Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2012, 22:37   #61
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Transit kamper

auto bez małego briefu....spowrotem do do Niemiec
przejście tej procedury u nas nieopłacalne szkoda czasu, pieniędzy i nerwów.
takie auto w Niemczech w dobrym stanie to ok 3000eur

a tu stoi już w kraju

__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 13:40   #62
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Transit kamper

Cytat:
Napisał mouzes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co sądzicie na jego temat?
Co do wyposażenia kampingowego nie wypowiadam się, bo się nie znam - wiem tylko, że Reimo to bardzo dobra firma.
Silnik na Boschu prawdopodobnie 70 lub 76KM, niezawodny i prosty w obsłudze. Osiągi góra 125 km/godz, ale jeździ się przyjemnie. Auto lekko uderzone z lewej.
Trzebaby spojrzeć na podłużnice, bo sporo lat już upłynęło i jeżeli skorodowały, to jest to gruba robota.
Jako samochód niewart jest tej ceny - chyba że to wyposażenie jest atrakcyjne...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-02-2012 o 13:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 21:08   #63
boumen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-02-2012
Skąd: Cieszyn
Model: transit 280M
Silnik: 2.2 TDCI 110KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niby dlaczego? Jeżeli DMC jest 3,5t, to możesz mieć i 20 kół w samochodzie...
Żyjemy w POlsce. Płać i płacz.

Cytat:
Napisał dab1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czasem pani nawet wychyla głowę z okienka...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raz zdarzyło mi się, że pani wychyliła się z okienka, a ja ją uprzedziłem i powiedziałem, że nie ma przyczepki, na co ona odpowiedziała żartobliwie "bliźniaków też nie ma" i policzyła mi za osobowy.
Dodam, że jechałem z przyczepką.
kiedy wracałem powiedziałem ten sam tekst ( tym razem facet) i znowu się udało.

Niestety tylko jednego dnia miałem takie szczęście, że przymykano oko, a prawda jest taka, że płacić trzeba za liczbę kół i z przyczepką kosztuje tyle samo co na bliźniakach mimo tego, że mieszczę się w 3,5t zestaw.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 13-02-2012 o 05:44 Powód: regulamin pkt21
boumen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2012, 06:28   #64
Stavros
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 19-02-2012
Skąd: Warszawa
Model: Hi Cube
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Jaki model, ktory rocznik, jaki naped i wersja silnikowa? DYLEMAT :(

Witam, przepraszam ze zakladam nowy temat bo wiem ze tych info jest cala masa na forum. Owszem czytalem, ale ciezko mi wyciagnac konkrety bo czesto odpowiedzi i opisy sa niejednoznaczne.

Tak wiec przez ostatnie 3 lata poryszalem sie jako budowlaniec VW crafterem.
Biznes budowlany zakonczylem przed swietami z racji tego ze stal sie coraz mniej oplacalny i do tego wieczne problemy z klientami, jak to w tej branzy...

Postanowilem ze otworze warsztat samochodowy (jestem mechanikiem z zamilowania, a uczylem sie od ojca mechanika zawodowego).
Ale teraz trafil mi sie pomysl ze znajomym na dodatkowy biznes i bede potrzebowal busika.

Jako ze nie chce inwestowac duzo (splukalem sie na warsztat i bus nie bedzie jezdzil duzo najprawdopodobniej) to rozgladam sie za transitem.
Oczytalem sie ze to dobry wybor na terenie UK bo jest tego cala masa, tanie czesci malo problemow i cena ponizej poziomu aut osobowych!!!


I nasowaja mi sie konkretne obawy czyli:

-awaria turbo
-awarie i podwyzszone spalanie z uwagi na naped tylni oraz brak przyczepnosci na sliskiej drodze lub w zimie
-korozja
-jakies mankamenty o ktorych nie wiem


Do zastanowienia sie nad transitem sklonila mnie robota w ten weekend. Kolega przyprowadzil transita 2,5d rwd 5 biegoe 1998 na wymiane sprzegla.

Powiedzial ze pali mu niewiele bo okolo 7-8L i nie ma sie so psuc bo nie ma turbo.

Staruszek wiec trzeba robic i blacharke i pare innych detali.


Tak wiec co najlepiej wybrac i co sie najmniej psuje??

-stare 2,5d?
-nowsze troche 2.0tdci czy jak mu tam...
-nowsze troche 2,5tdci?

Naped w stos do spalania:

-przod?
-tyl?


I buda ktora najlepsza i jak to sie ma do spalania:

-80?
-100?
-120?
-190?

Wygladem sklaniam sie ku rocznikowi 2000 i w gore, natomiast cos mni ten 2,5d nie moze dac spokoju bo tam sie nie ma co zepsuc, a konstrukcja taka ze pewnie 1000000 to dla niego zaden problem.


Jako ze mialem craftera to juz nie chce zadnego auta z DPF bo ja sie glownie po miastach poruszam i ten filtr to zmora w takim systemia jazdy.

Bede wam wdzieczny za przedstawienie konkretnego modelu liftowego z konkretnym silnikiem, napedem i buda i do tego opisanie osiagow, wad i kosztow eksploatacji.

Pozdrawiam wszystkich.
Stavros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2012, 07:57   #65
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: Jaki model, ktory rocznik, jaki naped i wersja silnikowa? DYLEMAT :(

Kolego ja mam osiołka z 99 r. 2.5d autko raz podniesione spalanie oscyluje od 7 do 9.5l. Na własnym przykładzie auto mało awaryjne pod warunkiem spokojnej eksploatacji i serwisowania przez kumatych ludzi, mnie więcej popsuli "mechanicy" niż sam uległ awarii. Jeśli chodzi o koszty to moim zdaniem bardzo tanie autko w utrzymaniu i częsci jest pełno. 2.5d silnik jest bardzo żywotny i nie sprawia problemu, jest jedynie dosyć hałaśliwy co jest uciążliwe na dłuższe trasy. Dla mnie największą zmorą jest korozjaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylny napęd nie jest taki straszny jak znajdziesz autko w którym nie wyje most. Najlepiej koła 14 na pięć szpilek most typu Timken tam można zmieniać sam wkład mostu. Ja mam wersję bez wspomagania kierownicy ale tobie radzę znaleźć ze wspomaganiem zwłaszcza jeśli będziesz jeździł po mieście. Te autka są bardzo proste i nie zawodne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2012, 08:27   #66
Stavros
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 19-02-2012
Skąd: Warszawa
Model: Hi Cube
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jaki model, ktory rocznik, jaki naped i wersja silnikowa? DYLEMAT :(

Bardzo dziekuje Ci kolego za szybka odpowiedz. Wlasnie zainteresowalem sie transitem 2,5d bo jak wspomnialem stoi on u mnie na warsztacie. Po oblukaniu bydowy silnika, napedu i zawiasu ztwierdzilem ze jesli sie celowo nie zarzyna go to nie ma opcji zepsucia czego kolwiek, a brak turbo to wrecz + jesli sie duzo jezdzi. Korozja to nie problem bo jestem przygotowany ze na dzien dobry bedzie trzeba go rozebrac i malowac, sprzet i wiedze do tego mam wiec mnie to akurat nic procz lakieru nie bedzie ksoztowac.

A czy mozesz rozwinac zagadnienie tego mostu? Owszem naprawiam auta, ale poprzedni crafter i obecny transit kolegi to pierwsze auta dostawcze jakie naprawialem/am a tym bardziej z tylnym napedem.

Jak rozpoznac rodzaje tych mostow?

I jakie znaczenia maja te kola? O co ci z nimi chodzi?

Pozdrawiam
Stavros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2012, 08:52   #67
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: Jaki model, ktory rocznik, jaki naped i wersja silnikowa? DYLEMAT :(

Na forum jest masa o mostach przełożeniach itp. Generalnie most Timken ma ten plus że można wymienić sam wsad czyli bebechy nie trzeba demontować całego mostu z auta ten most najszybciej poznasz po kołach 14 cali na 5 szpilek. Inne to Salsbury tzw. wzmacniane 6 szpilek itd. Na moście jest blaszka z literką oznaczającą przełożenie lub tabliczka znamionowa poz 16 w kabinie na progu. Na pewno nie zmienisz sam krzyżaków na wale bo są zaprasowywane miseczki są dość cienkie i przy luzie mogą sie posypać warto to przypilnować, jak i stan podpory wału. Nie będę się tu rozpisywał bo jest masa wątków na forum w tych tematach tylko użyj szukajki. Ja wymieniłem swój wsad mostu bo stary wył jak stado słoni koszt; 350 wsad 20 karton na uszczelkę 150 olej. A żeby nie przyszło ci do głowy wymieniać olej w skrzyni lub zalewać olej inny niż producent zaleca to się zemści od razu.
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2012, 21:05   #68
DKD
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 17-02-2012
Skąd: Piaseczno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 25
Domyślnie Odp: Ładowność - Wytrzymałość - Opłacalność, co wybrać?

Wracając do tematu.
Mój transit waży na pusto 2750. Najcięższy ładunek jaki wiozłem świadomie to 2,8t. wszystko pięknie gdyby nie te hamulce.
Myślę, że raz czy dwa zdarzyło się trochę więcej 20m sześć. rusztowań metalowych nie wiem ile to ważyło kiedyś wiozłem 5 razy mniej wyliczyli mi to na pół tony. Pióra tylko wtedy były proste, ale nigdy nie wygięte w drugą stronę.

Ostatnio edytowane przez DKD ; 19-02-2012 o 21:08
DKD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2012, 14:37   #69
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Ładowność - Wytrzymałość - Opłacalność, co wybrać?

Cytat:
Mój transit waży na pusto 2750. Najcięższy ładunek jaki wiozłem świadomie to 2,8t
Ciesz się, że dowiozłeś ... a jakbyś musiał gwałtownie skręcić?
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2012, 15:30   #70
DKD
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 17-02-2012
Skąd: Piaseczno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 25
Domyślnie Odp: Ładowność - Wytrzymałość - Opłacalność, co wybrać?

skręcić to pół biedy gorzej z hamowanie. Hamulce w transicie są dobre ale faktycznie do jakiś 4 ton, powyżej tak jakby ich nie było. miałem z tym do przejechania ze 25 km. Miałem być na 8 rano wyjechałem o 5 żeby ominąć poranny ruch. Mamy wysoki kontener więc i tak na zakrętach trzeba uważać. Po za tym chyba jasne że na pusto inaczej się jedzie niż z ładunkiem
DKD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.