Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2012, 18:59   #21
mikolaj86krot
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-07-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 69
Domyślnie Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk

mialem ten sam problem kilka dni temu, raz zdarzylo mi sie ze rano nie bylo zadnej reakcji kontrolek na przekrecenie kluczyka, a drugi raz po odpaleniu ujechalem 2 metry i samochod zgasl i rowniez nic nie dzialalo...
okazalo sie ze przewod ktory dochodzi do plusowej klemy byl luzny i powodowal iskrzenie, przez to klema bardzo mocno sie zgrzala...
po wyczyszczeniu tego przewodu i klemy wszystko wrocilo do normy..

mikolaj86krot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 17:42   #22
memaka
ford::average
 
Avatar memaka
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Polkowice
Model: Ford Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI/ 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 125
Domyślnie Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk

Cześć
Tydzień temu miałem także problem z kontrolkami i zegarami. Przed tym problemem wszystko działało i chciałem podpiąć interfejs ELM by zobaczyć czy komunikuje się z autem. Zadziałał coś odczytał na wyłączonym silniku, a później na załączonym. W pewnym momencie na wyłączonym silniku wszystko zgasło. Wyjąłem kluczyk odłączyłem laptopa i zaczęło się: zegary wariowały, z kontrolek paliła się tylko chyba poduszka, radio nie działało, klima/wentylacja tym bardziej. Po próbie odpalenia "cykały" tylko przekaźniki i nic więcej. Akumulatora nigdy nie ładowałem, nie było problemów, auto garażowane, tygodniowy wyjazd na narty i auto pod chmurką i także OK. Po zmierzeniu napięcia na akumulatorze okazała się totalna padaczka poniżej 12V (czy to sprawka ELM z laptopem???). Po jednym dniu ładowania akumulatora aerometr pokazał na wszystkich celach grubo na czerwono. Po następnym dniu wszystkie cele prócz jednej były już na białym (trochę naładowane) a jedna dalej na czerono (może zwarcie celi). Po następnym dniu ładowania wszystkie były już na granicy biały-zielony (prawie dobrze naładowany). Napięcie miał 12,7V, przeczyściłem i dokręciłem klemy sprawdziłem masy na karoserii i zapuściłem wszystko miedzianem a także sprawdziłem bezpieczniki i przekażniki przeczyściłem. Po włożeniu akumulatora zegary zrobiły niby "test" i wszystko było OK. Auto pokazało normalnie kontrolki i odpaliło. Po teście zegarów pokazał się błąd 9318 i D262. Natomiast w trybie serwisowym Blaupunkta EX pokazał błąd 9317 i D900. Trzy dni auto stało w garażu i obserwowałem podpięty akumulator czy nie spada napięcie. Był na jednym poziomie, dziś włączyłem test zegarów na ładowanie i zrobiłem sobie przejażdżkę. Przy wyłączonym silniku było 12,5V, przy włączonym pokazało 14,5/14,6V ładowanie. Po włączeniu świateł, radia, klimy/wentylacji na postoju 13,5/13,6V i to samo przy jeździe.Sam akumulator ma obecnie 12,^V. Na razie wszystko ok ale zamówiłem już akumulator bo ten jest od początku auta i nie wiadomo ile pociągnie. Ciekawe czy błędy same zniknął czy będę musiał się podpiąć i wykasować? Ciekawe co mnie tak załatwiło czy aku czy ELM?

17.03.
Po przejechaniu 400km w/w błędy w teście zegarów jak i w nawigacji zniknęły.

Ostatnio edytowane przez memaka ; 17-03-2012 o 22:54
memaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.