Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2008, 08:25   #91
Iwimar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Łódź
Model: Fusion Gold X
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

kawa222, w Łodzi bez problemu można założyć gaz do Fusiona.
Mam gościa, który to robi i do fuzji też już nie raz zakładał z dobrymi efektami.
Ja niestety na razie zrezygnowałem z gazu z powodu gwarancji, choć miałem zamiar sobie ją odpuścić.
Odkąd jednak mój półroczy Fusion 4 razy zjechał na lawecie do ASO, już traki wyrywny nie jestem :fcp1
Jestem natomiast pewien, że jak tylko skończy się gwarancja, to założę gaz.

Iwimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2008, 17:16   #92
kawa222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Łódź
Model: fusion
Silnik: 1.4 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

Witaj jak możesz to podaj namiary na warsztat pozdrawiam
kawa222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2008, 19:19   #93
Michal_BB
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2005
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16V + LPG
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

Witajcie, moje doświadczenia z instalacją gazową są nastepujące:

Instalację z lubryfikacją założyłem zaraz jak tylko skończyła mi sie gwarancja, przy przebiegu 70 kkm. Mój obecny stan licznika to 145 kkm. Od tego czasu wystapiły dwie awarie, nie wiem czy wynikające z faktu posiadania instalacji LPG: przy 110 km padła cewka i reszta elektryki, przy 133 kkm padła pompa paliwa. Obie imprezy kosztowały mnie po ok. 1000 zł, zawsze laweta szła na pomoc. Po pewnym czasie od wymiany pompy nowa zaczęła głośno piszczec, jak to obrazowo stwierdził mechanik w serwisie: "Pompa się konczy" :fcp1 Niestety Ford nie wymienił mi jej na gwarancji, nie pomogła nawet interwencja w centrali. Stwierdziłem, że szkoda czasu i nerwów, i że to moja ostatnia wizyta w ich serwisie. Kupiłem na Allegro uzywaną pompę do Fuzji za 20 % ceny nowej, jak na razie cisza i spokój.
Ponieważ przebieg zbliża mi się do 150 kkm wymieniłem rozrząd. Na poczatku obawiałem się tego, jak będzie z luzami i jak gniazda będą wyglądac po takim przebiegu na gazie, ale okazało się że jest wszystko OK i nawet nie trzeba nic regulowac, luzy mieszczą się w normie fabrycznej.
Suma sumarum instalacja gazowa na TAK, niestety rzeczami uprzykrzającymi nieco życie (żeby nie było za dobrze) są zbyt częste wizyty na stacji benzynowej (zbiornik gazu w kole ma "tylko" 45 l) oraz koniecznośc pilnowania, czy dobrze kapie z lubryfikatora: nie za szybko (koszty płynu) i nie za wolno (prawidłowa ochrona gniazd zaworowych).
Pozdrawiam wszystkich gazowników :fcp4
__________________
Pozdrawiam,
Michał
Michal_BB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2008, 12:37   #94
conman
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-01-2005
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 48
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

Michal_BB to i tak bardzo długo pojeździłeś na oryginalnej pompie. Mi padła chyba przy 20 tys. Mechanik w salonie mówił wówczas, że nic innego nie robi tylko wymienia pompy - chyba jakaś wada fabryczna... Na szczescie wymienili na gwarancji i wrzucili już tą z wersji po liftingu (ponoć popracowali nad konstrukcją). Do dziś spokoj i oby tak dalej...
conman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2008, 12:02   #95
purpurak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Postów: 8
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

witam
kupilem niedawno Fusiona z gazem - przebieg 75 tys.
po 2 miesiacach padly zawory
okazalo sie po naprawie ze samochod mial wypalone juz je wczesniej, tylko byl tak zrobiony zeby go sprzedac
po odebraniu auta od mechnika (renowacja glowicy, wymienione zawory, wszystkie uszczelki + rozrzad)
najprawdopodobniej te problemy pewnie przez LPG
teraz sie powaznie zastanawiam czy w ogole jezdzic na gazie
jutro jade do gazownika zobaczymy co mi powie
czy inni jezdzacy na gazie mieli tez takie problemy ?
purpurak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2008, 15:34   #96
Michal_BB
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2005
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16V + LPG
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

Cytat:
Napisał orso
Proszę powiedz gdzie kupiłeś podłokietnik do Fusiona ile Cię kosztował z montażem i jak długo na niego czekałeś ?
Skoro to pytanie pojawia się na tym wątku to rozumiem, że jest to podłokietnik do przewożenia małej dodatkowej butli z LPG, czyli inaczej kuchenki turystycznej... :fcp3
__________________
Pozdrawiam,
Michał
Michal_BB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2008, 13:40   #97
sjankow
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

Witam
Mam Fusiona 2005r
Gaz od 1tys. km
Obecnie mam przejechana na gazie 85 000 km.
Nie mam tego oleju w instalacji o której czytałem wyżej. Nawet nie miałem pojęcia że musi być.
Założyli mi polska instalację , ale poszły wtryskiewacze gazu. Po zmianie listwy na włoską auto to rewelacja.
Spalanie 8-8,5 l jazda mieszana. Dynamika pomiedzy benzyną a gazem jest niezauważalna.
Generalnie gaz to rewelacja.
Dodam ze też założyłem gaz do Fiata CC 900 - i przejechałm nim na gazie 280 tys. km ( 280 000km), i nic a nic sie nie działo.
sjankow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2008, 08:24   #98
totmes
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 115
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

ja już na gazie zrobiłem 30 tyś i zaoszczędziłem trochę grosza.
Na hamowni wykazały testy że moc jest taka sama.
jedynym problemem jaki zauważyłem to zapalająca się kontrolka "check" ale sama znika po zatankowaniu lepszego gazu.
polecam każdemu gazowanie fuzji
__________________
pozdrawiam Piotrek

Regulamin pkt. 23 i 24
totmes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2008, 22:00   #99
Davo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2005
Skąd: Hajnówka/Grodzisk Mazowiecki
Model: focus,transit,mondeo,fiesta
Silnik: 1,8tdci.2,4di.2,0tdci,1,25pb
Rocznik: 07.01.03.06
Postów: 186
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

Witam kolegow wlasnie mam zamiar wstawic lpg do swojej fusi i mam pytanko czy jest ktos z okolic Białegostoku kto ma zalozona instalacje i mogl by polecic jakis dobry warsztat wstawiajacy gaz i ogulnie prosze o opinie na temat przebiegow na lpg choc czytajac widze ze moga byc one bardzo duze ale dawno nikt juz nie pisal o swoim przebiegu na lpg,pozdrawiam
Davo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 11:28   #100
maniek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Białystok
Postów: 237
Domyślnie Re: LPG w Fusionie

ja jestem polecam Autogaz na ul. 27 lipca, miła obsługa, pełne doradztwo,ceny jak wszędzie i gazowali fusiony mój także rok na gazie i nic się nie dzieje mam stag 300 zbiornik w kole.
maniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , fusion , fusion gaz , fusion lpg , gaz , instalacja , lpg



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.