpośrednim spięciu drutem - kompresor uruchamia się i chłodzi bez problemu. Mechanik w tym momencie nie jest już w stanie mi pomóc, bo nie zna się tak dobrze na elektryce. Sprawdziłem jeszcze we własnym zakresie napięcie na tych złączach w miejscu przekaźnika, masę przywarłem do akumulatora samochodowego i sprawdziłem złącza 3 (ok 12V), 1 (ok 12V) oraz 2 (ok 4V), więc skrzynka chyba wydaje się dobra. Sprawdziłem również wszystkie bezpieczniki w tej skrzynce a w szczególności F35 i F27 - wszystkie działają (sprawdzałem trybem testowania diod).
Nie mam już pomysłu co może być problemem, być może jakiś złamany przewód czy coś? Proszę o jakieś wskazówki co można jeszcze sprawdzić, oraz jak zlokalizować przyczynę problemu. Widziałem podobne tematy, jednak rozwiązania w nich nie pomagały, bądź problem był zupełnie inny.
czarna_foka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 17:55   #35
Dudi115
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 14-08-2016
Skąd: Lębork
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 44
Domyślnie Odp: Problem z klimatyzacją, nie chłodzi po włączeniu na przycisku

Miałem ten sam problem w swoim Focusie, mam klimatyzację manualną i pomogła wymiana panelu sterowania klimą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dudi115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 20:38   #36
czarna_foka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Problem z klimatyzacją, nie chłodzi po włączeniu na przycisku

Właśnie, zapomniałem napisać, że też mam manualną klimatyzację, w moim przypadku przycisk A/C się świeci, a u Ciebie jak było Dudi115?
czarna_foka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 23:12   #37
DiscoLED
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna/LPG
Rocznik: 2000
Postów: 100
Domyślnie Odp: Nie działa klimatyzacja

Cytat:
Napisał slonko700 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
mam pytanie ,posiadam forda focusa mk1 i od pewnego czasu zauwazyłam że moja klima dział ale tylko od str pasażera ,po stronie kierowcy prawe w ogóle nie czuć zimnego powietrza .Co może być tego przyczyną ktoś wie ??
Miałem dokładnie to samo. Zimne leciało tylko z nawiewu pasażera. Okazało się, że w układzie brakowało prawie połowę czynnika. Po dobiciu ja (jako kierowca) też mam chłodno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DiscoLED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2017, 13:32   #38
czarna_foka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie działa klimatyzacja

Niestety po wymianie panelu z działającego focusa klimatyzacja dalej nie chłodzi, natomiast panel sprawy bo wyjąłem mój i sprawdziłem w drugim samochodzie.
Ktoś ma jakieś inne pomysły? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czarna_foka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2018, 07:47   #39
woznica67
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Fokus Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Nie działa klimatyzacja

Witam wszystkich. Posiadam Focusa mk1, 2003, 1.8 tddi i od miesiąca kliomatyzacja czasem przestaje chłodzić, nabita, odgrzybiona, wentylator się włącza, przekaźnik przełożyłem ze świateł na wszelki wypadek choć włączał, tylko jak nie chłodzi to nie jestem pewny na 100% czy kompresor ma sprzęgnięte sprzęgiełko .klimatyzacja manualna, Może ktoś miał podobny przypadek? wiem , najlepiej jak padnie i wtedy się szuka, tyle że czasem chodzi cały czas a czasem po godzinie przestaje itd. Mam tez pytanie czy manualna klimatyzacja ma czujniki temperatury w środku i z zewnątrz, ewentualnie gdzie ich szukać, może one coś szwankują? Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc.
woznica67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2018, 13:20   #40
woznica67
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Fokus Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Nie działa klimatyzacja

Dzisiaj znowu nie działa i zauważyłem , że gdy stoi na słońcu i jest gorąco. Sprawdziłem, kompresor nie chodzi wiec coś z elektryką. Wentylator się włącza.
woznica67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.