Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2013, 15:34   #1
konrad291
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: bełżyce
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi 90Hp
Rocznik: 2001
Postów: 77
Domyślnie Falujące obroty podczas jazdy na luzie 2.0 TDDI

Witam, problem polega na tym, ze gdy jadąc obojetnie na jakim biegu i wrzucam na luz i się "toczę", to w zakresie prędkości z 50 do 15 km/h nastepuje falowanie obrotów(skakanie) w zakresie 800-1100rpm(na postoju oraz powyzej tej prędkości falowanie nie występuje i auto trzyma obroty ok.850) ). Auto jezdzi normalnie, spalanie ok7 litrów, nie kopci, pali od strzała, wymienione wszystkie filtry, napięcie ładowania 14,3v. brak błędów. problem pojawił sie po przejechaniu dystansu 1400km, wczesniej brak jakichkolwiek oznak usterki. Wykluczam złe paliwo, tankowany na różnych stacjach i problem nadal występuje. dziwi mnie fakt, że auto faluje tylko na luzie, bez dodawania gazu i w podanym zakresie prędkości. Co to może byc koledzy? czy jest jakiś układ odpowiedzialny za sterowanie obrotami jałowymi podczas jazdy na luzie? co sprawdzić? autko to Mondeo mk3 tddi 90 koni, 2001 rok, przebieg 205tys.


Dzisiaj miałem troche czasu wiec zabrałem sie za szukanie przyczyny, i mam pewien trop, po wcisnieciu sprzegła falowanie ustaje, mysle ze to nie wina skrzyni, bo po wyjeciu czujnika sprzegła i zwarciu styków falowanie ustaje, czujnik sprawny( dwumasa wymieniona 10 tys temu). O co tutaj chodzi? mam auto bez tempomatu.

Po odłączeniu czujnika predkości vss obroty silnika również nie faluja, a co wazniejsze czujnik sprzegla został załozony i działa poprawnie nawet podczas toczenia(lecz przy odpietym czujniku predkości).

ps wszystkie połączenia i wtyczki sprawdzone,


Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 25-02-2014 o 22:08
konrad291 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2013, 18:17   #2
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: Mondeo- falujące obroty podczas jazdy na luzie

Kolego ja miałem Podobnie to są pierwsze objawy padającego potencjometru gazu, ja na początku też wymieniłem ten czerwony od sprzęgła - dopiero wymiana na używany Pedał gazu rozwiązała sprawę.

Na razie śmigaj, w późniejszym etapie obroty po zmianie biegów będą się przywieszać w okolicy 1600-1700 i 1400 i 1100 i wtedy już będzie zbliżał się koniec.
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 21:18   #3
konrad291
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: bełżyce
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi 90Hp
Rocznik: 2001
Postów: 77
Domyślnie Re: Mondeo- falujące obroty podczas jazdy na luzie

dzieki za odpowiedz, narazie od czasu zauwazenia usterki przejechałem juz ok tysiac kilometrów i usterka nie postepuje wiec czas pokaze, rozumiem ze na kompie równiez koledze nie wykazało tego? I czy na postoju były jakies objawy? silniczek chodzi super, a tu taki irytujacy szczegół;/
Jeszcze przyjze się temu potencjometrowi, moze go przeczyszcze...

Ostatnio edytowane przez konrad291 ; 31-05-2013 o 15:17
konrad291 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 11:35   #4
konrad291
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: bełżyce
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi 90Hp
Rocznik: 2001
Postów: 77
Domyślnie Re: Mondeo- falujące obroty podczas jazdy na luzie

Niestety w moim przypadku to nie jest potencjometr gazu. Gdy odłącze podczas jazdy wtyczke od potencjometru i wrzuce na luz(wiadomo zaczyna migac spreżynka i brak reakcji na pedale gazu) to nastepuje to skakanie obrotów z 800 do 1100 przy predkości od 60 do 30km/h tak samo jak z podłączonym potencjometrem...

Ktos ma jeszcze jakies pomysły?
konrad291 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2013, 12:37   #5
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: Mondeo- falujące obroty podczas jazdy na luzie

Kolego jak ty w czasie jazdy wypiłeś wtyczkę gazu ? przecież dostęp tam to dramat ?

Generalnie po odpięciu wtyczki od pedału gazu zapala Ci się sprężynka i obroty powyżej 900 nie mogą skoczyć - bynajmniej na luzie. Chyba że w trakcie jazdy on po odpięciu pedału gazu specjalnie podnosi obroty? co znów wskazuje na pedał gazu - te auta są dziwne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2013, 15:34   #6
konrad291
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: bełżyce
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi 90Hp
Rocznik: 2001
Postów: 77
Domyślnie Odp: Mondeo- falujące obroty podczas jazdy na luzie

heh... zdjęcie maskownicy i na czuja sie wypinaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Rozumiem zeby on sobie jeszcze podniósł te obroty i trzymał, a one sobie skacza( zarówno z podłączoną wtyczką od potencjometru jak i bez, tylko podczas toczenia w danym zakresie predkości, podczas przyspieszania ok), być moze i jest wlasnie jakis uklad, który trzyma delikatnie obroty podczas jazdy aby wyeliminować szarpniecie przy zmianie biegów lub aby zasilic serwo zeby były dobre hamulce(tak wyczytałem gdzies na forum).

Gdy podniose samochód na lewarku i rozpędze koła do predkosci 60 i wrzuce na luz również obroty skacza do jakichś 30km/h a później stoją idealnie

Nie mam juz pomysłu co to może byc;/ dodam jeszcze ze gdy silnik jest zimny to przez jakies 4-5 min jest ok.

Ostatnio edytowane przez konrad291 ; 28-07-2013 o 20:17
konrad291 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 18:27   #7
konrad291
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: bełżyce
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi 90Hp
Rocznik: 2001
Postów: 77
Domyślnie Odp: Mondeo- falujące obroty podczas jazdy na luzie

tak dla potomnych, wymienilem również czujnik predkosci pojazdu vss, lecz nic nie pomogło... brak mi juz pomysłow... a i podmieniłem jeszcze zegary, bo miałem dostep, ale nic to nie zmieniło
konrad291 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 20:51   #8
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Re: Mondeo- falujące obroty podczas jazdy na luzie

Witam,

Kolego ja właśnie ostatnio śmigam po mieście i często hamulec i gaz, dzisiaj trochę pokręciłem i znów to samo więc nie pedał gazu ...

Kręce go do 4k, spada ładnie i zatrzymuje się na 1,5/1,6 i po chwili ładnie spada najpierw do 1,1k a po chwili na 900.

Jestem świerzo po wymianie płynów i filtórw, tą rurę S co to wszystkim pęka też już wymieniłem więc nie szczelność odpada.

Tak mam pomysł że może Turbawka się przycina ... mam ze zmieną i jak jade spokojnie to jest chyba dobrze ale jak cisnę to się obroty zatrzymują ...

Ciekawe co
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 11:02   #9
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Mondeo- falujące obroty podczas jazdy na luzie

nie wiem czy próbowałeś już , ale może pomóc zaślepienie zaworu EGR.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 21:06   #10
konrad291
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: bełżyce
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi 90Hp
Rocznik: 2001
Postów: 77
Domyślnie Odp: Mondeo- falujące obroty podczas jazdy na luzie

w moim przypadku na luzie przy tej predkosci tj od 60 do 30 zachowuje sie tak jak gdyby nie wiedział jakie obroty trzymac, czy 850 czy 1100 i tak sobie skacze, i to zaczyna sie jak osiagnie temperature 70 stopni.... Mysle ze wina lezy w sterowniku pompy lub w PCM

EGR zaslepiony i brak poprawy, wiec wrócił do poprzedniej konfiguracji

Kolego Sokoleokoo2 gdzies wyczytałem ze zmiana/aktualizacja oprogramowania w PCM załatwiła problem, lub moze spróbuj rozruszac ciegno od turba byc moze ciezko chodzi i powoli sie wysuwa/wysuwa/zawiesza co powoduje wolniejsze opadanie obrotów... Przewody od podcisnienia sprawdzałes?

z tymi obrotami w tddi to jakas magiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konrad291 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.