Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2009, 13:02   #1
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Wyciszyłem maksia...

...no i stało się...
Podjąłem i zrealizowałem "męską" decyzję o dodatkowym wyciszeniu auta (czworo drzwi + podszybie) Dynamatem Extreme. Przy okazji wymieniłem oryginalne głośniki na DLS RS6 (z przodu) i DLS 126 (z tyłu). Efekt?
Znaczne ograniczenie szumów powietrza przy 150km/h oraz jeszcze lepsze brzmienie z głośników. Co prawda muszą się jeszcze co najmniej kilkadziesiąt godzin układać, ale już słychać, że jest jeszcze lepiej niż było...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przejechaniu pierwszych 50km po tej akcji mogę polecić to rozwiązanie tym, którzy podobnie jak ja nie lubią "zbędnych dźwięków" w czasie jazdy.
Przy 120km/h zrobiło się już baaaardzo rodzinnie :fcp2 no i drzwi zamykają się jak w limuzynie...

ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 21:43   #2
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: Wyciszyłem maksia...

Co to jest ten Dynamat - jakaś mata wygłuszająca, jak myślę? Brzmi ciekawie bo nie lubię hałasów w aucie, chętnie bym poznał szczegóły. Ile to kosztuje z montażem i czy przypadkiem nie jest bardzo ciężkie? Głośniki też muszę wymienić bo mam radyjko z DVD i Navi a te papierowe cieniutko grają, cieniutko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 22:21   #3
jarecki46
ford::average
 
Avatar jarecki46
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Skąd: GB
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: Wyciszyłem maksia...

Cieniutko ? ja też mam panel Navi i poza tym,że drzwi trochę rezonansują to gra niezle,ale kwestia ucha pewnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jarecki46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 08:28   #4
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Wyciszyłem maksia...

Dynamat to mata wygluszajaca, korzystaja z niej montazysci car audio. Niestety dosc droga. Ale za to lekka.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 09:22   #5
pewy
ford::beginner
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 17-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: S-Max 2.0 TDCI
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wyciszyłem maksia...

Witam, Dynamat przykleiłeś na gąbke pod tapicerka czy zamiast niej?Pozdrawiam
pewy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 10:55   #6
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: Wyciszyłem maksia...

Odpowiadając na pytania z postów w temacie odpowiem tak:

1. Dynamat Extreme - profesjonalna mata wygłuszająca stosowana przez firmy Car Audio (jak zostało wspomniane wcześniej), pod głośniki lub lepiej na całe drzwi.
2. U mnie są 3 warstwy - jedna od wewnątrz na poszyciu zewnętrznym, dwie na kratownicy wewnątrz drzwi, na której mocowane są elementy sterowania szybami, linki, głośniki etc.
3. Wygłuszono 4 drzwi + dodatkowo podszybie (Dynamat + wypełniacze pianka itp. w zależności od miejsca), ponieważ przeszkadzało mi specyficzne buczenie z kolektora dolotowego przy 2500 obr./min. przy ustabilizowanej prędkości na tempomacie. Było to o tyle łatwe, że w maksiu w przeciwieństwie do galaxy podszybie jest dwuczęściowe - tą część pod szybą stosunkowo łatwo zdjąć (klipsy).
4. Mam Navi DVD i jak zobaczyłem jakie głośniki Ford wkłada do zestawu Navi za 8 koła, to mi ciśnienie skoczyło :533: (20W made in china).
5. Zdecydowałem się wymienić głośniki, ponieważ oryginały w mojej subiektywnej grały bardzo przeciętnie (min. wspomniany rezonans, brak chociażby zadawalających basów), a nie chciałem do tej operacji podchodzić ponownie... Dodatkowego wzmacniacza nie zakładałem (min. + 1200zł).
5. Szczegóły montażu znają tylko montażyści z Audio Complex-u w Poznaniu, nie chciałem robić tego sam, aby efekt był optymalny. Po drugie auto nie kosztowało 5zł i nie chciałem czegoś spaprać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6. Przyjrzę się jeszcze nadkolom, ale te akurat łatwo zrobić samemu, jeśli uznam to za konieczne.
7. Właściciele wersji 7 osobowej, w szczególności na kołach 16" mają pod tym względem lepiej (dodatkowa warstwa tłumiąca z siedzeń) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
8. Koszty - całość 2500zł. Głośniki z montażem 1200 zł, reszta maty (poszło sporo, bo drzwi w maksiu mają swoją powierzchnię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) no i robocizna - cały dzień...
9. Reasumując - decyzja słuszna, bo auto na wiele lat, w bogatej wersji, nie chcałem mat dekarskich ani asfaltów, bo to nie używka za parę tysięcy złotych... Teraz pozostaje mi poczekać na ostateczne ułożenie się głośników, wg fachowców min. 50 godzin pracy.
Ciekawostka: obecnie nie używam korektora dźwięku, kontur (loudness) nieznacznie, a głośniki już grają lepiej, szczególnie jak się im zapoda...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 11:51   #7
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: Wyciszyłem maksia...

Dzięki za info - cenne wiadomości do wykorzystania od zaraz. Czuję, że zrobię w moim to samo, warto nawet do Poznania śmignąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak długo auto stoi w warsztacie?
Co do wersji 7 osobowej to potwierdzam, z złożonymi fotelami 3 rzędu jest zdecydowanie ciszej.
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 12:02   #8
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: Wyciszyłem maksia...

Cytat:
Dzięki za info - cenne wiadomości do wykorzystania od zaraz. Czuję, że zrobię w moim to samo, warto nawet do Poznania śmignąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak długo auto stoi w warsztacie?
Co do wersji 7 osobowej to potwierdzam, z złożonymi fotelami 3 rzędu jest zdecydowanie ciszej.
Wstawiłem o 8.00, odebrałem o 18.00

BTW Jutro jadę na święta, 2 x 400 km w tym autostrada i będą miał pełniejszy obraz...
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 12:03   #9
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Wyciszyłem maksia...

Daj spokoj z Poznaniem, w 3M tez masz dobre warszaty - polecam np. Car Audio Reda.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 12:12   #10
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: Wyciszyłem maksia...

Cytat:
Napisał wit007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj spokoj z Poznaniem, w 3M tez masz dobre warszaty - polecam np. Car Audio Reda.
Każdy DOBRY warsztat car audio sobie z tym poradzi, czy to z Poznania, Trójmiasta czy innego miejsca...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.