Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2013, 16:56   #1
Czernobog
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2,0 duratec
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Wygłuszenie komory silnika, hałas we wnętrzu auta

Witam wszystkich użytkowników!
Od ok 2,5 roku jestem szczęśliwym posiadaczem foki mk1 z silnikiem 1,8 tddi. Z auta dotychczas jestem bardzo zadowolony, mimo swoich ponad 285000 na liczniku będąc w moim posiadaniu nigdy nie zdarzyła się poważniejsza awaria. Od niedawna jednak zaczęła mnie mocno irytować pewna jej cecha - mianowicie bardzo hałaśliwy silnik. Od kilku tygodni dość często muszę pokonywać kilkuset kilometrową trasę jadąc autostradą i bardzo mi się daje we znaki głośne dudnienie silnika. Zdaję sobie sprawę z tego, że wnętrze tego modelu jest kiepsko wygłuszone (blacha pod tylną kanapą i dnem bagażnika) jednak przy jeździe autem rozkręconym do ~3500 obrotów po prostu uniemożliwiona jest normalna rozmowa. Czytałem już podobne wątki na tym Forum dot. wygłuszania karoserii matami bitumicznymi jednak przede wszystkim zależy mi na wyciszeniu odgłosów z komory silnika. Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jak temu chociaż częściowo zaradzić? Na allegro znalazłem kilka ofert z wygłuszeniem ściany grodziowej, np [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], jednak nie mam pojęcia, czy jest to dodatkowe wygłuszenie, czy domyślne. Czy istnieją jakieś zestawy do wygłuszenia tego konkretnego modelu auta, czy nie ma innej opcji niż wygłuszanie własnoręczne matami?
Pozdrawiam!

Czernobog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.