Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2016, 12:32   #1
Marcinwrc2
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-05-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI 125
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Syczy wspomaganie.

Witam,
posiadam mondeo mk4 1.8TDCI i mam problem ze wspomaganiem kierownicy.
Z kolumny kierownicy w kabinie wydobywa się dźwięk syczenia, charakterystyka dzwięku zmienia się kręcąc kierownicą. Można trafić na punkt kierownicą na wprost i dźwięk ten słabnie.
W zbiorniczku płynu na poziomie max , płyn ciemny i brudny zbiorniczek bez filterka.
Zakupiłem nowy zbiorniczek oraz płyn zielony orginał Ford i wymieniłem zgodnie z opisami na forum. Po wymianie pompa zaczęła wyć, dopiero po wyjęciu filterka wycie ustało. Szumi ,syczy nadal jeden plus kierownicą lżej się kręci.
Proszę o pomoc w znalezieniu usterki.

Marcinwrc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2016, 13:40   #2
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 476
Domyślnie Odp: Syczy wspomaganie.

Mi syczy pod obciążeniem od dwóch lat. Nic nie z tym nie robiłem, wspomaganie działa normalnie. Ale jeśli uda się to Tobie rozwiązać to chętnie posłuchamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2016, 16:23   #3
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Syczy wspomaganie.

Witam,
mam pytanie odnośnie tego filterka w zbiorniczku. Czy to jest ten biały dzyndzel widoczny od góry ? Ostatnio miałem mala przygodę ze wspomaganiem i wychodzi ze winny był ten czort.
radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2016, 20:07   #4
kupier
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2016
Skąd: lubelskie
Model: mk4
Silnik: 1.8tdci 100km
Rocznik: 2007
Postów: 103
Domyślnie Odp: Syczy wspomaganie.

Witam. Kolego mam dokladnie do samo, nadmienię ze nie od początku tylko po naprawie kolektora wydechowego.
Poluźniłem poduszkę silnika aby przesunąć silnik i miec wiecej miejsca, złożyłem wszystko do kupy i od tamtej pory dokładnie ten sam dźwięk.

Dziwięk jakby pompa od wspomagania dostawała za mało płynu, stwierdziłem ze musiałem zagiąć któryś przewód od wspomagania przemieszczając silnik, okazało sie nie nie przykręciłem przewodu wspomagania przy egr do stelaza, poza tym żeden przewód nie wyglądał na zagięty. Po przykręceniu niby poprawa jest, ale nie to co na początku. Podejrzewam że światło tych przewodów jest bardzo małe i wystarczy delikatnie zagiąc, czego na oko nie będzie widać i płyn nie przepłynie swobodnie,. Tutaj o tym pisałem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez kupier ; 19-07-2016 o 20:12
kupier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 08:49   #5
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Exclamation Odp: Syczy wspomaganie.

Witam Panowie oraz Wszytskich na tym forum. To moj pierwszy post wiec mam nadzije ze nie walne byka.

Dolacze sie do tematu wspomagania iz walczeo do tygodnia z tym w mondeo mk4 TDCI 2008/9.

Auto mam od 2 miesiecy. Po zejsciu z lawety sprawdzalem plyny i widzilem ze ciemny jest plyn wspomagania ale wspomaganie dzialalo i nie dawalo zadnych objawow ani pompa. Przy wymianie pierwszego oleju sprawdzilem caly magiel polaczenia przewody-nic cisza nie cieknie, nie polamane nie pognite. Po 3 dniach zrobila mi sie piana w zbiorniczku i byl totalny haos tam. Slynny problem zbiorniczka mnie dopadl. ale dolalem plynu do kreski max i ucichlo jak makiem zasial. Obecnie pracuje w Finalndii i po przyjechaniu tutaj znow ten sam problem. piana ale do tego pompa zaczela wyc niemilosiernie. Dycyzja syzbka wymiana plynu z plukaniem. Zalany fordowski plyn ze specyfikacji. EFEKT??? zadne to samo wycie i milardy babelkow. Pompe wymienialem w zeszly czwartek. Iz mialem od sobty do czwartku wolne razem z kolega dzien w dzien po 5,6h sprobowalismy odpowietrzyc uklad wszytskimi spoosbami jakie znalezlismy w necie. Dodam wprost ze cale forum zczytalem dotyczacych postow spomagania.

Dalej w maglownicy mam powietrze ktore slychac przy koncach skretu zwlaszcza na wylaczonym silniku.

Probowalismy roznych metod nawet z zasysaniem pluny podcicsnieniem krecac kierownica i nic. Na odpalonym silniku na wylaczonym caly czas ten sam efekt sa bable.
Najgrzoej jest na rozgrzanym silniku bo bable sie rabia takich rozmairow ze nie idzie ich sie pozbyc.

Bylem w ASO w Finalndii gdzie kupowalem pompe. oni nie maja zlotego srokda tak samo odpowietrzaja pompe jak probowalem z kolega.

Czy ktos moze ma jeszcze jakis pomysl co zt ym fantem zrobic?

Dzis sprobujemy zrzucic drazki z przekladni by ja ulownic moze krecac do konca wypchnie sie powietrze.

sprobujemy rowniez zrobis wielki zbiornik z 4litrami plynu moze w taki spsob sie da odpopwietrzyc.

Problem polega na tym iz na wezu powortnym wracja babelki ktore po przejsciu przez sitko w zbiorniku odrazu sa zasysane przez pompe i dalej w obieg.

Jezeli ktos bedzie mial jakis naprawde dobry pomysl zapraszam do podzielenia sie ze wszytskim tu obecnymi.

Ponizej link z efektem

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam Wszytskich raz jeszcze

Ostatnio edytowane przez Thomsit ; 09-10-2016 o 07:29
Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2023, 10:44   #6
Tomaszford
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-05-2023
Skąd: Nottingham
Model: ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Syczy wspomaganie.

Witam, zrobilem tutaj rejestracje specjalnie zeby podzielic sie moim doswiadczeniem .
Pewnego dnia przestalo dzialac u mnie wspomaganie (Ford Galaxy2010) spod kokpitu wydobywal sie dziwny halas (syczenie) czasami glosny , czasami cichy , wzaleznosci jak bardzo probowalem skrecic kola. Samochod pojechal laweta do mechanika. Na wstepie mechanik powiedzial ze obstawia pompe lub maglownice. Okazalo sie ze problemem byl przetary kabel ktory wychodzil z pompy do sterowania ktory dotykal karoseri , z tego co mi powiedzial jeden kabel idzie do podladczenia pradu a drugi do sterowania i ten wlasnie byl uszkodzony. Minelo juz 3 miesiace i dziala jak gdyby nigdy nic sie nie stalo. Jesli komus pomoglem tym postem prosze sie zalogowac i napisac tutaj , wtedy bede wiedzial ze ktos to czyta i nastepnym razem warto bedzie znowu sie podzielic taka informacja, pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Tomaszford ; 15-05-2023 o 10:47
Tomaszford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2023, 23:35   #7
Black556
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-06-2023
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 diesel
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Syczy wspomaganie.

Witam jak wyjąć ten zbiorniczek od wspomaganiu w celu wyczyszczenia sitka ? Niedawno zakupil MK4 1.8 125km no i pojawiło się wycie pompy
Black556 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.