Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2006, 22:53   #1
Remikm
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2005
Postów: 47
Domyślnie Polaczenie szeregowe i rownolegle, a glosniki w aucie?

Witam

Czy jest jakas roznica w dzwieku przy polaczeniu glosnikow w aucie szeregowo i rownolegle (Woofer+tweeter), bo niby te glosniki sa basowe a prawie wcale nie odtwarzaja basu ,teraz mam podlaczone rownolegle i nie wiem czy to dobrze.

Dzieki i pozdrawiam.

Remikm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2006, 11:49   #2
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał Remikm
Czy jest jakas roznica w dzwieku przy polaczeniu glosnikow w aucie szeregowo i rownolegle
roznica jest. takie zabiegi sie robi najczesciej przy subach kiedy np chce sie zejsc z 4 ohmow na 2 lub 1. im mniej ohmow tym wieksza moc ale to ma tez odbicie na jakosci.


Cytat:
Napisał Remikm
(Woofer+tweeter), bo niby te glosniki sa basowe a prawie wcale nie odtwarzaja basu ,teraz mam podlaczone rownolegle i nie wiem czy to dobrze
mozesz wytlumaczyc dokladniej bo nie rozumiem. "woofer i tweeter" masz system?
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2006, 18:20   #3
Remikm
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2005
Postów: 47
Domyślnie

Witam Tak jest to system ale zwrotnica jest taka najprostsza w postaci kondensatora na (+) i podlaczylem te glosniki + do + , - do - i slyszalem ze przy takim podlaczeniu zmniejsza sie impedancja z 4 na 2Ohmy i nie wiem czy to dobrze i czy cos sie nie popali .

sory za takie pytania ale ja jestem zupelnie zielony w tym temacie.
Remikm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2006, 19:46   #4
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

nie bylo instrukcji? masz problem z podlaczeniem glosnikow do zwrotnicy?? czy systemu do radia??
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2006, 22:27   #5
Remikm
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2005
Postów: 47
Domyślnie

no wlasnie problem w tym ze w tych glosnikach nie ma takiej tradycyjnej zwrotnicy 2 lub 3 droznej tylko jest takie male "cos" na przewodzie plusowym, a jako takiej instrukcji podlaczenia nie bylo i podlaczylem to rownolegle i obawiam sie teraz ze moze mi sie spalic koncowka w radiu, z powodu zmniejszenia impedancji.

[ Dodano: 2006-01-26, 23:28 ]
raczej z podlaczeniem systemu do radia
Remikm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2006, 00:11   #6
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

nie wiem jak to wyglada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] moze tutaj cos znajdziesz. ale proponuje zadzwonic do jakiej firmy car audio i tam napewno powiedza bez problemu albo do sklepu gdzie kupiles. swoja droga lepiej takich nie kupuj na przyszlosc albo jak bedziesz mial okazje to je zmien.

jesli dobrze to zrozumialem to Ty masz zwrotnice na tweeterze i zwrotnice na srednim to tak jakbys mial dwa osobne glosniki to podlacz szeregowo dla bezpieczenstwa dopoki nie upewnisz sie w car audio.
nie chce ryzykowac konkretnej odp bo nie wiem a jeden tel i bedziesz wiedzial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2006, 19:11   #7
Remikm
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2005
Postów: 47
Domyślnie

nie wiem czy dobrze zrozumiales , glosnik sredni podlaczony jest z wysokim rownolegle i na przewodzie plusowym ktory laczy te dwa glosniki jest jakis kondensator (chyba) , i nic wiecej nie ma zadnych zwrotnic, niczego

kupilem to w sklepie ze sprzetem car-audio i za namowa sprzedawcy ,ale martwi mnie tylko to
ze przy polaczeniach rownoleglych zmniejsza sie wypadkowa impedancjia i czy to mi nie spali koncowki w radiu?

i czym ewentualnie zaradzic ,moze zastosowac jakas zwrotnice?
Remikm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2006, 20:28   #8
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

jesli dobrze zrozumialem to to wyglada tak:
tweeter od niego kable(na kablach pomiedzy nimi male "cos" podejrzewam ze to wlasnie jakas prosta zwrotnica) do sredniotonowego i od sredniotonowego kable do podlaczenia w radiu lub wzmacniaczu. rozumiem ze glosniki sa juz fabrycznie polaczone tym kablem (jak masz w domu kolumne 2drozna to jak ja rozkerecisz to chyba masz to samo) jak byly rozdzielone to gorzej. jesli byly juz polaczone to tylko podlacz pod radio i bedzie dobrze.

przydala by sie fotka jak to wyglada jesli sa rozlaczone. o ile pamiec mnie nie myli to wlasnie w kolumnach jest to samo polaczenie jak opisujesz dlatego bedzie mozna na tym sie wzorowac. jak nie masz 2droznej to daj znac to rozbiore swoja.
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2006, 00:02   #9
Remikm
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2005
Postów: 47
Domyślnie

glosniki nie byly fabrycznie polaczone razem ,kupilem je osobno i polaczylem wedlug zalecen sprzedajacego ,postaram sie zrobic fotke jutro to sie odezwe
Remikm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2006, 11:50   #10
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

rozkrecilem kolumne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wysokotonowy jest polaczony ze srednim:
z tweetera + do + sredniego (pomiedzy jest wlasnie jak przypuszczam malutka zwrotnica) i chyba ona zmienia polaryzacje bo do niej wchodzi kolor + a wychodzi kolor -
z tweetera - do - sredniego
ze sredniego +do + w radiu i - ze sredniego do - w radiu

czyli nic nie zmieniaj lacz +z+ i -z- jesli tak tez powiedzial sprzedawca to nie masz sie czym martwic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.