Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2014, 21:24   #361
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

W miedzyczasie mam troche inne pytanie odnosnie nagrzewnicy, ktora zreszta dzieki temu watkowi dolozylem juz ponad rok temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Interesuje mnie logika sterowania. Foka jak w sygnaturze, automatyczna klima, GEM -DD, nagrzewnica dolozona poprawnie, grzeje, pokazywala % teraz wylaczylem bo mnie ten migajacy na wyswietlaczu bajer wkurza.

Tyle ze w trybie AUTO juz chwile po odpaleniu to ciepelko owszem czuc, ale tylko z nawiewow na szybe i to nie za mocno wieje. Jesli podkrece temperature na Hi, nic sie nie zmienia, nadal niski poziom nawiewu. Wlaczony wewnetrzny obieg nic nie zmienia. Musze recznie zwiekszac nawiew i ustawiac go powiedzmy na szybe i na pasazera, wtedy oczywiscie zaczyna dmuchac i dmucha cieple powietrze. Nagrzewnica daje wiec rade nagrzac wiekszy przeplyw powietrza moca ktora i tak zuzywa, ale automatyka z tego nie korzysta, wyglada na to ze czeka na silnik.

Jak zostawie na Hi w trybie AUTO i nagrzeje sie silnik, wtedy zaczyna dmuchac, ale dopiero kiedy wylacza sie PTC i nawiew korzysta z ciepla silnika.

Chodzi mi oczywiscie o to ze wszyscy zachwyceni montujemy sobie te nagrzewnice dla pierwszych 10min jazdy, wiec wolalbym zeby bez recznego mieszania na panelu klimy elektronika & soft 'wiedzac' ze ma PTC do dyspozycji zwiekszaly nawiew zeby jak najszybciej osiagnac te 20degC w kabinie, a nie ledwo sobie dmuchala na przednia szybe. Czy za duzo wymagam?


Ostatnio edytowane przez gorilas ; 19-01-2014 o 21:28
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 21:53   #362
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał from.cupertino Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli chodzi o kształt to powinno być ok. Przynajmniej tak mi się wydaję. Czy się mylę?
W przypadku nagrzewnicy do FF2/MND4/S-max nie ma innego kryterium wyboru jak kształ i Ford (marka) - choć może być z mazdy lub volvo.

Ta będzie OK.

Cytat:
Napisał gorilas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Chodzi mi oczywiscie o to ze wszyscy zachwyceni montujemy sobie te nagrzewnice dla pierwszych 10min jazdy, wiec wolalbym zeby bez recznego mieszania na panelu klimy elektronika & soft 'wiedzac' ze ma PTC do dyspozycji zwiekszaly nawiew zeby jak najszybciej osiagnac te 20degC w kabinie, a nie ledwo sobie dmuchala na przednia szybe. Czy za duzo wymagam?
Ale przecież tak to działa normalnie jak Ty byś chciał aby działało... Noże jakiś problem masz z panelem klimatyzacji?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-01-2014 o 21:58
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 22:14   #363
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisał gorilas
...Chodzi mi oczywiscie o to ze wszyscy zachwyceni montujemy sobie te nagrzewnice dla pierwszych 10min jazdy, wiec wolalbym zeby bez recznego mieszania na panelu klimy elektronika & soft 'wiedzac' ze ma PTC do dyspozycji zwiekszaly nawiew zeby jak najszybciej osiagnac te 20degC w kabinie, a nie ledwo sobie dmuchala na przednia szybe. Czy za duzo wymagam?
Ale przecież tak to działa normalnie jak Ty byś chciał aby działało... Noże jakiś problem masz z panelem klimatyzacji?
Hmm, powiedzmy dla porownania ze chcialbym zeby to dzialalo tak jak klima latem. Jak w trybie AUTO skrece temp na Lo (albo nawet nie skrece, mam na 24 a w samochodzie 40) i mam klime ON, to panel automatycznie wkreca nawiew na wyzsze obroty od kiedy klima zaczyna dzialac, juz niezaleznie ktoredy leci powietrze.

Analogicznie z nagrzewnica, chcialbym zeby dzialalo to nastepujaco:
- OK, jest wolny prad
- odpala sie nagrzewnica, grzeje,
- w samochodzie powiedzmy -5, a panel klimy na AUTO i niewazne Hi czy 20 stopni, brakuje duzo,
- panel 'mysli wiec sobie' podkrece obroty nawiewu korzystajac z nagrzanej PTC zeby jak najszybciej ogrzac mojego wspanialego kierowce.

Moj tego nie robi w trybie AUTO, dmucha powolutku tylko na szybe. Zaczyna wiac mocniej i powietrze jest przesterowane rowniez przez inne nawiewy niz szyba dopiero jak nagrzeje sie silnik.
To jest wlasnie moje pytanie, tak ma byc czy moge miec cos nie tak?
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 22:17   #364
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Dokładnie tak Cię zrozumiałem poprzednio. Moim zdaniem działa to zgodnie z Twoimi potrzebami (osobiście nie zauważyłem, abym potrzebował cokolwiek manipulować przy nadmuchu). Jutro to dokładniej poobserwuję.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 12:14   #365
Coneks
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Mosina
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak Cię zrozumiałem poprzednio. Moim zdaniem działa to zgodnie z Twoimi potrzebami (osobiście nie zauważyłem, abym potrzebował cokolwiek manipulować przy nadmuchu). Jutro to dokładniej poobserwuję.
Koledze gorilas chodzi o to że jak grzałka grzeje to siła nadmuchu powinna automatycznie się zwiększyć aby szybciej zrobiło się ciepło w aucie. Bo w trybie AUTO nadmuch jest lekki i trzeba ręcznie podkręcić na wyższy żeby proces ogrzewania przyspieszyć. Mam tak samo u mnie, grzałkę sam dokładałem, klima auto.
Coneks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2014, 22:30   #366
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Mam klimę manual. Cieszę się, że po kilku chwilach lodzik zaczyna spływac z szyby zimą. Takie było moje pobożne życzenie związane z montażem grzałki, ponieważ nie mam grzanej przedniej szyby. Element przez nas dokładany, albo przez fabrykę, nazwany jest "wspomaganie". Nie jest to jakieś mega webasto, które podniesie temperaturę wewnątrz z -5 do +20 w kilkadziesiąt sekund. Dodają to do diesli, bo jak to napisał kiedyś kolega tedi_k "dzisiejsze silniki diesla są bardzo wydajne (oszczędne) cieplnie". W benzyniaku nie da się tego zamontowac.

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 21-01-2014 o 22:38
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2014, 23:03   #367
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...W benzyniaku nie da się tego zamontowac.
W benzyniaku się da bez problemu, tylko sens trochę mniejszy bo silnik nagrzewa się dużo szybciej.

Wracając do tematu intensywności nadmuchu przy włączonej nagrzewnicy PTC. Faktycznie - nadmuch "nie zrywa beretki z głowy"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... Ale ja na przykład nigdy nie maiłem takiego życzenia by mi beretkę zrywało... W lecie nie chodzę w beretce, więc nie zauważyłem, że przy schładzaniu wieje dużo mocniej.
Nadmuch w trybie AUTO przy klimie automatycznej jest moim zdaniem jednostajny - niezależnie czy działa PTC czy silnik jest już ciepły nie ma podwyższenia szybkości nadmuchu. Po ok. 1 minucie leci z nadmuchów "na twarz" wyczuwalnie ciepłe powietrze i moim zdaniem to jest OK.
Pamiętajcie, że "do koszuli" to się człowiek rozbiera przy wyjeździe tylko w długą trasę. I wtedy faktycznie trzeba sobie autko rozgrzać przed wyjazdem.
Na co dzień jednak jest się w paltociku i zbyt gwałtowne podnoszenie temperatury wewnątrz auta bardzo gorącym powietrzem może nie wyjść na zdrowie.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 09:49   #368
jaces
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Ja zaobserwowałem, że jak podwyższę temperaturę na wyświetlaczu powiedzmy do 25-26 stopni, to po chwili wiatrak zaczyna szybciej dmuchać. O dziwo nie działa to od razu, ale muszę jakiś kawałek przejechać, być może tak się dzieje dopiero jak grzałka całkowicie się rozgrzeje. Dodam, że jak miałem standardowo ustawioną temperaturę 20-21 stopni to również siła nawiewu była minimalna i się niezmieniała.
jaces jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 18:22   #369
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W benzyniaku się da bez problemu, tylko sens trochę mniejszy bo silnik nagrzewa się dużo szybciej.
No tak, przecież GEM i panele klimy są uniwersalne. Cały czas w głowie miałem:

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nagrzewnica elektryczna powietrza montowana jest tylko dla silników diesla

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 22-01-2014 o 18:58
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 20:05   #370
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak, przecież GEM i panele klimy są uniwersalne. Cały czas w głowie miałem:
Bo nagrzewnica PTC montowana była fabrycznie tylko dla diesli. O to chodziło w tym zdaniu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.